Інформація про Burisma

Виторг: 11-12 млрд грн* (2022 рік), ПЕК

Burisma
Прибуток: 939 млн грн (2022 рік)
75 місце
100 найбільших приватних компаній України 2020

Профайл

Кількість працівників
1450
Керівник
Тарас Бурдейний
Власник
Микола Злочевський
Річний приріст виторгу
-41%

Падіння цін на нафту й газ змусило багато енергетичних компаній скоротити виробництво. У першій половині року видобуток газу в Україні скоротився на 3%. Але у Burisma Holdings інші плани. Мета на цей рік – пробурити 14 нових свердловин, більше за будь‑яку іншу приватну компанію. Керівник компанії Тарас Бурдейний розраховує на «позитивні зміни цінової кон'юнктури», а українські правоохоронці йдуть по слідах власника компанії, екс‑міністра екології (2010–2012) Миколи Злочевського, 54. З кінця 2014 року його двічі оголошували в розшук. Злочевський проходить підозрюваним у справі про заволодіння коштами стабкредиту, виданого Нацбанком Реал‑Банку Сергія Курченка в 2013 році. У червні 2020‑го НАБУ затримало директора Burisma з правових питань Андрія Кічу. Його підозрюють у спробі дати $6 млн за закриття кримінальної справи.

25 найбільших інвесторів країни

Минулого року Burisma тихо припинила своє існування, кіпрську Burisma Holding було ліквідовано. Найбільший газовий актив – компанія «Еско-Північ» – перейшов до теж кіпрської Diloretio Holdings.

Щоб інвестувати у видобуток, треба мати прогнозованість на два-три роки вперед, казав Forbes колишній топменеджер Burisma. У бенефіціарів групи – родини Миколи Злочевського – впевненості, схоже, немає. Під час війни обсяги буріння та інвестицій у видобуток «Еско-Північ» зменшилися у понад два рази, каже СЕО компанії Тарас Бурдейний. До війни бурили у середньому 15 свердловин, зараз – до шести.

Злочевські вкладають зароблені на видобутку кошти в нерухомість. За останні два роки вони витратили понад 1 млрд грн на будівлю Kyiv Food Market, офіс банку «Аркада», колишній завод «Укрпідшипник», садибу на вулиці Сагайдачного. Можуть приносити близько $6 млн орендного доходу на рік, порахував засновник КШД Ігор Райков.

Топ інвестиційних проєктів 2023 року 

Відновлення пошкоджених обʼєктів.

Буріння свердловин.

200 лідерів української економіки 2023

Три роки ексміністр екології часів Віктора Януковича Злочевський переховувався від переслідування українських правоохоронців, які його заочно заарештували і оголосили в розшук за спробу дати хабар у $6 млн керівникам НАБУ й САП. У серпні Злочевський пішов на угоду зі слідством, погодившись заплатити штраф 68 000 грн та задонатити 660 млн грн на потреби ЗСУ, уникнувши таким чином тюремного строку. Рекордні ціни на газ дозволяють не заморожувати буріння і розвідку його ключовому активу – газодобувній компанії Burisma. Група розвиває десятки свердловин по всій країні.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2020»
EPAM Systems
Виторг 8,1 млрд грн
Прибуток 440 млн грн
Glusco /DR
Виторг 7,9 млрд грн
Прибуток 22 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд