Протягом десятиліть міжнародна платіжна система Visa була ексклюзивним постачальником платіжних послуг на Олімпіаді, пише The Wall Street Journal. Але цього року на Іграх у Пекіні компанія була змушена розділити це право із цифровим юанем (e-CNY).
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Олімпіада в Пекіні, яку вже охрестили «олімпійською бульбашкою» через жорсткі ковідні обмеження, стала місцем тестування цифрового юаня. Уряд КНР заявляє, що всі торгові точки в межах «бульбашки» приймають e-CNY. Зокрема, встановлено банкомати, які дають змогу обміняти валюту на електронні юані, а клієнти, які обмінюють великі суми, можуть отримати подарунки.
- Спонсори, такі як Visa, зазвичай сплачують сотні мільйонів доларів за право надавати свої послуги під час Олімпіади. При цьому влада Китаю стверджує, що жодного порушення правил немає, тому що електронний юань є державним платіжним засобом.
- Представники Visa поки що не коментують використання цифрового юаня на Олімпіаді. У компанії побоюються роздратувати китайський уряд і цим загальмувати вихід на прибутковий ринок Китаю, який триває довгі роки, кажуть джерела видання.
Контекст
Пілотне використання e-CNY у Китаї розпочалося у 2014 році. З того часу в країні було створено понад 140 млн персональних цифрових гаманців, а обсяг транзакцій вже перевищив 62 млрд юанів ($9,7 млрд).
Додаток для завантаження цифрового гаманця з'явився у Китаї близько місяця тому, і напередодні Олімпіади-2022 його завантажили понад 30 млн разів. Власники гаманця можуть використовувати його для оплати транспорту, харчування, проживання в готелі та інших туристичних послуг. Але найважливіше в цьому – збільшення кількості користувачів юаня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.