Андроїд NEO, Фото: 1x.tech
Категорія
Новини
Дата

Виробник андроїдів 1X залучив $23,5 млн у рамках раунду інвестицій під керівництвом OpenAI

Андроїд NEO, Фото: 1x.tech

Норвезька робототехнічна компанія 1X, раніше відома як Halodi Robotics, залучила $23,5 млн у рамках раунду фінансування серії A2, пише Tech.eu. Новий приплив капіталу спрямований на збільшення виробництва моделі андроїда NEO у тандемі з розширенням виробництва її першого комерційно доступного андроїда EVE у Норвегії та Північній Америці.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Раунд 1X серії A2 очолив автор ChatGPT, стартап-фонд OpenAI, і в ньому взяли участь Tiger Global, а також група спонсорів з Норвегії, включаючи Sandwater, Alliance Ventures і Skagerak Capital.
  • Хоча подробиць про те, як працює 1X, мало, на веб-сайті компанії можна знайти партнерів: NVIDIA, OpenAI, TigerGlobal і ADT Commercial. 
  • «ADT Commercial революціонізує майбутнє охорони за допомогою інтелектуальних автономних рішень для охорони, включаючи роботів-гуманоїдів та дронів. Очікується, що перші продукти зʼявляться у продажу в 2023 році, а портфель інтуїтивно зрозумілих інтерактивних рішень EvoGuard розшириться», – повідомляється на сайті компанії.
  • Видання стверджує, що таким чином 1X робить свої перші набіги на андроїдів у галузі безпеки.
  • «1X перебуває в авангарді збільшення робочої сили за рахунок використання безпечних передових технологій у робототехніці», – сказав головний операційний директор компанії та менеджер OpenAI Startup Fund Бред Лайткеп. Зазначається, що стартап-фонд OpenAI «вірить у підхід та вплив, який 1X може здійснити на майбутнє роботів».
  • У Sakgerak Capital стверджують, що компанія 1X розгортає андроїди в Північній Америці, перш ніж вийти на світовий ринок, зберігаючи при цьому принцип «безпека понад усе». Тож для Skagerak дуже цікаво підтримувати 1X «з їхньою проривною технологією зараз, коли вони вступають у цю амбітну фазу комерціалізації».

Контекст

OpenAI – видавець надпопулярного ШІ-сервісу ChatGPT – поставив Україну до одного списку з Росією, Афганістаном, Білоруссю та Іраном, коли заблокував доступ до своїх продуктів. Сервіси OpenAI були закриті для користувачів із України ще в листопаді 2021-го. Тоді компанія надала змогу користуватися чат-ботом для широкої аудиторії й водночас заявила, що не може «забезпечити безпечний доступ» у деяких країнах.

14 березня OpenAI, яка створила чат-бот ChatGPT, анонсувала випуск більш потужної та удосконаленої версії штучного інтелекту – GPT-4. «Вона може скласти адвокатський іспит та отримати п’ять балів у декількох випускних шкільних іспитах», – написав 14 березня у Twitter СЕО компанії OpenAI Сем Альтман

Нова мовна модель вдесятеро більша за свою попередницю GPT-3. Четверта версія має 10 трлн параметрів, що дозволяє вирішувати значно складніші завдання. Приклад із презентації – завантажити весь Податковий кодекс США та розрахувати податки для американської сімейної пари.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні