Forbes оцінює статки Дональда Трампа в $2,5 млрд, а це означає, що йому не вистачило $400 млн, щоб потрапити до списку 400 найбагатших людей США 2021 року. Якщо Трамп шукає винного, йому варто почати з себе
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Трамп майже так само багатий, як і рік тому, коли займав 339-те місце в рейтингу. З початку пандемії його статки зменшилися на $600 млн. Чому? В епоху коронавірусу процвітали акції технологічних компаній і криптовалюта. Основна ж частина статків Трампа – нерухомість у великих містах. І вона подешевшала. У результаті колишній президент США вилетів із найпрестижнішого клубу країни.
Пʼять років тому в експрезидента була прекрасна можливість диверсифікувати свої статки. Одразу після виборів 2016 року федеральні чиновники з етики радили Трампу продати активи в сфері нерухомості. Це дало б йому змогу реінвестувати виручку в індексні фонди з широкою базою і обійняти посаду президента без конфлікту інтересів.
У інших представників виконавчої влади немає інакшого вибору – вони повинні прислухатися до федеральних чиновників з етики. Чиновники ризикують порушити кримінальний кодекс про конфлікт інтересів, якщо продовжують вести бізнес і працювати в уряді. Однак президент не підлягає дії цього закону, як із гордістю зазначив Трамп на пресконференції за девʼять днів до переїзду в Білий дім. «Я б міг одночасно вести бізнес і керувати державою», – сказав він натовпу репортерів, присутніх у Трамп-тауері. «Мені не подобається, як це виглядає збоку, але я б міг так вчинити, якби захотів. Я був би єдиним, хто б так вчинив».
Трамп вирішив зберегти свої активи. У той час вони оцінювалися в $3,5 млрд. Якби він тоді все продав, найімовірніше, йому довелося б заплатити великі податки на приріст капіталу. Трамп давно придбав свої пʼять найцінніших активів, тому, ймовірно, він має величезний неоподаткований прибуток у кожному з них. І, якби він заплатив максимально можливий податок на приріст капіталу – 23,8% федеральному уряду плюс 8,8% владі штату Нью-Йорк, його статок скоротився б приблизно на $1,1 млрд. У перший день його президентства у нього залишилося б $2,4 млрд.
Незважаючи на те що продаж активів здається величезною жертвою, такий хід міг зробити Трампа значно багатшим. Наприклад, якби він вклав ці $2,4 млрд в індексний фонд, що відслідковує S&P 500, його статки збільшилися б до $4,5 млрд – він був би на 80% багатшим, ніж сьогодні. Інакше кажучи, відмова від продажу активів обійшлася йому в $2 млрд. І це консервативна оцінка.
Маловідомий розділ федерального податкового кодексу надає можливість державним службовцям, які позбавляються від власних активів, отримати сертифікат про продаж. Цей документ дає змогу їм уникнути податків на приріст капіталу. Такі умови – спосіб уряду спонукати чиновників чинити правильно й уникати конфлікту інтересів. Однак оскільки Трамп як президент не підпадав під дію закону про конфлікт інтересів, можливо, він би не зміг отримати привілей.
Уолтер Шауб, який керував Управлінням з етики уряду США, коли Трамп переходив у свою нову посаду, сказав Forbes, що був би щасливий вручити Трампу свідоцтво про продаж активів. Однак не зрозуміло, чи прийняла б документ податкова служба. У будь-якому випадку, за словами Шауба, команда експрезидента навіть не цікавилася такою можливістю. «Вони ніколи не виявляли інтересу до продажу активів», – каже він.
Якби Трампу вдалося уникнути податків на приріст капіталу, він теоретично міг би реінвестувати $3,5 млрд у S&P 500 в день переїзду в Білий дім. За такого сценарію його статки до вересня цього року оцінювалися б у $7 млрд, і цього було б достатньо, щоб зайняти 133-тє місце в списку 400 найбагатших людей країни за версією Forbes. Замість цього Трамп уперше за чверть століття не потрапляє до нього.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.