Категорія
Війна
Дата

Прогнозував агресію Росії ще в 2009 році. Десять заяв нового секретаря РНБО Олександра Литвиненка, який очолював Службу зовнішньої розвідки

Олександр Литвиненко,  РНБО /Getty Images

Олександр Литвиненко на форумі «Україна. 2024 рік» 25 лютого 2024 року. 26 березня Володимир Зеленський призначив його секретарем РНБО, звільнивши з поста очільника Служби зовнішньої розвідки. Фото Getty Images

Олександр Литвиненко 26 березня змінив Олексія Данілова на посаді секретаря Ради нацбезпеки і оборони. Понад 30 років працював над темою нацбезпеки у спецслужбах та академічних закладах. Ще у 2009 році спрогнозував агресію Росії проти України. Що відомо про нового секретаря РНБО та його погляди?

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Олександр Литвиненко, 51, з 2021-го і до призначення секретарем РНБО очолював Службу зовнішньої розвідки. Він був найменш публічним головою спецслужби України, на відміну від очільників ГУР та СБУ.

Литвиненко народився в Києві в 1972-му. Освіту здобував у п’яти вишах: Академії ФСБ РФ, Йоркському університеті в Торонто (2002-й), Маршалл-центрі в Німеччині (2005-й), КНУ ім. Тараса Шевченка (2009-й) та Королівському коледжі оборонних наук у Лондоні (2013-й). Має ступінь доктора політичних наук за спеціальністю «основи нацбезпеки».

Кар’єру будував у спецслужбах, державних та академічних колах: СБУ, РНБО, СЗР, Національному інституті стратегічних досліджень, КНУ ім. Тараса Шевченка.

Чого досяг Литвиненко та яких поглядів дотримується?

Литвиненко як науковець у галузі нацбезпеки

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні