Категорія
Новини
Дата

У перший день війни суд у Дніпрі став на бік колишнього топменеджера ПриватБанку у спорі за будівлю колл-центру за 86 млн грн

Рішення прийняв Центральний апеляційний господарський суд у місті Дніпро в перший день воєнного стану. Здебільшого суди відкладають розгляд усіх судових справ, зазначають юристи банку

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Банк може втратити будівлю вартістю 86 млн грн у місті Дніпро по вул. Набережна Заводська, 9, за позовом компанії «Ебоуд Файненс», що повязана з ексзаступником голови правління ПриватБанку до його націоналізації Володимиром Яценком. Приміщення використовувались колл-центром банку, однак зараз він працює віддалено, уточнює пресслужба.
  • На судовому засіданні розглядалась апеляція банку на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 17.06.2021, яким суд визнав недійсним договір купівлі-продажу, укладений ще в 2014 році.
  • Про ухвалення постанови апеляційного суду, говорить керівник судового напряму ПриватБанку Олег Лазовський, банк повідомили лише 12 березня електронною поштою, а до цього не надавали інформації про стан розгляду справи, при тому що після введення воєнного стану доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень тимчасово обмежений.
  • Колегія суддів, за словами юриста, прийняла рішення попри клопотання банку про відкладення судового засідання через введення в Україні воєнного стану та реальну загрозу життю учасників процесу. Обгрунтування суддів при відхиленні клопотання держбанку, говорить Лазовський, відсутність воєнних дій у Дніпрі.
  • ПриватБанк, повідомили у пресслужбі, не погоджується із рішенням та оскаржить його у Верховному Суді.

Контекст

Яценко був серед перших колишніх топменеджерів ПриватБанку, котрі отримали підозру у здійсненні шахрайства у банку до націоналізації у 2016 році. У лютому 2021-го правоохоронці затримали його у рамках справи про виведення з банку 136 млн грн через підконтрольну страхову компанію «Інгосстрах».

Також через компанію «Приватофіс» Яценко керував сотнями обʼєктів нерухомості, придбаних за кредитні кошти банку. Далі компанія здавала приміщення в оренду під облаштування відділень ПриватБанку.

У 2016 році держава витратила $5,5 млрд на докапіталізацію націоналізованого ПриватБанку. Влітку 2022-го у суді Лондона очікується розгляд по суті позову банку до його колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні