ДП «Артемсіль» та платформа United24 завершили проєкт «Міць. Українська кам’яна» із продажу спеціальної партії солі і зібрали понад 58,5 млн грн, йдеться у релізі. Усі кошти перекажуть на закупівлю 2200 безпілотників FPV для української розвідки.
Ключові факти
- Наприкінці лютого «Артемсіль» повернулась у продаж під назвою «Міць. Українська кам’яна», лімітована партія налічувала 100 000 пачок і була доступною у мережі «Сільпо» та онлайн на Rozetka.
- Проєкт підтримали десятки тисяч людей та український бізнес. Внески зробили: «ІнтерХім», VARUS, Аптечний холдинг АНЦ, INTERTOP, «Делві», Hop Hey, Kitrum та інші.
- Координаторка United24 Ярослава Гресь зазначила, що усі 500 грн з кожної пачки направляються на придбання дронів-камікадзе, ще понад 8 млн грн вдалося зібрати завдяки розіграшу п’ятьох пачок солі з автографом начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова.
- «Дрони FPV продемонстрували свою ефективність на полі бою. Отже, що більше їх в українського війська, то складніше нашому ворогові», – сказав командир спецпідрозділу «Крила» ГУР МО, позивний Волонтер.
Контекст
До роковин початку великої війни ДП «Артемсіль» та платформа United24 презентували спеціальну партію солі. «Міць. Українська кам’яна» розфасована у пачки по 200 г. Увесь прибуток буде направлений на формування флотилії дронів-камікадзе для ГУР, йдеться в повідомленні держкомпанії.
United24 та «Артемсіль» зробили спеціальну партію солі. Розділили 20 т на 100 000 символічних пачок солі, видобутої в шахтах Соледара.
Вартість пачки становила 500 грн. 465 грн з кожної із них перекажуть на формування флотилії дронів-камікадзе FPV (First Person View) для ГУР через United24. Один такий дрон коштує $700.
Через російські обстріли в шахтах Соледара перестали видобувати сіль у квітні 2022 року. Це сталося вперше з часів Другої світової війни. Цехи «Артемсолі» згоріли, обладнання було знищене, будівлі зруйновані, а понад 2500 мешканців Соледару залишили свій дім.
Частину запасів солі вдалось вивезти, але влітку 2022 року «Артемсіль» остаточно зникла з полиць продуктових мереж.
Дрони-камікадзе FPV (First Person View) використовуються буквально як снайперська зброя з відстані до 8 км. Завдяки встановленим камерам та сучасним засобам зв’язку оператор може керувати літальним апаратом у режимі реального часу, залишаючись при цьому на безпечній відстані.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.