Категорія
Новини
Дата

Як пандемія підкосила світову економіку. П'ять інсайтів від заступника голови МВФ

Через пандемію COVID-19 світова економіка скоротилася. Перший заступник голови Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джеффрі Окамото розповів, що ще змінилось.

29 лютого буває раз на 4 роки.💸 Тому ми даруємо 40% знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом F29 тільки 28-29 лютого. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Якби не пандемія, країни, що розвиваються, в період з 2020-го по 2022 рік могли отримати сукупний дохід на душу населення на 22% вище.
  • З початку пандемії близько 90 млн людей опиняться за межею крайньої бідності.
  • У країнах із розвиненою економікою обсяг виробництва знижувався майже на 5% у порівнянні з тенденціями докризового періоду.
  • Коронакриза справила непропорційно сильний вплив на молодь, низькокваліфікованих працівників і жінок.
  • Розрив між країнами з розвиненою економікою і країнами з ринками, що розвиваються, збільшується.

Важливі цифри

У січні МВФ прогнозував зростання світової економіки у 2021 році на рівні 5,5%. Однак з'являються перспективи прискореного відновлення завдяки додатковому бюджетному стимулюванню, особливо в США, і перспективам більш масштабної вакцинації, вважає Окамото.

Контекст

2020 року в умовах пандемії COVID-19 і обмежувальних заходів світова економіка скоротилася на 4,3%, йдеться у доповіді ООН «Світовий економічний стан і перспективи». Криза, викликана вірусом, названа найсильнішою за останні 90 років.

Організація економічного співробітництва й розвитку (OECD) у березневому прогнозі в порівнянні з грудневим підвищила очікування зростання світової економіки. Цього року збільшення складе на 5,6%, а наступного – на 4,0%.

Очікується, що до середини 2021 року світове виробництво досягне допандемійного рівня, але багато що залежатиме від «перегонів» між виробниками вакцин і того, чи діятимуть щеплення проти нових штамів вірусу.

Перспективи зростання економіки покращаться, якщо виробництво й розподіл вакцини буде прискорено, а також збільшаться зусилля, спрямовані на координацію цих процесів у всьому світі, щоб випередити вірусні мутації.

Падіння ВВП України 2020 року склало 4,2% у порівнянні з попереднім роком, зазначає Мінекономіки. У січневому прогнозі Світовий банк очікує зростання ВВП України у 2021 році на рівні 3%. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує збільшення ВВП України на 4,1% та 3,8% у 2022-му.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні