Dallas Cowboys у топ-3 найдорожчих команд американського футболу /Getty Images
Категорія
Світ
Дата

Топ-50 найдорожчих спортивних клубів світу. Тотальне домінування американського спорту, Real Madrid лише на 13-му місці

Dallas Cowboys у топ-3 найдорожчих команд американського футболу Фото Getty Images

Американський Forbes ушосте склав рейтинг найдорожчих команд. До нього змогли потрапити тільки команди з американського футболу, баскетболу, бейсболу та футболу. Ми обрали трьох лідерів у кожному з видів спорту.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

50 найдорожчих спортивних команд світу разом коштують $222,7 млрд, що на 30% більше, ніж рік тому, – найбільше зростання за останні п’ять років.

Національна футбольна ліга (американський футбол. – Forbes) продовжує своє домінування: 30 із 32 команд увійшли до топ-50, що становить 60% списку. Востаннє НФЛ була представлена ​​щонайменше 30 командами в 2014 році. Минулого року їх було 26.

У 2013 році ліга мала рекордні 32 команди у списку топ-50. Але тоді трійку лідерів у списку складали «класичні» футбольні команди: Real Madrid, Manchester United і Barcelona. Цього року шість команд з американського футболу увійшли в топ-10 і 13 – у топ-20. Головна причина успіху НФЛ – найбільша медіаугода в історії спорту на суму $112 млрд до 2032 року.

Топ-50 найдорожчих спортивних клубів світу. Тотальне домінування американського спорту, Real Madrid лише на 13-му місці /Фото 1

Найдорожчі команди в кожному виді спорту, інфографіка Forbes

Найдорожчою командою світу є Dallas Cowboys, НФЛ, що коштує $8 млрд і посідає перше місце в рейтингу з 2016 року. Закривають п’ятірку лідерів New England Patriots ($6,4 млрд), Los Angeles Rams ($6,2 млрд) і New York Yankees з New York Giants, оцінені в $6 млрд.

Верховенство НФЛ у рейтингах підтверджується реальними угодами. Минулого місяця Denver Broncos продали за $4,65 млрд – рекордну суму для спортивної команди. Наступною найвищою ціною продажу стала угода в $3,2 млрд за Brooklyn Nets, НБА, у 2019 році. 

На відміну від цього, представництво Вищої бейсбольної ліги (ВБЛ) у рейтингу повільно занепадало після 2015 року, тоді бейсбол мав 12 команд у топ-50. У наступні роки у ВБЛ було не більше восьми команд, а в цьогорічному рейтингу – лише п’ять. Останньою бейсбольною командою, яка змінила власника, була New York Mets за $2,42 млрд у 2020 році ($2,72 млрд у 2022-му).

Getty Images

Boston Red Sox у топ-3 найдорожчих бейсбольних команд Фото Getty Images

Жодна команда НХЛ, Індійської премʼєр-ліги чи Вищої ліги футболу США не потрапила до списку топ-50. Найдорожча хокейна команда New York Rangers коштує $2 млрд, а світовий лідер з крикету Mumbai Indians – $1,3 млрд. Але прохідний квиток у топ-50 цього року становить $3,1 млрд. Найдорожчою футбольною командою Америки є Los Angeles, вартість якої – $860 млн.

Команди на великих і заможних ринках, як правило, випереджають конкурентів, коли йдеться про цінність підприємства. Наприклад, Каліфорнія є штатом із найбільшим населенням у США та може похвалитися найбільшою кількістю спортивних команд у рейтингу серед усіх штатів (загалом 15). 

Найдорожча футбольна команда світу – Real Madrid, яка коштує $5,1 млрд, посідає 13-ту сходинку, Barcelona на 15-му місці з оцінкою $5 млрд.

Telegram-канал Forbes, ультимативний гід у світі українського бізнесу. Приєднатись

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні