Категорія
Новини
Дата

Війна за ТМ «Starlink». Суд поновив розгляд справи американської SpaceX проти української компанії

За зверненням від американської компанії SpaceX Північний апеляційний господарський суд поновив провадження у справі про торгову марку «Starlink», пише AIN. Раніше українське ТОВ «Старлінк» у суді першої інстанції довело своє право на ТМ та відсудило і грошову компенсацію.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Як пояснив власник української компанії та торгової марки Сергій Дулицький, позиція американської компанії була в тому, що ТОВ «Старлінк» не використовує ті види діяльності, які їх цікавлять, і тому ТОВ має відмовитись від них, щоб Starlink могла зареєструвати свою ТМ. 
  • «За це вони пропонували нам $4000. Але ми працюємо на ринку вже 15 років і використовуємо ці види діяльності (усе, що пов’язано із інтернет-доступом, передаванням даних)», – заявив Дулицький.
  • Вимоги SpaceX, за його словами, означали для ТОВ «Старлінк» припинення діяльності і спроби це пояснити не були успішними. Сторони не домовились і у жовтні 2022 року SpaceX пішла до суду.
  • Компанія просила «частково припинити дію свідоцтва України № 135574 від 25.02.2011 на торговельну марку». Позов юристи обґрунтовували тим, що SpaceX хоче зареєструвати Starlink в Україні, як ТМ для товарів і послуг, споріднених з тими, для яких зареєстрована ТМ української компанії.
  • Суд першої інстанції встановив, що «позивачем не доведено факту реального порушення, невизнання або оспорювання відповідачем-1 прав та/або охоронюваних законом інтересів позивача станом на дату подання позовної заяви, що унеможливлює задоволення позовних вимог».
  • Також суд на основі експертизи встановив, що ТОВ «Старлінк» використовує оспорювані види діяльності, зокрема: надання інтернет-доступу, оптоволоконний інтернет-зв’язок, супутниковий зв’язок, надання доступу до баз даних і таке інше.
  • 2 березня 2023 року Господарський суд Києва повністю відмовив SpaceX у позовних вимогах. А 8 червня 2023 року цей же суд постановив стягнути зі SpaceX 480 000 грн витрат на правничу допомогу та 60 000 грн витрат, пов’язаних із проведенням експертизи.
  • Своєю чергою SpaceX подала апеляцію на це рішення. Справу щодо ТМ «Starlink» продовжать розглядати 15 серпня 2023 року.
  • «Вони подали на нас до суду на анулювання нашої ТМ, вони фактично атакують мій бізнес, ми маємо захищатися, у нас немає іншого виходу. Будемо відстоювати свої інтереси у судовому порядку», – наголосив Дулицький.

Контекст

IT-компанія «Старлінк» була заснована близько 15 років тому. Її основні сфери діяльності: IT-інтеграція, хмарні послуги, але компанія надавала також і послуги з проведення інтернет-зв’язку.

Як розповів Дулицький, в 2020 році із керівництвом компанії зв’язались юристи, що представились від імені американської SpaceX і сказали, що хочуть поспілкуватися з приводу ТМ. Тоді українська компанія попросила надати докази того, що юристи справді працюють зі SpaceX, і спілкування на пару місяців припинилося.

Через якийсь час юристи повернулися з довіреністю від американської компанії і сторони призначили зустріч. Тоді, за словами Дулицького, SpaceX представляв київський офіс російської юрфірми «Городисский и партнеры», пізніше юркомпанія-представник помінялась (хоча юрист лишився той самий).

Йшлося про чинне свідоцтво на ТМ Starlink 135574 від 25.02.2011 року. Ілон Маск запустив американський Starlink 2014 року і почав реєстрацію ТМ у США 2017 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні