Відновлення Дніпровської гідроелектростанції після чергового російського обстрілу в ніч на 1 червня займе щонайменше три роки, повідомив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота в інтерв’ю Forbes Ukraine.
Деталі
- Розбір завалів після обстрілу зайняв півтора місяця – його завершили лише 14 липня.
- «Для ворога ДніпроГЕС більш досяжна, лінія фронту – за 50 км. Вони бʼють там різними ракетами – С-300, Х-101, Х-69. Не завжди наша повітряна оборона може справитися з таким навалом ракет», – каже Сирота.
- Щонайменше три роки займе відновлення ДніпроГЕС до проєктного рішення (її версії до ракетного обстрілу), водночас потрібні додаткові ресурси для зменшення вразливості станції до нових імовірних атак росіян.
- «Укргідроенерго» готує позови в міжнародні та національні суди щодо компенсації росіянами збитків через обстріл ДніпроГЕС – так само, як і щодо Каховської ГЕС.
- Серед 10 найбільших ГЕС України не залишилося жодної, яка б не зазнала ракетних атак росіян. На середину липня по них завдано понад 120 ракетних ударів.
- «Укргідроенерго» втратило через ворожі обстріли вже майже 45% генерації електроенергії.
Контекст
Обстріл у ніч на 1 червня був не першим для ДніпроГЕС. Ракетної атаки станція зазнала і 22 березня: загалом у той день ворог випустив по Україні понад 60 «шахедів» і майже 90 ракет різних типів.
Обстрілювати енергетичну інфраструктуру України Росія почала 10 жовтня 2022 року. З того часу атаки з різною періодичністю зруйнували понад 9 ГВт генерації електроенергії. Крім того, 18 ГВт потужностей перебувають у російській окупації.
Дефіцит електроенергії, спричинений варварськими діями Росії, українці долають різними методами, зокрема збільшенням розподіленої генерації та імпортом електроенергії. Скільки електроенергії Україна вже імпортувала в 2024 році, скільки за це заплатила і чому поставки з Європи обмежені, читайте у статті Forbes Ukraine.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.