Вагіф Алієв

Нерухомість

Вагіф Алієв /Фото Forbes
$460 млн
22 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
чотири доньки
Місце народження
Ашхабад (Туркменістан)

100 найбагатших українців 2021

Подія року: Продав бізнес‑центр класу А «Парус» забудовникові Вадимові Столару. Сума угоди не розголошується. Одержані кошти підуть на добудову торгових центрів Ocean Mall, Lesnaya Mall, Hippodrome Mall.

Цитата: «Starbucks має прийти і мене просити. Якщо проситиме, я його впущу… Якщо IKEA зі мною розмовляє, то хто такі для мене Starbucks? Якщо вони захочуть, прийдуть, попросять, про ціну домовимося, значить, я їх впущу. Ні – значить, є в Броварах хороший ТРЦ «Термінал» (rau.ua, лютий 2021 року).

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $61 млн 

Основні об’єкти: ТРЦ Lavina, «Мандарин плаза», Blockbaster Mall (50%)

Зайнятися комерційною нерухомістю уродженця Ашгабату Вагіфа Алієва, 61, надихнув, за його словами, Дональд Трамп. У 1998 році в Нью‑Йорку друзі познайомили Алієва з майбутнім президентом США. Розмова тривала чотири години, і за цей час Трамп дав йому кілька порад. Алієву запам’яталася одна: «Правильні чисті гроші мають бути на видноті». Тобто реалізуватися у нерухомості. Гроші в Алієва були. Першопочатковий капітал він заробив на постачанні туркменського газу. Порада Трампа потрапила у благодатний ґрунт. Тепер Алієв найбільший в Україні власник торгової нерухомості загальною площею 345 000 кв. м. У середині минулого року Алієв продав 33‑поверховий бізнес‑центр «Парус» київському магнатові Вадиму Столару. Гроші підуть на добудову трьох торгових центрів: Ocean Mall, Lesnaya Mall, Hippodrome Mall.

Цитата (відеоінтерв’ю «Сегодня Мультимедиа»): «Я народився бізнесменом».

100 найбагатших українців 2020

В амбітного власника найбільших торговорозважальних центрів столиці діло не йде на лад. Продати БЦ «Парус» за $100 млн не вдалося, і у квітні минулого року Алієв почав реалізовувати окремі офіси. Майже 10% приміщень центру вартістю $30 млн змінили власника, але замість грошей продавцеві дістався перелік зустрічних вимог. Навесні минулого року Алієв заявляв про плани купити ТРЦ Ocean Plaza у російської групи «ТПС Нерухомість» за $175 млн, але сторони не домовилися, оскільки продавець хотів не менше ніж $250 млн. Зрештою 35-відсоткову частку придбав Василь Хмельницький. Свій найбільший обʼєкт Blockbuster Mall, у який було інвестовано $400 млн, Алієв відкрив з піврічною затримкою. У січні, ще до карантину, бізнесмен передав його в управління співінвестору Олександру Спектору напівпорожнім, хоча спочатку передбачалося, що той займеться ТРЦ після того, як його заповнять орендарі.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд