Категорія
Новини
Дата

За літо Росія завдала збитків інфраструктурі України на понад $31 млрд – KSE

За червень–серпень 2022 року сума збитків, завдана інфраструктурі України, сягнула $31,5 млрд. Із початку повномасштабного вторгнення – понад $127 млрд, свідчать дані звіту проєкту «Росія заплатить» KSE Institute.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Найбільша частка в загальному обсязі збитків належить житловому фонду – 39,7%, або $50,5 млрд. У порівнянні з початком червня 2022 року ця сума зросла на $11,2 млрд. 
  • За останніми даними, загалом пошкоджено та зруйновано 135 800 приватних та багатоквартирних будинків. Загальна площа пошкоджених або зруйнованих об’єктів становить 74,1 млн кв. м, що складає 7,3% від загальної площі житлового фонду країни.
  • На другому місці за обсягом збитків сфера інфраструктури – 27,7%, або $35,3 млрд, з яких $26,6 млрд – внаслідок прямого руйнування доріг та $4,3 млрд – збитки залізниці. За червень–серпень 2022 року збитки, завдані залізничній інфраструктурі, зросли на $1,7 млрд.
  • Втрати активів бізнесу становлять щонайменше $9,9 млрд і продовжують зростати. Це третя за величиною стаття збитків інфраструктури. В розрізі галузей найбільше постраждала металургія. 
  • Загалом від початку війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 412 підприємств, з яких 64 – це великі та середні підприємства. Очікується, що це число може бути вищим, оскільки наразі відсутня повна інформація про стан українських підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.
  • У порівнянні з початком червня 2022 року відбулося суттєве збільшення кількості зруйнованих та пошкоджених обʼєктів інфраструктури: зі 121 000 до 136 000 об’єктів зросла кількість житлових об’єктів, які постраждали від війни, з 777 до 978 – медзакладів, зі 111 до 616 – адмінбудівель, зі 105 200 до 188 100 – приватних легкових автомобілів.
За літо Росія завдала збитків інфраструктурі України на понад $31 млрд – KSE /Фото 1
За літо Росія завдала збитків інфраструктурі України на понад $31 млрд – KSE /Фото 2
За літо Росія завдала збитків інфраструктурі України на понад $31 млрд – KSE /Фото 3
Попередній слайд
Наступний слайд

Контекст

Внаслідок атак Росії житловій, соціальній та енергетичній інфраструктурі України завдано збитків на сотні мільярдів доларів, заявляють в Офісі президента. Починаючи з 10 жовтня Росія завдає масованих ракетних та авіаційних ударів по енергетичній інфраструктурі України. 

Президент Володимир Зеленський заявив, що з 10 жовтня внаслідок російських ударів 30% українських електростанцій було зруйновано. Він назвав націленість РФ на українську енергетичну та критичну інфраструктуру «іншим видом російських терористичних атак», які знищують простір для переговорів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні