Категорія
Новини
Дата

Як пандемія підкосила світову економіку. П'ять інсайтів від заступника голови МВФ

Через пандемію COVID-19 світова економіка скоротилася. Перший заступник голови Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джеффрі Окамото розповів, що ще змінилось.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Якби не пандемія, країни, що розвиваються, в період з 2020-го по 2022 рік могли отримати сукупний дохід на душу населення на 22% вище.
  • З початку пандемії близько 90 млн людей опиняться за межею крайньої бідності.
  • У країнах із розвиненою економікою обсяг виробництва знижувався майже на 5% у порівнянні з тенденціями докризового періоду.
  • Коронакриза справила непропорційно сильний вплив на молодь, низькокваліфікованих працівників і жінок.
  • Розрив між країнами з розвиненою економікою і країнами з ринками, що розвиваються, збільшується.

Важливі цифри

У січні МВФ прогнозував зростання світової економіки у 2021 році на рівні 5,5%. Однак з'являються перспективи прискореного відновлення завдяки додатковому бюджетному стимулюванню, особливо в США, і перспективам більш масштабної вакцинації, вважає Окамото.

Контекст

2020 року в умовах пандемії COVID-19 і обмежувальних заходів світова економіка скоротилася на 4,3%, йдеться у доповіді ООН «Світовий економічний стан і перспективи». Криза, викликана вірусом, названа найсильнішою за останні 90 років.

Організація економічного співробітництва й розвитку (OECD) у березневому прогнозі в порівнянні з грудневим підвищила очікування зростання світової економіки. Цього року збільшення складе на 5,6%, а наступного – на 4,0%.

Очікується, що до середини 2021 року світове виробництво досягне допандемійного рівня, але багато що залежатиме від «перегонів» між виробниками вакцин і того, чи діятимуть щеплення проти нових штамів вірусу.

Перспективи зростання економіки покращаться, якщо виробництво й розподіл вакцини буде прискорено, а також збільшаться зусилля, спрямовані на координацію цих процесів у всьому світі, щоб випередити вірусні мутації.

Падіння ВВП України 2020 року склало 4,2% у порівнянні з попереднім роком, зазначає Мінекономіки. У січневому прогнозі Світовий банк очікує зростання ВВП України у 2021 році на рівні 3%. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує збільшення ВВП України на 4,1% та 3,8% у 2022-му.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні