Категорія
Новини
Дата

Власники OLX списують частку в російському VK на $750 млн. Залишається сервіс оголошень Avito за $6 млрд

Інвестиційна компанія Prosus NV, що входить до складу інтернет-холдингу Naspers, планує списати свою інвестицію у холдингу VK, пише Bloomberg. Раніше частку у бізнесі, що побудований навколо однойменної соцмережі та активів Mail.ru, оцінювали у $750 млн.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Що таке Naspers та яке відношення він має до України

Naspers – один із головних гравців у світі електронної коммерції. В Україні компанія насамперед відома за рахунок сервісу оголошень OLX. Це четвертий за відвідуваністю сайт України, де розміщується понад 13 млн оголошень. За три квартали 2021 року виторг OLX в Україні становив понад 1,1 млрд грн, повідомляє SPARK-Interfax. Річний товарообіг при цьому складає понад $1 млрд.

До 2018 року Naspers володіла часткою в компанії EVO – до неї входять маркетплейси Prom.ua, Zakupki.Prom.ua, bigl.ua, Kabanchik.ua, shafa.ua, Crafta.ua. Потім EVO придбала Rozetka. 

Також Naspers активно воює з іншим українським стартапом, сервісом оголошень Jiji, але в Африці. Там компанія, що побудована вихідцями з холдингу Genesis, раніше вже поглинала активи африканських підрозділів OLX.

Що є в Naspers у Росії 

У російському VK у Naspers було 27%, вартість яких готові прирівняти до нуля. Причина – в потраплянні до санкційних списків виконавчого директора VK, Володимира Кирієнко. Він – син Сергія Кирієнко, першого заступника керівника Адміністрації Президента РФ. 

Але це не єдиний актив Naspers в Росії. Також він майже повністю (на 99%) володіє одним із найбільших сайтів оголошень Avito. Останній раз туди проінвестували $1,6 млрд у 2019 році, пише TechCrunch. Станом на початок 2022 року Avito оцінювали у понад $6,2 млрд, підраховував Forbes Russia. Це близько чверті вартості усього Naspers, капіталізація якого на момент публікації новини становить $24 млрд. 

Такий актив не готові списувати, оскільки Avito не є об’єктом санкцій, говорить керівник Prosus Боб Ван Дейк. Його цитує Bloomberg із посиланням на звернення до інвесторів. Компанія також «підтримає» працівників в Росії. Щодо співробітників в Україні, їм Prosus допомагає з переїздом в межах країни чи за кордон. Компанія очікує значного впливу на свої фінанси через війну в Україні, говорить Ван Дейк. 

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні