Категорія
Новини
Дата

Західні країни відмовилися від повної заборони страхування морських перевезень російської нафти – Financial Times

1 хв читання

Країни заходу вирішили не запроваджувати повноцінну заборону на страхування морських перевезень російської нафти через побоювання розвитку енергетичної кризи, пише The Financial Times. Заборона, яка була анонсована ще в травні, значно ускладнила би постачання російської нафти до інших країн.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • На кінець липня Велика Британія оголосила лише про заборону страхувати танкери з російською нафтою, призначеною для британського ринку. Вона набуде чинності після 31 грудня 2022 року.
  • «На даний момент у Великій Британії немає заборони на глобальні поставки російської нафти», – сказав Патрік Девісон, директор з андеррайтингу Lloydʼs Market Association, галузевої групи страховиків Lloydʼs. «Враховуючи глобальний характер індустрії [пере]страхування, обмеження ЄС цілком може вплинути на апетит до поставок російської нафти до Великої Британії».
  • ЄС запровадив заборону на страхування перевезень російської нафти з 4 липня, проте передбачив низку винятків. Зокрема, європейським компаніям дозволено укладати контракти з російськими для транспортування нафти до країн, що не входять до ЄС.
  • В адміністрації президента США заявили, що Сполучені Штати та Велика Британія планують заборонити страхування суден з російською нафтою до кінця 2022 року, але до цього потрібно вирішити питання щодо обмеження цін на неї.
  • Євросоюз, схоже, пригальмував свої зусилля щодо стримування глобального потоку російської нафти, вважають юристи. Серед трейдерів виникла нова невизначеність щодо прихильності Британії до глобальної заборони страхування нафти з РФ, зазначає видання.

Контекст

Заборона на страхування суден із російською нафтою входила до шостого пакету санкцій ЄС, який було погоджено наприкінці травня. В ЄС та Великій Британії тоді заявили, що йдеться про скоординовану заборону. Така заборона нібито була узгоджена ЄС та Британією, в юрисдикції якої знаходяться найбільші компанії, які займаються страхуванням морських перевезень.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд