Компанія Tesla призупинила прийом платежів за свої електроавтомобілі в біткоїнах. Таке рішення гендиректор компанії Ілон Маск пояснив стурбованістю екологічними проблемами під час майнінгу криптовалют.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Маск заявив про зростання видобутку викопного палива, яке використовується для виробництва енергії, необхідної для майнінгу та транзакцій криптовалют.
- Водночас Tesla не продаватиме свої біткоїни і має намір використовувати цифрову валюту для транзакцій, як тільки майнінг перейде на більш екологічну енергетику.
- Компанія також розглядає можливість використання тих криптовалют, для виробництва яких споживається менше 1% від енергії, яка витрачається на транзакції біткоїнів.
- Після заяви Маска найбільші за капіталізацією криптовалюти подешевшали. За даними Coindesk, вартість біткоїна за останню добу впала до $46 294. Пізніше біткоїн частково відіграв падіння і станом на 10:23 вартість криптовалюти становила $51 141.
- Вартість Ethereum знизилася до $3546. Однак курс цієї криптовалюти також виріс і станом на 10:23 становив $3987.
Контекст
У лютому Tesla повідомила Комісії з цінних паперів і фондових ринків (SEC), що купила біткоїнів на суму $1,5 млрд, а в майбутньому може інвестувати ще більше в біткоїни або інші криптовалюти. Купівля компанією біткоїнів стала найбільшим драйвером зростання криптовалют цього року, відзначає Bloomberg. Згодом Tesla дозволила купувати електромобілі в США за біткоїни. За межами США такий вид оплати Маск пообіцяв зробити доступним цього року.
Інші компанії також інвестували в криптовалюту. Так, розробник програмного забезпечення MicroStrategy уже володіє 91 006 біткоїнами, що за поточним курсом коштують понад $4,4 млрд. Компанія Square купила біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.
Процес майнінгу криптовалют вимагає величезних обчислювальних потужностей і, своєю чергою, споживає величезну кількість енергії. Нині на Китай припадає понад 75% майнінгу біткоїнів у всьому світі. Така ситуація пов’язана з дешевою електроенергією, заводами з виробництва мікросхем і дешевою робочою силою. Викиди, повʼязані з видобутком біткоїнів, у Китаї вже перевищують загальні викиди в Чехії та Катарі в 2016 році.
Один із лідерів галузі Внутрішня Монголія, автономний регіон на півночі Китаю, вже заборонила майнінг криптовалют. Регіон хоче стримати зростання споживання енергії приблизно до 1,9% у 2021 році.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.