Дональд Трамп. /Getty Images
Категорія
Найбагатші
Дата

Бізнес Дональда Трампа приніс $2,4 млрд за чотири роки президентства. На чому він заробив

3 хв читання

Дональд Трамп. Фото Getty Images

За приблизними оцінками Forbes, минулого року пандемія витягла з кишені Трампа $200 млн

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

У квітні 2017-го прессекретар Шон Спайсер вийшов на подіум зали для пересконференцій Білого дому і оголосив про те, що президент жертвує свою зарплату за перший квартал року Службі національних парків. Із серйозним виразом обличчя Спайсер витягнув величезний чек із величезним підписом. Це був перший із низки чеків, які Дональд Трамп підписав за свій термін на найвищій посаді США, віддавши свої $400 000 зарплати в обмін на позитивну рекламу.

Це дрібʼязок для Трампа. Справжні гроші йому приносить бізнес, з яким він не захотів розпрощатися, а не державна зарплата. Аналіз документів, деякі з яких стали доступні загалу лише останніми тижнями, показує, скільки саме бізнеси Тампа принесли йому за час його президентства. Якщо добре покопатися в публічних документах на нерухомість, фінансових і боргових документах, а також у звітах про цінні папери, можна побачити $2,4 млрд доходів з січня 2017-го по грудень 2020-го.

Якби не пандемія, грошей було б більше. Під час трьох років його президентства бізнес Трампа приносив приблизно $650 млн щорічно. Але у 2020-му доходи впали до $450 млн, коли ковід інфікував бізнес.

«Він шкодить мені, він шкодить Hilton і він шкодить усім великим готельним мережам у всьому світі, – сказав Трамп у березні 2020-го на пресконференції у Білому домі. – Він шкодить усім. Дуже невелика кількість бізнесів нині процвітає».

Найбільші доходи Трампа йдуть до нього з клубів і полів для гольфу, які принесли йому приблизно $940 млн за чотири роки. Trump National Doral, гольф-курорт у Палм-Біч, приніс близько $90 млн. Гольф-клуб у Нью-Джерсі, де колишній президент проводить це літо, приніс плюс-мінус $60 млн.

Проте усі ці гроші не осіли у кишенях Трампа. Управляти гольф-клубами і курортами – це справа не з дешевих; в хороші часи маржа операційного прибутку може скласти 20%. 

Під час пандемії традиційні напрями його бізнесу не надто постраждали, а от на голову гольф-курортів упали довгі періоди локдаунів. Це призвело до того, що загальні доходи його гольф-клубів і курортів упали на 27% до приблизно $190 млн у 2020-му.

Getty Images

Дональд Трамп володіє 30% прибутків з офісної будівлі у Сан-Франциско на вулиці Каліфорнія-стріт, 555. Фото Getty Images

На щастя для Трампа, у нього також є дуже прибуткова комерційна нерухомість, яка підвищує його доходи. Це виявилося особливо важливо у 2020-му, коли орендарі, скуті довгостроковими договорами про оренду, продовжили сплачувати за оренду. 

Згідно із аналізом офіційних звітів, офісна будівля у Сан-Франциско на Каліфорнія-стріт, 555, 30-відсотковою часткою якої володіє Трамп, навіть збільшила його доходи минулого року – з $42 млн до $43 млн. Те саме сталося і з нью-йоркською будівлею на Авеню-ов-Америкас, 1290, яка принесла Трампу минулого року уже не $55 млн, а $58 млн.

Готельний бізнес, ліцензії й управлінський бізнес, з іншого боку, постраждали. За приблизними оцінками, доходи від цих бізнесів з 2017-го по 2019-й залишалися вищими за $100 млн, але у 2020-му вони впали ближче до $50 млн. Жодна інша частина портфелю Трампа не була настільки вразливою до удару пандемії, як ця, особливо із урахуванням боргового навантаження на його готелі.

Getty Images

Трохи далі вниз по вулиці від Білого дому стоїть Trump International Hotel у Вашингтоні, округ Колумбія. Фото Getty Images

Прибутки його вашингтонського готелю (округ Колумбія) завмерли на позначці приблизно $52 млн з 2017-го по 2019-й. Схоже, що готель не приносив достатньо доходів до пандемії, щоб покрити відсотки за кредитом у $170 млн від Deutsche Bank. А після удару ковіду все стало тільки гірше і доходи знизилися до менше $20 млн. Воно і не дивно, що Trump Organization намагалася здихатися від цього активу.

Та колишньому президенту минулого року не пощастило спекатися від цього готелю або інших активів. У 2017-му Трамп продав нерухомості на $32 млн, приблизно на $53 млн у 2018-му, а потім у 2019-му на $32 млн. А от у 2020-му він поклав у кишеню лише $435 000 після продажу квартир у Вегасі. 

Саме брак таких угод став однією з причин, чому доходи впали приблизно на 25% до $450 млн. Це менше, звісно, ніж у перші три роки президентства, але все одно у понад 1000 разів більше, ніж річна зарплата, яку він віддав. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні