Dallas Cowboys у топ-3 найдорожчих команд американського футболу /Getty Images
Категорія
Світ
Дата

Топ-50 найдорожчих спортивних клубів світу. Тотальне домінування американського спорту, Real Madrid лише на 13-му місці

Dallas Cowboys у топ-3 найдорожчих команд американського футболу Фото Getty Images

Американський Forbes ушосте склав рейтинг найдорожчих команд. До нього змогли потрапити тільки команди з американського футболу, баскетболу, бейсболу та футболу. Ми обрали трьох лідерів у кожному з видів спорту.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

50 найдорожчих спортивних команд світу разом коштують $222,7 млрд, що на 30% більше, ніж рік тому, – найбільше зростання за останні п’ять років.

Національна футбольна ліга (американський футбол. – Forbes) продовжує своє домінування: 30 із 32 команд увійшли до топ-50, що становить 60% списку. Востаннє НФЛ була представлена ​​щонайменше 30 командами в 2014 році. Минулого року їх було 26.

У 2013 році ліга мала рекордні 32 команди у списку топ-50. Але тоді трійку лідерів у списку складали «класичні» футбольні команди: Real Madrid, Manchester United і Barcelona. Цього року шість команд з американського футболу увійшли в топ-10 і 13 – у топ-20. Головна причина успіху НФЛ – найбільша медіаугода в історії спорту на суму $112 млрд до 2032 року.

Топ-50 найдорожчих спортивних клубів світу. Тотальне домінування американського спорту, Real Madrid лише на 13-му місці /Фото 1

Найдорожчі команди в кожному виді спорту, інфографіка Forbes

Найдорожчою командою світу є Dallas Cowboys, НФЛ, що коштує $8 млрд і посідає перше місце в рейтингу з 2016 року. Закривають п’ятірку лідерів New England Patriots ($6,4 млрд), Los Angeles Rams ($6,2 млрд) і New York Yankees з New York Giants, оцінені в $6 млрд.

Верховенство НФЛ у рейтингах підтверджується реальними угодами. Минулого місяця Denver Broncos продали за $4,65 млрд – рекордну суму для спортивної команди. Наступною найвищою ціною продажу стала угода в $3,2 млрд за Brooklyn Nets, НБА, у 2019 році. 

На відміну від цього, представництво Вищої бейсбольної ліги (ВБЛ) у рейтингу повільно занепадало після 2015 року, тоді бейсбол мав 12 команд у топ-50. У наступні роки у ВБЛ було не більше восьми команд, а в цьогорічному рейтингу – лише п’ять. Останньою бейсбольною командою, яка змінила власника, була New York Mets за $2,42 млрд у 2020 році ($2,72 млрд у 2022-му).

Getty Images

Boston Red Sox у топ-3 найдорожчих бейсбольних команд Фото Getty Images

Жодна команда НХЛ, Індійської премʼєр-ліги чи Вищої ліги футболу США не потрапила до списку топ-50. Найдорожча хокейна команда New York Rangers коштує $2 млрд, а світовий лідер з крикету Mumbai Indians – $1,3 млрд. Але прохідний квиток у топ-50 цього року становить $3,1 млрд. Найдорожчою футбольною командою Америки є Los Angeles, вартість якої – $860 млн.

Команди на великих і заможних ринках, як правило, випереджають конкурентів, коли йдеться про цінність підприємства. Наприклад, Каліфорнія є штатом із найбільшим населенням у США та може похвалитися найбільшою кількістю спортивних команд у рейтингу серед усіх штатів (загалом 15). 

Найдорожча футбольна команда світу – Real Madrid, яка коштує $5,1 млрд, посідає 13-ту сходинку, Barcelona на 15-му місці з оцінкою $5 млрд.

Telegram-канал Forbes, ультимативний гід у світі українського бізнесу. Приєднатись

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні