Bank of China більше не працює з Московською біржею, пише російський «Коммерсантъ» із посиланням на знайомі з ситуацією джерела. Один із двох великих китайських держбанків, що мають дочірні підрозділи в РФ, відмовився проводити через біржу операції в юанях.
Західні санкції негативно впливають на економіку країни-агресора. З початку року іноземні банки, зокрема в країнах, які Москва називає «дружніми», масово блокують розрахунки з РФ.
Деталі
- Дочірня компанія – АТ «Бенк оф Чайна» – виконувала на біржі функції клірингового банку за юанями. Через неї проходили всі операції в китайській валюті на біржовому ринку.
- З 15 липня китайський банк відмовився від цієї ролі. Причина – потрапляння Мосбіржі до санкційних списків США, кажуть джерела видання.
- Відтепер торгівля юанями – останньою валютою на російському біржовому ринку – залежить від єдиного китайського банку – ICBC Bank. Його російська «дочка» нині здійснює кліринг юаневих операцій, зазначив співрозмовник видання.
- Але це може тривати недовго: ліцензія мінфіну США, яка все ще дозволяє проводити операції з підсанкційною біржею, діє до середини серпня. Після цього китайським банкам загрожуватимуть санкції і біржова торгівля юанем у РФ може зупинитися.
Контекст
12 червня США запровадили санкції проти Мосбіржі та її ключових розрахункових структур – Національного клірингового центру і національного розрахункового депозитарію.
13 червня біржа зупинила торги доларом США, євро і гонконгським доларом, а за кілька тижнів у торгового майданчика почали виникати проблеми з юаневими операціями.
За оцінками Центробанку РФ, майже весь російський валютний ринок перетворився на обмін юанів на рублі: частка китайської валюти досягла 99,6%. Водночас у Центробанку не виключають, що китайські банки повністю згорнуть співпрацю з біржею, остерігаючись американських санкцій.
4 липня очільниця Банку Росії Ельвіра Набіулліна заявила, що регулятор «враховує ризики» зупинення торгів юанем.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.