Інформація про Вагіф Алієв

Lavina Mall, Нерухомість

Вагіф Алієв /УНІАН
$460 млн (дані 2021 року)
22 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
чотири доньки
Місце народження
Ашхабад (Туркменістан)

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Найбільший в Україні ТРЦ Lavina Mall у березні зазнав кількох російських обстрілів, але вже у травні відкрився для відвідувачів. За словами Олександра Черницького – голови правління компанії Mandarin Plaza, що керує ТРЦ, девелопер не звільнив жодної людини. Під час віялових відключень електрики ТРЦ живиться за допомогою генераторів, потужності яких вистачає тільки на половину площ. Виторг девелоперського бізнесу Алієва у 2022-му впаде на 70%, як порівняти з минулим роком, прогнозує Черницький.

100 найбагатших українців 2021

Подія року: Продав бізнес‑центр класу А «Парус» забудовникові Вадимові Столару. Сума угоди не розголошується. Одержані кошти підуть на добудову торгових центрів Ocean Mall, Lesnaya Mall, Hippodrome Mall.

Цитата: «Starbucks має прийти і мене просити. Якщо проситиме, я його впущу… Якщо IKEA зі мною розмовляє, то хто такі для мене Starbucks? Якщо вони захочуть, прийдуть, попросять, про ціну домовимося, значить, я їх впущу. Ні – значить, є в Броварах хороший ТРЦ «Термінал» (rau.ua, лютий 2021 року).

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $61 млн 

Основні об’єкти: ТРЦ Lavina, «Мандарин плаза», Blockbaster Mall (50%)

Зайнятися комерційною нерухомістю уродженця Ашгабату Вагіфа Алієва, 61, надихнув, за його словами, Дональд Трамп. У 1998 році в Нью‑Йорку друзі познайомили Алієва з майбутнім президентом США. Розмова тривала чотири години, і за цей час Трамп дав йому кілька порад. Алієву запам’яталася одна: «Правильні чисті гроші мають бути на видноті». Тобто реалізуватися у нерухомості. Гроші в Алієва були. Першопочатковий капітал він заробив на постачанні туркменського газу. Порада Трампа потрапила у благодатний ґрунт. Тепер Алієв найбільший в Україні власник торгової нерухомості загальною площею 345 000 кв. м. У середині минулого року Алієв продав 33‑поверховий бізнес‑центр «Парус» київському магнатові Вадиму Столару. Гроші підуть на добудову трьох торгових центрів: Ocean Mall, Lesnaya Mall, Hippodrome Mall.

Цитата (відеоінтерв’ю «Сегодня Мультимедиа»): «Я народився бізнесменом».

100 найбагатших українців 2020

В амбітного власника найбільших торговорозважальних центрів столиці діло не йде на лад. Продати БЦ «Парус» за $100 млн не вдалося, і у квітні минулого року Алієв почав реалізовувати окремі офіси. Майже 10% приміщень центру вартістю $30 млн змінили власника, але замість грошей продавцеві дістався перелік зустрічних вимог. Навесні минулого року Алієв заявляв про плани купити ТРЦ Ocean Plaza у російської групи «ТПС Нерухомість» за $175 млн, але сторони не домовилися, оскільки продавець хотів не менше ніж $250 млн. Зрештою 35-відсоткову частку придбав Василь Хмельницький. Свій найбільший обʼєкт Blockbuster Mall, у який було інвестовано $400 млн, Алієв відкрив з піврічною затримкою. У січні, ще до карантину, бізнесмен передав його в управління співінвестору Олександру Спектору напівпорожнім, хоча спочатку передбачалося, що той займеться ТРЦ після того, як його заповнять орендарі.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд