Андрій Шевченко, головний тренер збірної України. /Getty Images
Категорія
Найбагатші
Дата

Характер чемпіона. Що таке менталітет переможця і як Андрій Шевченко створює з окремих людей команду

14 хв читання

Андрій Шевченко, головний тренер збірної України. Фото Getty Images

Навесні 1989 року на турнірі під Неаполем 12-річний форвард київського «Динамо» Андрій Шевченко забив 10 мʼячів – пʼять у півфіналі і пʼять у фіналі. «Динамо» виграло турнір, а Шевченко, уродженець Двірківщини, що під Києвом, виборов свій перший закордонний трофей. Після перемоги, під час екскурсії по міланському стадіону «Сан-Сіро», Шевченко відстав від основної групи і кинув на поле монету. Аби повернутися.

10 років по тому, в лютому 1999 року, «Динамо» під керівництвом Валерія Лобановського грало на «Сан-Сіро» товариський матч. Фанати «Мілана» вивісили на трибунах величезний банер з написом «Ласкаво проимо Андрій» – так старалися, що пропустили літеру. «Мілан» виграв битву за Шевченка у «Роми», «Аякса», «Манчестер Юнайтед», «Баварії», «Ліверпуля» і «Ювентуса», які бажали бачити Шевченка у своєму складі після його хет-трику у ворота «Барселони» на «Камп Ноу». 

Міланські селекціонери вели Шевченка понад два роки. У вересні 1998-го спортивний директор «Мілана» Арьєдо Брайда подарував гравцеві футболку клубу з його прізвищем. «У нашій формі ти виграєш «Золотий мʼяч», – сказав Брайда. «Всі розсміялися, я посміхався», – згадує Шевченко, 44, в автобіографії «Тиха сила. Моє життя. Мій футбол». Футболку він подарував батькам. 

Влітку 1999-го «Мілан» заплатив «Динамо» за перехід Шевченка $25 млн. 

До нього футболісти з СНД погано адаптувалися в європейських командах. Шевченку допомогли нові товариші. «Гравці хотіли, щоб моя адаптація відбулася добре, бо знали мій потенціал, – згадує Шевченко. – Вони мені дуже допомагали в усьому, я відразу відчув себе дуже комфортно». 

Не обійшлося без уроків етикету. «Спершу Шева виходив з їдальні, щойно закінчував обідати, – розповідав Паоло Мальдіні в одному з інтервʼю. – Ми пояснили йому, що в італійських командах потрібно чекати, доки всі поїдять». З новачка жартували: несподівано вставали з-за столу, але добігти до кімнати він не встигав – зʼясовувалося, що не всі доїли. «Він злився – Андрій не любить, коли з нього кепкують», – згадував Мальдіні. 

Шевченко прилетів до Мілана за два місяці до старту чемпіонату – вивчати італійську з репетитором. Віцепрезидент «Мілана» Адріано Галіані попросив дочку брати його на прогулянки з друзями. Шевченко мало що розумів, але слухняно ходив. 

Забивши у першому ж матчі, коментар він давав італійською. 

Протягом семи років у «Мілані» Шевченко забив 175 мʼячів у 322 матчах. Ось найгучніші його титули: чемпіон Італії, переможець Ліги чемпіонів, володар суперкубка Європи і «Золотого мʼяча».

Фундамент

«У юності його не сприймали як суперталант з великим футбольним майбутнім, –згадує кінопродюсер Олег Кохан, який грав із Шевченком в юнацьких командах. – Кількох хлопців його вікової групи вважали більш перспективними». 

У Шевченка повірив його перший динамівський тренер Олександр Шпаков. За три роки перед поїздкою в Італію він примітив хвацького юнака на турнірі київських шкіл – після аварії в Чорнобилі сімʼя Шевченка переїхала до Києва. Шевченко називає цей момент переломним. «Інакше мене б засмоктала токсична хмара, і мова не про Чорнобиль, – пише він в автобіографії. – Із друзів дитинства живий лишився лише я. Спорт і батьки врятували мене, вказали мені шлях». 

Прапорщик Радянської армії, Шевченко-старший не схвалював захоплення сина. Він хотів, щоб Андрій пішов його слідами. Шпаков переконав батьків у тому, що хлопчик має перспективи в футболі. 

Кохану Шевченко запамʼятався неуважністю. Він міг переплутати стадіони і приїхати на гру не туди, забути змінне взуття в роздягальні. «Мама писала йому великими літерами записки з нагадуваннями про тренування, а я – на правах старшої – мусила йти шукати забуті речі», – розповідала gazeta.ua сестра Шевченка Олена. 

Однокашники підсміювалися із Шевченка. «Шпаков завжди його захищав, – згадує Кохан. – Казав: «Смійтеся, смійтеся, а він ще вистрілить». 

Не все було гладко. «Мені було 10 років, і після чергового запізнення Олександр Шпаков сказав, що якщо ще раз повториться, можна на тренування не приїжджати, – розповідає Шевченко. – Ця розмова дуже вплинула, я переглянув ставлення до багатьох речей».

Що його вирізняло серед однолітків? «Зосередженість на грі, вміння виокремлювати її суть, – каже Кохан. – Далі включалися терпіння, старанність, глибокий аналіз кожної дії». 

Шевченку було 17, коли головний тренер «Динамо» Йожеф Сабо перевів його з дубля в головну команду. Тренера вразили не тільки швидкісні якості нападника. «Він не боявся йти з мʼячем в обведення, ризикував, обігруючи двох-трьох суперників, – згадує Сабо, 81. – Коли команду прийняв Лобановський, Шевченко вже був сформованим гравцем». 

Getty Images

Учитель. Валерій Лобановський виписав Шевченку квиток в Європу. Фото Getty Images

Сабо впевнений, що врятував Шевченка від зіркової хвороби. «Він потроху курив, зʼявилася дівчина старша за нього на 10 років. Приїжджав із тиском 190 на 150, і лікарі не дозволяли тренуватися, – розповідає тренер .– Відбулася серйозна розмова, я навіть забрав у нього ключі від мерседеса, тому що він лихачив». «Шева перелаштувався, почав «режимити», – каже Кохан. 

Робота з Лобановським розділила життя форварда на до і після. «Його називали Полковником, а я був його вірним солдатом на полі, – пише Шевченко. – Я слухав і виконував його накази, працював, зростав, ставав кращим. Досвідчені гравці ридали, благаючи його закінчити тренування. Він ніколи не погоджувався. Лобановський став моєю релігією». 

Під керівництвом Лобановського Шевченко грав пʼять років – три в «Динамо» (1996–1999) і два у збірній (2000–2001). У нього навчився, що у футболі немає дрібниць.

Менеджер 

Травень 2021-го. Підготовку до Євро-2020 збірна закінчує в Харкові. Перед товариським матчем з Бахрейном на стадіоні «Металіст» Шевченко не в дусі. У кваліфікації до чемпіонату світу – 2022 збірна не змогла обіграти Фінляндію і Казахстан, ускладнивши своє становище у відбірковій групі. 

«У кожного з вас повинна бути відповідальність за свою гру» ,– звертається Шевченко до гравців у роздягальні. На ньому спортивне худі і джинси. Кожну фразу він супроводжує активною жестикуляцією, підвищуючи інтонацію у важливі моменти. «Не хочу бачити бардак, – продовжує тренер. – З перших хвилин я хочу бачити організацію гри, про яку ми домовлялися. Прийшли глядачі, тому потрібен результат. Виходьте на поле і гаруйте. Все, вперед!» Гравці обіймаються, плещуть у долоні і йдуть на розминку. «Він завжди дивиться в очі, – каже опорний півзахисник Тарас Степаненко, 31. – У них такий настрій, не передати словами». 

«Менталітет переможця треба підтверджувати щодня, – каже Шевченко в документальному фільмі «Особлива атмосфера». – Моє завдання як тренера – завжди нагадувати про це футболістам. Минулі заслуги – це добре, але зараз перед нами нові завдання і виклики». 

Шевченко очолив збірну в липні 2016-го, після провалу команди на чемпіонаті Європи: три поразки, жодного забитого мʼяча, найгірший результат турніру. 

«Необхідно було вибудовувати тривалу стратегію – на пʼять років і більше, – каже голова Української асоціації футболу (УАФ) Андрій Павелко, 45. – Я запропонував Андрія Шевченка». 

Шевченка ввели у штаб збірної як асистента головного тренера Михайла Фоменка перед Євро-2016. Павелко хотів, аби той зрозумів, чим живуть гравці, який у кого характер – вивчив збірну зсередини. За задумом Павелка, Шевченко мав очолити збірну, незалежно від результату чемпіонату. 

Інфографіка Леонід Лукашенко

Інфографіка Леонід Лукашенко

Призначення викликало шквал критики. Шевченка критикували за відсутність тренерського досвіду, Павелка – за кумівство (у 2001-му Шевченко хрестив його доньку Анастасію). 

«Не згоден із твердженням, що збірна не те місце, де має починати карʼєру тренер, – каже Шевченко. – Я три роки навчався перед призначенням, працював асистентом, додайте до цього мій досвід гравця. Мене ці розмови не турбували». 

У 2015-му Шевченко закінчив дворічні курси при УАФ, отримавши тренерську ліцензію PRO. «Українська футбольна освіта – це як права на машину: водити вмієш, але потрібно скласти іспити, – говорить експартнер по київському «Динамо» Дмитро Михайленко, який навчався на одному курсі з Шевченком. – З іншого боку, теоретична база допомагає структурувати знання про фізичну і тактичну підготовку, психологію, харчування, менеджмент». 

Шевченко вирізнявся серед абітурієнтів сучасним баченням футболу, каже Михайленко. Він багато чого запозичив із роботи з великими тренерами: Лобановським, Альберто Дзаккероні, Карло Анчелотті і Жозе Моурінью. Михайленку запамʼяталася практична виїзна сесія у швейцарському Ньоні, на якій Шевченко моделював гру команди залежно від умов, запропонованих комісією. «Ваша команда програє після першого тайму 5:0, – наводить приклад Михайленко. – Що ви зміните в тактичній розстановці, що скажете в роздягальні? Шевченко вільно відповідав англійською і знаходив цікаві рішення».

Лідер

«Воротарі, перевертайтеся. Жодного пенальті не зловили», – звертається Шевченко до голкіперів після відпрацювання серії одинадцятиметрових. На тренуваннях він багато жартує. «Мені подобається дисципліна, але важливо цю атмосферу підживлювати хорошими емоціями, – казав він в інтервʼю «Вацко Live». – Пряник і батіг однаково потрібні в спорті. Домагається успіху той тренер, який їх правильно балансує». «Він дуже вимогливий, але може і пожартувати. Це допомагає розслабити колектив», – підтверджує колишній гравець збірної, футбольний експерт Євген Левченко. 

Заради атмосфери Шевченко викликав на збір у Харкові Ярмоленка, який відновлювався після травми. «Андрій важливий не тільки як футболіст, а й як член команди, – каже Шевченко. – Важливо, що він приїхав, навіть розуміючи, що не гратиме. Це хороший приклад». 

Для новачків Шевченко завів традицію «посвячення піснею». Футболіст або член персоналу, який уперше потрапив до збірної, повинен виконати зі сцени свою улюблену композицію. «Концерт і гарний настрій забезпечені», – каже Степаненко. 

Під час спільних трапез у збірній заборонено користуватися мобільними телефонами. «Вважаю, на 15–20 хвилин можна відірватися від телефону, щоб поспілкуватися, провести час разом», – каже Шевченко. 

Змінився й підхід до тренувань. Теоретичне заняття триває 20–30 хвилин замість години-півтори. «Все швидко, чітко, по суті: пройшлися по сильних і слабких сторонах футболістів суперника, зробили акцент на тактичних елементах, кутових, штрафних, – каже колишній гравець «Дніпра» Артем Федецький, 36. – Потім відпрацювання на практичному занятті – так інформація чудово засвоюється». 

У Євро-2016 брала участь найдоросліша збірна України з тих, що грали у великих міжнародних турнірах, – середній вік гравців становив 27,4 року. Федецький покинув збірну після того, як Шевченко затіяв зміну поколінь. «Було трохи образи, відчував сили і бажання допомогти збірній, але є бачення тренера», – каже Федецький, який зіграв за збірну 53 матчі. Шевченко пояснив йому, чому відмовився від його послуг і що потрібно для повернення. «Ображатися на тренера – остання справа. Йому потрібно ставити найсильнішого, – каже Федецький. – Час показав, що він вчинив правильно». 

На тренуванні Шевченко бере участь у кожній вправі – від тримання мʼяча до міні-ігор. «Я просто це люблю», – говорить він. Присутність тренера відчуває команда. «Він міг зупинити тренування і буквально за руку розставити футболістів по полю, – каже Федецький. – Це дозволяє новим хлопцям швидше розуміти вимоги». 

Член тренерського штабу Андреа Малдера наголошує на здатності Шевченка налагодити звʼязок із гравцями: «Шевченко не генерал, який спостерігає за бойовими діями з пагорба. Я бачу його капітаном, якого чують солдати». 

Getty Images

Андрій Шевченко грає за Мілан в Лізі чемпіонів УЄФА. Фото Getty Images

Тренерський штаб – ключовий фактор у результатах національної збірної. Ще під час тренерських курсів Шевченко позиціонував себе як менеджера, який контролює процеси. «Він одразу сказав: я розумію, що багато чого не знаю, моє завдання – набрати хорошу команду: фахівців з тактики, фізпідготовки тощо, – говорить Михайленко. – Треба довіряти професіоналам».

У збірній нині найдорожчий тренерський штаб в історії, каже Павелко, не розкриваючи суми контрактів. За його словами, з приходом Шевченка бюджет збірної зріс у три-чотири рази. «Контракти тренерів збірної України на рівні тренерів топзбірних Європи, і це виправдано результатами», – говорить глава УАФ. 

Збірна за Шевченка не пробилася на чемпіонат світу 2018 року, але на Євро-2020 вийшла з першого місця в групі, випередивши чинного чемпіона – Португалію. 

До Євро-2020 Україна підійшла з чотирма італійцями у штабі. Це вихідці з «Мілана» Малдера і Мауро Тассотті, Андреа Адзаліні, який допомагав Клаудіо Раньєрі в «Лестері», і Луїджі Ночентіні з «Наполі». З 2018-го до складу штабу входить колишній воротар «Динамо» Олександр Шовковський. Педро Хара раніше працював із мадридським «Реалом». 

Як розподілено ролі? «Я тактичний аналітик, вивчаю деталі, – розповідав в інтервʼю YouTube-проєкту PASS Малдера, 50. – Шовковський багато спілкується з гравцями… Якщо гравці хочуть поговорити про тактику, то прийдуть до мене, якщо про фізпідготовку – до Андреа, якщо про особисте – до Шовковського. Якщо про серйозні речі, то до нашого лідера Шевченка».

Шевченко дослухається до порад. «У матчі з Косовом… Шевченко підійшов до лави і сказав: «Мауро, ми граємо занадто широко. Що думаєш? Ми мало тримаємо мʼяч», – згадує Малдера. Помічники порадили випустити в півзахист досвідченого Руслана Ротаня. Шевченко дослухався, Україна виграла 3:0. 

Граючи на позиції правого захисника у складі «Мілана», Мауро Тассотті, 61, взяв пʼять скудетто і тричі перемагав у Кубку чемпіонів. По завершенні карʼєри 19 років відпрацював помічником кількох тренерів міланського клубу. У збірній України він відповідає за побудову захисту. «Навчає переміщення захисників залежно від положення мʼяча на полі, – пояснює Федецький. – Потрібно не просто контролювати свого нападника, а захищатися синхронно – включати не лише ноги, а й голову». 

У «Мілані» Малдера працював відеоаналітиком. «Іноді здається, що він спить з айпадом», – розповідає воротар «Шахтаря» Андрій Пятов, 37. 

Потрібно не тільки знати свої переваги, а й адаптуватися під сильні боки суперника, каже Малдера. Характерний приклад – гра з Іспанією у жовтні 2020-го на турнірі Ліги націй. Між матчами була всього лише дводенна перерва, і на поле не могли вийти лідери збірної Маліновський, Зінченко і Степаненко. «Ми не були впевнені в нашому плані на гру, – розповідав Малдера. – Напередодні матчу я не міг заснути». 

Переглянувши матч Іспанії з Португалією, о пʼятій ранку він відправив повідомлення Шевченку, що хоче обговорити одну ідею. Той одразу передзвонив, і вони годину обговорювали план на гру. Малдера запропонував нову тактичну схему, за якою збірна ніколи не грала, – наситити центр поля і перекрити іспанських гравців, які починають атаки, Родрі і Серхіо Рамоса. Україна перемогла 1:0. «Ми майже плакали від радості – все вийшло», – згадує Малдера. 

Якщо щось іде не за планом, Шевченко не вибирає слів. «Він став трохи спокійнішим, – каже Пятов. – Спочатку в нас і пляшки літали в роздягальні, так він нас заряджав. Коли ми почали всіх обігрувати в Лізі націй, це його заслуга. Він умів налаштувати, і всі хлопці виходили готовими на 200%». 

Тренер воротарів Педро Хара, 58, весь час вигадує нові вправи, каже Пятов. Вправи на реакцію «сліпий мʼяч» запозичили з футзалу. Тренер кидає мʼяч, перебуваючи за метр від спини воротаря, воротар повинен зловити несподіваний відскок. Хара любить використовувати для відпрацювання реакції трикутні мʼячі. Мʼяч кидається в ноги з відстані трьох метрів, завдання воротаря – прорахувати траєкторію і зловити. «Він божевільний, в хорошому сенсі», – каже Пятов. 

Інфографіка Леонід Лукашенко

Інфографіка Леонід Лукашенко

З початку 2021-го збірна використовує відеоаналіз просто під час матчів. Шовковський, 46, на трибунах отримує відео в режимі реального часу і відправляє потрібні фрагменти Малдері. У перерві той показує команді 15–20-секундні ролики. «Це допомагає розв’язувати проблеми в перерві або просто під час матчу», – каже італієць. 

Оператор відеозапису Юрій Сисенко знімає тренування за допомогою квадрокоптера, щоб тренери могли аналізувати рух гравців не тільки з кромки поля. 

«Структура» і «баланс» – головні слова в тренерському лексиконі Шевченка. Якщо раніше збірна грала в силовий футбол з акцентом на фізичну підготовку, контратаки та індивідуальні риси окремих гравців, то тепер команда хоче домінувати на полі. «Наші принципи – компактність, баланс між атакою і обороною, – описує свою філософію тренер. – Мій ідеал – коли всі 11 осіб бачать і реагують на ситуацію на полі однаково».

«Раніше ми більше брали за рахунок бійцівських якостей, характеру, духу, – згадує Федецький. – Шевченко додав тактику і футбольне мислення». 

Шевченко відштовхується від можливостей наявних гравців. У збірній немає суперзірок. «Треба розуміти, з якими гравцями ми працюємо, знати їхні сильні і слабкі якості, – каже Шевченко. – Як малювати картини гуашшю, якщо у нас її немає?» «Це схоже на битву, – додає шанувальник трактату Сунь-цзи «Мистецтво війни» Малдера .– Якщо у вас менше солдатів, це не означає, що ви програєте. Вам потрібно привести найсильніших воїнів суперника туди, де багнюка, болото або складний рельєф». 

Шевченко – це тренер-менеджер, який прищепив збірній європейську організацію роботи і сучасний стиль гри, говорить Алекс Великих, керівник італійського дивізіону міжнародного Футбольного агентства Ultimate Sports. «Він додав професіоналізму, культури, атмосфери, відмовився від егоцентризму, правильно розподілив обовʼязки, – перераховує Великих. – Уперше впродовж тривалого часу у збірній склалася атмосфера європейського професіоналізму. Це революція». 

Випробування 

Чемпіонат Європи – вітрина не лише для футболістів, а й для тренерів. Чи підуть Шевченкові в залік результати на цьому Євро? 

Україна не вважалася фаворитом. А перенесення чемпіонату через пандемію сплутало карти тренерському штабу. У відбірковому турнірі Шевченко робив ставку на гравців базового для збірної «Шахтаря». Але в 2020-му «Шахтар» пережив кризу і поступився чемпіонством «Динамо». Лідери команди – Марлос і Степаненко – не встигли набрати форму. Дістали травми нападник Мораес, півзахисник Коваленко, а один із лідерів «Динамо» Циганков не набрав до чемпіонату потрібних кондицій. Уже під час Євро дістав травму лівий півзахисник Зубков. 

Шевченко привіз на турнір один із наймолодших складів. Молодші за збірну України, середній вік якої 26 років, були тільки команди Туреччини, Англії та Уельсу. Завдання-мінімум, поставлене перед збірною, – вийти з групи з Нідерландами, Австрією і Північною Македонією. Більшість експертів, опитаних Forbes перед чемпіонатом, говорили, що невихід у плей-офф розцінюватиметься як невдача. Будь-який інший результат піде в актив. Шевченко опинився на волосинку від провалу. 

Фаворитам турніру Нідерландам Україна програла 2:3, відігравшись після двох пропущених мʼячів і отримавши хорошу пресу. Насилу здолавши Македонію, Україна поступилася Австрії 0:1. «Команді було фізично важко, – пояснював причини поразки Шевченко. – Ми весь час спізнювалися… Я бачив команду, якій просто забракло сил». 

Незважаючи на поразку від Австрії, Україна вийшла в 1/8 фіналу чемпіонату Європи як одна з чотирьох найкращих команд, що посіли треті місця в групах. Пройти в наступний раунд допомогли Швеція та Іспанія, які забезпечили Україні кращу різницю забитих і пропущених голів, ніж у конкурентів. «Ми виконали завдання, – говорив перед матчем зі Швецією Шевченко. – Все решта буде великим бонусом». 

Бонус Україна отримала в першому ж матчі, обігравши в екстра-таймі шведів завдяки голу нападника «Дніпра-1» Довбика, 24. Вісім днів відпочинку перед матчем зі Швецією виявилися дуже доречними, Україна вперше в історії вийшла у чвертьфінал чемпіонату Європи. Там на неї чекала Англія, що не пропустила на той час на турнірі жодного мʼяча.

Getty Images

У збірній немає суперзірок. «Треба розуміти, з якими гравцями ми працюємо, знати їхні сильні і слабкі якості, – каже Шевченко. – Як малювати картини гуашшю, якщо у нас її немає?» Фото Getty Images

Портал Transfermarkt оцінив склад англійців у €1,26 млрд, України – у €197 млн. Найдорожчий гравець Англії – Харрі Кейн – коштує €120 млн, найдорожчий українець – Руслан Маліновський – у чотири рази дешевше (€30 млн). 

Розуміючи, що індивідуальна майстерність його гравців нижча майже за всіма позиціями, Шевченко вийшов на гру з пʼятьма захисниками. Тренер знову нарікав на втому і коротку лаву запасних. Після 120 хвилин зі Швецією Україна мала чотири дні на відновлення. Не потрапив у заявку на матч один із лідерів збірної, півзахисник Маліновський, у якого загострилася стара травма. 

«Англійські футболісти звикли до таких навантажень. Говорити про відновлення важко. Звичайно, вони перебувають у кращому стані, ніж ми», – сказав Шевченко перед матчем. 

Тактичний задум штабу зламав швидкий гол англійців, забитий під час першої ж вилазки в штрафну України. Травма центрального захисника Кривцова змусила Шевченка перейти на більш атакуючу схему 4-3-3, і біля воріт англійців виникло кілька моментів. Три голи Англії в другому таймі і відсутність контргри з боку українців звели нанівець враження від чемпіонату. 

«Ця гора виявилася неприступною, напевно, нам ще зарано на неї замахуватися, – сказав після матчу Шевченко. – Нам не вистачає лави, бракує сил, але хлопці віддали все, що могли. Я їм сьогодні за це подякував». 

«Англійці нас переграли у всіх компонентах», – сказав Левченко в ефірі «Великого футболу». Великих пояснює непоказну гру прорахунками у функціональній підготовці, якою опікується Андреа Адзалін.

Увечері 4 липня українську збірну в аеропорту Бориспіль зустрічало близько 500 уболівальників. «Дуже дякую за цю підтримку. Я вдячний вам. Ви не розумієте, як це було важливо, коли ми виходили на ігри», – сказав Шевченко зі сцени перед фан-зоною. 

Що далі? «Авторитет Шевченка в тренерському цеху дуже зріс, – каже Великих. – Цілком може розраховувати на запрошення від топклубу». В Італії, за його словами, тренер клубу рівня «Мілана» може розраховувати на контракт понад $5 млн на рік. «Шевченко довів, що може давати результат, він на радарах серйозних клубів», – підтверджує футбольний агент Вадим Шаблій. 

Великих вважає, що Шевченко повинен залишитися працювати з національною командою. «Він має те, чого не мають багато інших, – характер чемпіона, здатність переробляти проблеми на переможні рішення». 

«Я повʼязаний з національною командою, і зараз усі думки про це», – сказав Forbes Шевченко перед поїздкою на Євро. Павелко розраховує, що нинішній тренер виведе збірну на чемпіонат світу 2022 року в Катарі. «Ми маємо таку домовленість, – каже він. – Єдиний момент, який може щось змінити, – пропозиція піти в топклуб за результатами Євро. Наскільки я знаю, поки що таких переговорів немає».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд