Фото: Facebook / Віктор Микита
Категорія
Новини
Дата

Закарпаття зможе забезпечити сіллю всю Україну, розробка родовища вже розпочалася – Зеленський

1 хв читання

Фото: Facebook / Віктор Микита

Родовище на Закарпатті зможе забезпечити кухонною та технічною сіллю всю Україну, повідомив президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні у середу, 2 серпня, під час візиту до регіону. За його словами, розробка цього родовища вже розпочалася.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • «У регіоні вже розпочалася розробка родовища солі, яке може забезпечити всю Україну кухонною та технічною сіллю. Є інші проєкти, щодо яких говоритимемо з урядовцями», – сказав Зеленський.
  • За його словами, регіон однозначно буде «одним із драйверів у розвитку всієї України, а також економічного та соціального зростання».
  • Зеленський відзначив також релокацію бізнесу та створення нових робочих місць у громадах області. 
  • «Потужності для реабілітації наших воїнів – правильні проєкти, багато ініціатив щодо розвитку економіки Закарпаття, тих можливостей, які десятиліттями не використовувалися», – заявив президент.
  • Очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита показав першу сіль, добуту в межах розробки Тереблянського соляного родовища, що на Тячівщині.
Закарпаття зможе забезпечити сіллю всю Україну, розробка родовища вже розпочалася – Зеленський /Фото 1

Фото: Facebook / Віктор Микита

Закарпаття зможе забезпечити сіллю всю Україну, розробка родовища вже розпочалася – Зеленський /Фото 2

Фото: Facebook / Віктор Микита

Закарпаття зможе забезпечити сіллю всю Україну, розробка родовища вже розпочалася – Зеленський /Фото 3

Фото: Facebook / Віктор Микита

Закарпаття зможе забезпечити сіллю всю Україну, розробка родовища вже розпочалася – Зеленський /Фото 4

Фото: Facebook / Віктор Микита

Попередній слайд
Наступний слайд
  • За словами Микити, в найближчій перспективі сіль з родовища буде поставлена для утримання доріг у зимовий період і закриття потреб населення.

Контекст

У квітні 2022 року одне з найбільших підприємств з видобутку та реалізації солі «Артемсіль» зупинило роботу.  

Станом на 1 квітня минулого року підприємство ще відвантажувало сіль. Видобуток і переробку вели три копальні та працювали усі допоміжні дільниці. Солефабрики переробляли соляний мінерал згідно з заявками, що надходили на підприємство. Проте невдовзі його довелося зупинити, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара Донецької області. Запас готової продукції з ДП «Артемсіль» змогли евакуювати також у квітні.

Чистий прибуток ДП «Артемсіль» у 2021 році становив 105 млн грн. За підсумками 2021-го підприємство видобуло, переробило та відвантажило споживачам 1,9 млн т солі, що на 60% перевищувало аналогічний показник 2020 року. 

В Україні є три основних родовища, на яких видобувається камʼяна сіль. На Артемівське припадало понад 95% видобутку.

У серпні минулого року голова Закарпатської ОВА Віктор Микита повідомив, що в області планують почати видобуток солі у Буштинському соляному родовищі. Очікується, що родовище забезпечить потреби країни на 100%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні