Категорія
Новини
Дата

Meta хоче заборонити заклики до смерті Путіна у Facebook

Власник Facebook – компанія Meta – хоче змінити свої правила модерації контенту в Україні, заборонивши заклики до смерті керівників держави-агресора, йдеться у внутрішньому дописі компанії, який отримало новинне агентство Reuters.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Минулого тижня Meta тимчасово дозволила пости у Facebook та Instagram із закликами до смерті президента Росії Володимира Путіна або президента Білорусі Олександра Лукашенка.
  • Компанія заявила, що тимчасова зміна політики стосується лише України. Це потрібно, щоб користувачі могли висловити свій супротив війні з Росією.
  • Через нові правила модерації контенту Росія порушила кримінальну справу проти Meta, а 14 березня заборонила Instagram у Росії. Багато росіян продовжують користуватися ним через VPN.
  • У неділю, 13 березня, у внутрішньому пості Meta вирішила пояснити свою політику.
  • «Ми звужуємо фокус, щоб чітко пояснити, що (нові правила) не слід інтерпретувати як потурання насильству проти росіян загалом», – каже президент з глобальних питань Нік Клегг.
  • «Ми також не допускаємо закликів до вбивства глави держави», – пише Клегг.
  • «Це складні рішення. Обставини в Україні швидко змінюються. Ми намагаємося продумати всі наслідки, і постійно переглядаємо наші правила, тому що контекст часто змінюється», — сказав Клегг.
  • «Мета виступає проти русофобії. У нас немає терпимості до закликів до геноциду, етнічної чистки чи будь-якої дискримінації, переслідування чи насильства щодо росіян на нашій платформі», – додав він.

Контекст

Роскомнагляд обмежив доступ до соцмережі Instagram на вимогу Генпрокуратури. У РФ вважають, що у цій мережі поширюються публікації із закликами вчиняти насильницькі дії щодо громадян Російської Федерації, зокрема військовослужбовців.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні