Категорія
Новини
Дата

Якщо війна затягнеться, 9 з 10 українців можуть перетнути межу бідності – ООН

Якщо війна Росії проти України затягнеться, 90% українського населення може перетнути межу бідності. Про це повідомляється в дослідженні Організації Обʼєднаних Націй.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • За даними ООН, росіяни вже завдали шкоди інфраструктурі України на $100 млрд. При цьому в ООН попереджають, що реальна оцінка руйнувань може бути у 5−6 разів вищою.
  • «Україна: зруйновані будівлі, дороги, мости, лікарні, школи на суму не менше $100 млрд. Половина підприємств повністю закрита, інша половина зазнає труднощів. Затяжний конфлікт може призвести до того, що 9 з 10 українців опиняться за межею бідності, і поставить під загрозу майже два десятиліття успіхів у розвитку. Глибокі соціальні та економічні шрами залишаться наступним поколінням», – сказано в повідомленні.
  • «Ніхто не повинен пережити це, але українці показали найвищий рівень стійкості. Український народ має відновити контроль над своїм життям і засобами до існування, як це робив завжди. Вони відповідають і знаходять рішення, але ми повинні продовжувати підтримувати їх, і мир має запанувати якомога швидше», – цитуються слова заступниці Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні Манал Фуані. 

Контекст

Як писав раніше VOX Ukraine, з цих 90,5%, за найгіршим сценарієм ООН, за межею бідності опиниться 28%, а можуть перетнути межу бідності 62,5%. До війни, за оцінкою ООН, за межею бідності жили 2% населення України, а могли перетнути межу бідності 43,4%.

При цьому в ООН до уваги беруть міжнародний показник бідності – $5,5/день (для тих, хто може перетнути межу бідності – від $5,5–13/день), пише видання. Світовий банк бере до уваги національний показник: кількість тих, хто живе на рівні, нижчому за фактичний прожитковий мінімум.

Світовий банк вказує, що рівень бідності в Україні може сягнути 70% у 2022 році за національним рівнем бідності. У 2021 році цей показник становив 18%.

24 лютого ООН оголосила про надання $20 млн Україні на гуманітарну допомогу через військові дії Росії.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні