Категорія
Новини
Дата

«Vodafone Україна» не домовилася із власниками євробондів на $400 млн про реструктуризацію

2 хв читання

Оператор мобільного звʼязку «Vodafone Україна» провів переговори із власниками його єврооблігацій на $400 млн про можливість їхньої реструктуризації, пише «Інтерфакс-Україна» із посиланням на повідомлення компанії на Ірландській фондовій біржі. Після відмови власників приблизно 31% паперів від запропонованих умов компанія вирішила відмовитися від подальших переговорів.

«Vodafone Україна» є другим за кількістю абонентів оператором в Україні.

Ключові факти

  • Згідно з повідомленням, переговори про реструктуризацію пʼятирічних єврооблігацій, випущених у 2020 році зі ставкою 6,2% річних, тривали з 19 до 30 вересня цього року і були зумовлені обмеженнями щодо контролю за рухом капіталу, що діють в Україні, які нині не дозволяють оператору здійснювати транскордонні платежі з України для погашення облігацій.
  • Компанія оголосила, що за відсутності змін у системі контролю за рухом капіталу не має наміру вести подальші переговори з власниками облігацій. 
  • «Vodafone Україна» планує зосередитися на інших способах виконання своїх зобовʼязань за облігаціями, а саме продовжить обговорення з відповідними органами влади України, зокрема з Національним банком України, питання щодо надання виняткового дозволу на виплату основної суми облігацій, що підлягає погашенню 11 лютого 2025 року.
  • Під час переговорів власникам єврооблігацій було запропоновано такі ключові умови: продовження дати погашення облігацій на три роки, збільшення відсоткової ставки до 7,7%, виплата комісії за згоду в розмірі 1,5%, застава коштів Vodafone , що перебувають в Україні, з метою погашення облігацій і включення нового положення про обовʼязкове дострокове погашення у разі ослаблення чинних заходів контролю за рухом капіталу.
  • «Однак після переговорів пропозицію про реструктуризацію власники облігацій, які володіють приблизно 31% облігацій, відхилили», – йдеться у повідомленні.

Контекст

У 2023 році «Vodafone Україна» збільшила виторг на 9%, до 21,6 млрд грн. Обсяг інвестицій в інфраструктуру країни у 2023 році становив 5,7 млрд грн, це на 58% більше, ніж у 2022-му. 

Основними факторами зростання виторгу стали фокус на розвитку фіксованого бізнесу, збільшення обсягів користування дата-послугами та кількості користувачів і, відповідно, доходів від послуг – як мобільного, так і фіксованого звʼязку. 

Чистий прибуток Vodafone у 2023 році зріс у пʼять разів, до 5 млрд грн, порівняно з 2022-м.

У першому кварталі 2024 року дохід «Vodafone Україна» зріс на 13%, до 5,76 млрд грн. Чистий прибуток Vodafone впав на 12%, до 915 млн грн. Зниження зумовлене коливанням валютного курсу. Компанія інвестувала в інфраструктуру країни за звітний період 815 млн грн, загалом від початку великої війни – 9,3 млрд грн.

У першому півріччі дохід «Vodafone Україна» зріс на 9,8%, до 10,9 млрд грн порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас прибуток зменшився на 14,8%, до 1,9 млрд грн. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд