Категорія
Новини
Дата

Зеленський запропонував Верховній Раді продовжити воєнний стан на 90 днів

Президент України Володимир Зеленський підписав укази «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» і направив до Верховної Ради законопроєкти про їхнє затвердження.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «У звʼязку з широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, яка триває, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України… постановляю… продовжити строк воєнного стану в Україні з 5 години 30 хвилин 25 травня 2022 року терміном на 90 діб», – йдеться в тексті указу №341, розміщеного на сайті українського парламенту.
  • У тексті указу про продовження строку мобілізації також йдеться про продовження відповідного строку на 90 діб із 25 травня 2022 року.
  • Обидва укази датовані 17 травня, а зареєстровані у Верховній Раді під №7389 та №7390 18 травня.

Контекст

Зеленський підписав указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» 24 лютого, народні депутати затвердили його 300 голосами того самого дня. Пізніше він двічі вносив законопроєкти про продовження воєнного стану строком на 30 днів, Верховна Рада підтримувала їх.

Крім того, 24 лютого Зеленський підписав указ №69/2022 «Про загальну мобілізацію», згідно з яким мобілізація проводилася протягом 90 діб із дня набрання чинності указом.

В інтерв’ю Sky News очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов розповів, що переломний момент війни настане у другій половині серпня. Більшість активних бойових дій завершаться до кінця цього року. 

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні