Інформація про British American Tobacco

Виторг: 29,6 млрд грн* (2022 рік), FMCG

British American Tobacco /British American Tobacco
Прибуток: 3,1 млрд грн (2022 рік)
31 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
800
Власник
British American Tobacco Plc
Річний приріст виторгу
8%
Чиста середньомісячна винагорода (2019)
23 347 грн
Керівник HR
Світлана Мазур
Центральний офіс
Київ
СЕО
Хаміт Гюнашан

50 найбільших експортерів України 2022

Прилуцька тютюнова фабрика, що належить British American Tobacco, не працювала з кінця лютого до 25 квітня. Та попри війну, компанія таки запустила нове виробництво стіків «Демі». До вторгнення компанія інвестувала в цей проєкт $41 млн. З експортом все не дуже добре: падіння у 3,1 раза за підсумками дев’яти місяців.

100 найбільших приватних компаній 2021

У портфель української «дочки» BAT входять глобальні бренди Vogue, Dunhill, Kent, Rothmans, Pall Mall, Lucky Strike, Capri, а також національна марка – «Прилуки Особливі». Всі сигарети виробляють на фабриці у Прилуках, в яку компанія інвестувала понад $550 млн. Головним потрясінням для BAT та інших великих тютюнових компаній стало розширення чорного ринку.

За даними незалежного дослідження компанії Kantar, у 2018–2021 роках частка нелегального тютюнового ринку зросла з 3,2% до 15,9%. Позиція BAT проста: парламент приймає безліч законопроєктів, які перешкоджають розвитку легального тютюнового ринку, а правоохоронні органи не борються з кіосками, які торгують «лівими» сигаретами в людних місцях. У підсумку бюджет і законослухняні виробники втрачають мільярди гривень: тютюнова галузь приносить до держбюджету 6–7% від загальних надходжень.

50 найкращих роботодавців

У кожного співробітника «British American Tobacco Україна» (ВАТ) свій план кар’єрного розвитку. Коли в компанії з’являється вакансія, найчастіше її закривають, використовуючи внутрішній кадровий резерв.

Найскладніше шукати IT‑спеціалістів і диджитал‑маркетологів. Дається взнаки і географічний фактор. Фахівці, особливо з великих міст, неохоче погоджуються переїжджати у Прилуки, де розташована фабрика BАТ. Новому працівникові оплачують переїзд, оренду житла, а також видають «підйомні» для облаштування. А в разі релокації за кордон ще й оплачують дитсадок або школу для дитини і компенсують вартість квитків, щоби співробітник міг кілька разів на рік приїхати додому.

Крім зарплати і щорічного бонусу, компанія забезпечує персонал медичним страхуванням, а також полісом страхування життя і від нещасного випадку. Співробітники у відпустці по догляду за дитиною перші вісім місяців отримують 75% окладу. У період пандемії компанія надала працівникам психологічні, юридичні та фінансові консультації.

100 найбільших приватних компаній 2020

Восени 2019 року українська «дочка» найбільшого світового виробника сигарет майже на місяць зупинила роботу фабрики в Прилуках. Закриттям виробництва пригрозили також Philip Morris, JTI, Imperial  Tobacco. Згуртувала конкурентів спільна загроза. На початку жовтня 2019‑го Верховна Рада ухвалила закон про регулювання торговельної націнки на сигарети. На спільній прес‑конференції «табачники» пояснювали, що норма призведе до подорожчання сигарет і зробить виробництво невигідним. Володимир Зеленський вважав за краще не входити в клінч з компаніями, які забезпечують 90% українського виробництва сигарет, і повернув закон на доопрацювання.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
JTI Україна
Виторг 20,5 млрд грн
Прибуток 957 млн грн
Vodafone
Виторг 18,1 млрд грн
Прибуток 1,2 млрд грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд