International Finance Corporation (IFC) інвестувала в український приватний сектор з початку повномасштабної війни $400 млн. Про це розповіла голова представництва фінкорпорації в Україні Олена Волошина на Форумі «Енергія Бізнесу» від Forbes.
Ключові факти
- З 24 лютого 2022 року IFC інвестувала в український приватний сектор $400 млн, в основному – за рахунок самої фінансової корпорації.
- Одна з перших інвестицій з початку повномасштабної війни – в ОККО, потім – «Нива Переяславщини». З останнього – IFC інвестувала у третій фонд Horizon, а також надала гарантії для банка ОТP, пояснила Волошина.
- За її словами, IFC не інвестувала в енергетику через непрозорість ринку, монополізацію та постійні зміни правил та політик, тарифну політику тощо.
- Зараз IFC розглядає варіанти інвестицій у відновлювану енергетику, видобування і зберігання, сказала Волошина.
- Рада директорів IFC у грудні затвердила платформу на $2 млрд, де половина – кошти фінансової корпорації, щодо решти йдуть перемовини із донорами. «Нас підтримує уряд Великої Британії саме щодо фінансування проєктів в енергетиці», – пояснила Волошина.
- IFC підписала угоду з норвезькою компанією Scatec про постачання Україні мобільних панелей та батарей. Подібний проєкт вже реалізували в Африці.
- Також IFC взяла на себе функцію стратегічного радника українського уряду з питань залучення приватного сектору.
Ключова цитата
«Грошей усіх міжнародних організацій для України буде недостатньо, тому що потреба – більше $400 млрд, за оцінкою Світового банку. За IFC аналітикою, компанія може профінансувати 20% цих потреб. Якщо Україна просунеться у втілення ринкових реформ, ця цифра може бути удвічі більшою», – сказала Олена Волошина.
Контекст
3 січня премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду повідомив, що збитки, завдані Україні внаслідок війни, перевищують $700 млрд. У лютому Шмигаль повідомив в інтервʼю Forbes, що в України наразі є понад 150 млрд грн, які ринок може освоїти для відновлення житла та критичної інфраструктури. У межах програми швидкого відновлення пріоритетними є відновлення енергомереж, розмінування, відбудова житла й критичної інфраструктури, а також підтримки бізнесу.
У березні Світовий банк збільшив оцінку потреб України на відновлення та реконструкцію до $411 млрд. Ця цифра у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.
За даними обласних військових адміністрацій, на початок травня цього року зруйновано або пошкоджено майже 18 500 багатоповерхових житлових будинків і понад 142 000 приватних садиб.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.