Український онлайн-сервіс Megogo повідомив про закриття у Росії. Про це повідомляється в офіційних соцмережах компанії. Як можна порахувати економічний ефект такого рішення
Як повідомив гендиректор російського Megogo Віктор Чеканов у коментарі «Ведомостям», це сталось через відкликання франшизи «засновниками бренда». Forbes звернувся за коментарями до директора Megogo зі стратегічного розвитку Івана Шестакова, але не отримав коментарів на момент публікації матераілу.
Офіційна біографія Megogo вказує, що проєкт в 2011 році заснував український підприємець Володимир Боровик. Штаб-квартира та розробники знаходились у Києві.
На ринку Megogo пов’язують із сином колишнього мера Києва Степаном Черновецьким та його фондом CIG, писав раніше Forbes. Сам підприємець не підтверджував цю інформацію.
Це найбільший онлайн-кінотеатр на території країн колишнього СНД, присутній у більш ніж двох десятках країн. Щомісячна аудиторія Megogo у 2020 році становила понад 55 млн користувачів, понад 40% були з Росії та України.
ОНОВЛЕНО: Forbes поспілкувався із Іваном Шестаковим. За його словами, розвитком Megogo в Росії займалась окрема компанія. Вона мала декілька сотень тисяч передаплатників. Зараз її діяльність призупинена. «Офіційно підтверджую, що MEGOGO, як розробник програмно-апаратного комплексу, припинив співробітництво з компанією, що надавала послуги під брендом MEGOGO в Росії. Наразі медіасервіс там не працює», — також повідомляє у офіційному релізі Володимир Боровик, засновник і СЕO MEGOGO.
Скільки коштує Megogo
У рейтингу найдорожчих інтернет-компаній, виданому напередодні вторгнення Росії до України, Forbes Russia оцінював місцеву філію проєкту у $270 млн. Megogo займав приблизно 7% стрімінг-ринку Росії та заробляв близько 2,3 млрд рублів, або близько $29 млн.
Це не єдина оцінка бізнесу. Останні два роки російський Megogo хотів придбати холдинг VEON – він також володіє українським «Київстар» та належить російському олігархові Михайлу Фрідману. За стрімінг компанія готова була віддати 9–10 млрд рублів, або близько $120 млн, пишуть «Ведомости».
Forbes Ukraine своєю чергою оцінює суто українську частину Megogo у $170 млн. Виручка місцевого представництва у 2021 році орієнтовно склала $43 млн. Це один із найдорожчих активів у статках Степана Черновецького – у минолорічному рейтингу ста найбагатших українців він посів 13 місце ($545 млн).
Закриття російського Megogo – не єдина втрата у активі його інвестиційного фонду CIG. Через загрозу російської агресії він не зміг продати сервіс доставки із супермаркетів Zakaz.ua на користь іспанського стартапу Glovo. Початково угоду планували оголосити 27 січня, але відклали в останній момент. Про це Forbes повідомляли два співрозмовника, близькі до угоди.
Щодо російського ринку стрімінгів, для нього погані новини не закінчуються – Netflix призупинив виробгництво усіх оригінальних серіалів та фільмів російського виробництва.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.