Найбільший у Росії виробник скрапленого природного газу «Новатек» в червні скоротив переробку на своєму заводі «Арктик СПГ-2» до 8 млн кубометрів – найнижчого рівня з лютого після того, як санкції США обмежили можливості експорту, пише Bloomberg.
СПГ набув великої ваги для російської економіки, забезпечуючи дохід після втрати трубопровідного експорту до Європи після повномасштабного вторгнення в Україну в 2022 році.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Завод під керівництвом ПАТ «Новатек» переробив трохи більше 8 млн кубометрів газу минулого місяця, це майже половина від обсягів травня.
- Експорт з першої черги «Арктик СПГ-2», річна виробнича потужність якої становить 6,6 млн тонн, спочатку планувалося розпочати у першому кварталі цього року, але західні обмеження відклали його на невизначений термін.
- Минулого тижня «Новатек» відправив другу виробничу лінію на місце встановлення на арктичному півострові Гидан, повідомляли росЗМІ. Ця лінія, яка повинна мати ту саму потужність, що й перша, прибуде на місце у середині серпня, хоча майбутнє обʼєкту залишається під питанням.
- Видобуток газу на родовищах, які живлять ʼАрктик СПГʼ, скоротився до 34,2 млн. кубометрів у червні, що є пʼятимісячним мінімумом, сказало джерело, посилаючись на галузеві дані. Частина видобутого газу була використана для потреб заводу.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Російська СПГ галузь стала обʼєктом західних санкцій, оскільки США та їхні союзники працюють над скороченням доходів Кремля від експорту енергоносіїв на фоні війни в Україні.
«Арктик СПГ 2» був ключовим елементом планів Москви потроїти виробництво надохолодженого палива до кінця десятиліття.
США вперше запровадили санкції проти заводу в листопаді минулого року. З того часу вони ввели обмеження на інші проекти СПГ Новатека, а також деякі танкери, призначені для експорту вантажів з проекту «Арктик СПГ 2».
Санкції Європейського союзу, які мають набути чинності наступного року, спрямовані на обмеження доступу до портів та можливостей перевалки російських вантажів СПГ. Є ознаки, що Росія тепер може накопичувати «тіньовий флот» для транспортування палива, незважаючи на санкції.



Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.