Інформація про Петро Порошенко

Петро Порошенко
$730 млн
12 місце
Топ-20 найбагатших 2022 року

20 найбагатших українців 2022

За два передвоєнні роки бізнес-імперія Петра Порошенка значно зменшилася, принаймні офіційно. Якщо на початку 2019-го він був бенефіціаром у 95 компаніях, то перед вторгненнями – лише 18 компаній. Левова частка його бізнесу перейшла до сина Олексія. «Передача бізнесу була пов’язана із бажанням Порошенка-старшого відділити політичну діяльність від бізнесу», заявляла пресслужба п’ятого президента. Є інші причини: тиск правоохоронців та регуляторів.

Після перемоги Зеленського проти Порошенка було відкрито більше 20 кримінальних справ, йому висунули підозру у держзраді, було заарештовано його частки у 19 підприємствах, афільовані з ним компанії отримали багатомільйонні штрафи від АМКУ. Війна поставила на паузу розслідування кримінальних справ, також не було новин про проблеми бізнесу. Але казати про стале перемир’я п’ятого і шостого президентів не варто.

ЗМІ, підконтрольні Порошенку, дуже критичні до чинної влади. А в експрезидента інколи виникають дивні проблеми з державою. Наприклад, у травні його не випускали з України на сесію НАТО – не зчитався QR-код на документах. Після початку вторгнення Порошенко сфокусувався на волонтерстві.

Станом на вересень Фонд Порошенка, компанія ROSHEN та ГО «Справа громад» передали ЗСУ допомоги майже на $46 млн, стверджується на сайті партії ЄС. Серед допомоги: кулемети, радіостанції, машини швидкої допомоги, броньовики іShield та Spartan, повнопривідні вантажівки, пікапи, тягачі, понад 350 дронів Autel.

100 найбагатших українців 2021

П’ять фактів із життя за минулий рік:

  • задекларував орієнтовно 423 млн грн і $51,2 млн готівкою. Така кількість грошових знаків важить більше тонни – щонайменше 493 кг у купюрах по 1000 грн і 512 кг у сто доларов;
  • став офіційним власником телеканала «Прямий»;
  • безуспішно намагається оскаржити багатомільйонні податкові донарахування Липецькій фабриці ROSHEN, на активи якої із 2017 року накладено арешт. У березні 2021‑го ROSHEN програв черговий суд ФПС про виплату 48,5 млн руб. (приблизно $650 000). ROSHEN судиться в РФ по шести справах, пов’язаних із підозрами про несплату податків на суму понад 500 млн руб. (понад $6,5 млн);
  • кондитерська корпорація ROSHEN (консолідує більшу частину виторгу кондитерського бізнесу ROSHEN) за три квартали 2020 року збільшила чистий прибуток на 60%, як порівняти з аналогічним періодом 2019 року, до 2,4 млрд грн;
  • у жовтні Порошенко пережив госпіталізацію через COVID‑19, ускладнений двостороннім запаленням легень.

100 найбагатших українців 2020

Обіцянку продати весь бізнес після того, як його оберуть президентом, Порошенко виконав лише на 20%. Разом зі своїм бізнес-партнером Ігорем Кононенком продав тільки розташований неподалік від центру Києва завод «Кузня на Рибальському». Умови цієї угоди, як і інші епізоди його президентства, стали підставою для порушення більш ніж десяти кримінальних справ.

Попри те, що у жодній з них Порошенко не є ні підозрюваним, ні обвинуваченим, він переписав на старшого сина Олексія агрохолдинг й основу свого добробуту – кондитерську корпорацію Roshen.

Консолідованої звітності Roshen не публікує, але, з огляду на фінансові результати Київської кондитерської фабрики, справи йдуть непогано: її виторг у 2019 році зріс на 41%, до 1,4 млрд грн.

Коротка біографія:

1989 рік. З відзнакою закінчив КІМВ

2007–2010 роки. Очолював Раду Національного Банку України

2013 рік. Напередодні президентства Forbes оцінював його активи в $1,6 млрд, тепер – $1,4 млрд

2014 рік. Переміг у дострокових президентських виборах

Угода: продав завод «Кузня на Рибальському» за $300 млн Сергію Тігіпку

Пряма мова:

«Моя жадібність – це імідж, який мені намагаються створити. Я на жадібність намагаюся відповідати так. Ви уявляєте, що я витратив 2 млрд грн власних грошей на армію?» – інтерв’ю УП, серпень 2019 року.

Поруч в рейтингу «Топ-20 найбагатших 2022 року»
Макс Поляков /Олександр Чекменьов
Noosphere Ventures
н/д
Юрій Косюк /надано пресслужбою
МХП
$780 млн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд