Категорія
Свій бізнес
Дата

Коли твій сусід – гігант e-commerce. Як продавати на польському маркетплейсі Allegro. Гайд для українських підприємців

Як продавати на маркетплейсі Allegro /Фотоколаж Анастасія Левицька

Allegro — стартовий майданчик для українських підприємців, що хочуть вийти на ринок ЄС Фото Фотоколаж Анастасія Левицька

Найбільший маркетплейс у Польщі Allegro набирає популярності серед українських підприємців. Співпраця з майданчиком – це вихід не лише на польський ринок, а й на чеський та німецький. Які умови співпраці пропонує Allegro стороннім продавцям.

Гігант європейського ритейлу входить до десятки найпопулярніших світових маркетплейсів із показниками у майже 200 млн відвідувань на місяць і має понад 22 млн зареєстрованих користувачів, пише Statista.

Allegro обирають 75% поляків, що відвідують мережу для здійснення інтернет-покупок. За даними, що оприлюднив маркетплейс, 90% користувачів роблять регулярні покупки на Allegro. Приблизно кожен третій польський покупець починає пошук товарів саме з Allegro.

Чому українські підприємці обирають Allegro

Лідер польського e-commerce обіцяє бізнесу багато «плюшок»: доступ до широкої авдиторії, підтримку підприємців, простий вихід на ринок та лояльну цінову політику, поділився думкою Владислав Михайленко – засновник агенства Seller UP, що займається просуванням українського бізнесу на різноманітних маркетплейсах.

«Allegro є безумовним лідером ринку електронної комерції у Польщі. Якщо український підприємець хоче вийти на ринок ЄС, цей маркетплейс є найкращим варіантом для найлегшого старту не тільки у Польщі, а й у Чехії та Німеччині». Якщо провести аналогію з нашим ринком – це OLX, Rozetka, Avtoria, Prom та Kasta на одному майданчику, додає він.

Співзасновники українського бренду одягу Rebellis Володимир Черевко та Ірина Пашко розповіли, що вихід їхнього бренду на Allegro був зумовлений саме великою кількістю українців у Польщі. Важливим стало і питання логістики, адже Польща є нашим близьким сусідом.Тож поки засновники орієнтуються на українців. 

Маркетеплейс переклав інтерфейс сайту для українських користувачів, що вимушено переїхали до Польщі, а для українських продавців переклали 30 найважливіших статей про співпрацю з майданчиком, йдеться в річному звіті Allegro. Майданчик виключив російських та білоруських продавців.

Вихід на Allegro: які шляхи є та які документи потрібні 

Можна обрати один із двох шляхів: відкрити компанію у Польщі, або мати ФОП в Україні.

Якщо ви ФОП в Україні – після заповнення реєстраційної форми необхідні надати:

 • документи, що свідчать про реєстрацію ФОП;
 • документ, що засвідчує особу-засновника ФОП.

Далі підприємець заповнює декларацію з ПДВ для української митниці. Також для початку продажів потрібна акредитація в митній службі у компанії-відправника з України та договір з кур’єрськими службами для міжнародних відправлень.

Якщо ви власник компанії у Польщі – список необхідних для реєстрації документів наступний:

 • банківські реквізити;
 • документи, що підтверджують реєстрацію компанії;
 • дані про фактичних бенефіціарів;
 • документ, що засвідчує особу власника підприємства (або його представника);
 • виписка та свідоцтво про реєстрацію компанії з реєстру бенефіціарів (або його представників).

Співзасновники бренду Rebellis поділилися, що їхній вихід на маркетплейс був довготривалим: підприємці витратили близько пів року на те, аби почати продажі на новому майданчику. Подавали документи, та Allegro давав запит на інші, у тому числі із завіреним перекладом, розповідають підприємці. 

Allegro /Shutterstock

Автоматизований термінал для посилок Allegro в Гданську, Польща Фото Shutterstock

Засновники Rebellis відзначають, що документи мають бути видані не пізніше, аніж протягом останніх чотирьох місяців, подаються англійською та українською мовами. Якщо документи були видані українською – потрібен завірений переклад англійською мовою з інформацією про місце реєстрації компанії та його представників. 

Реєстрація акаунту продавця на Allegro 

Маркетплейс працює двома мовами – польською та англійською. Після вибору мови переходите до реєстрації, посилання на яку можна знайти на головній сторінці. 

 1. Натискайте «Zarejestruj się» (Зареєструватися) та відкрийте форму.
 2. Обирайте тип облікового запису «Бізнес» (для продавців) та переходьте до заповнення реєстраційної форми.
 3. Вкажіть свою робочу адресу електронної пошти та придумайте логін і пароль.
 4. Додайте номер телефону, аби додатково захистити акаунт.
 5. Оберіть країну реєстрації ФОП або компанії.
 6. Додайте номер платника податків.
 7. Вкажіть повну назву компанії латиницею.
 8. Додайте інформацію про адресу реєстрації ФОП.
 9. Ознайомтеся із правилами Allegro та прийміть умови;
 10.  Оберіть функцію «Створити акаунт» (польською Załóż konto).

Як зараховуються кошти

Після реєстрації підприємець обирає один із доступних на Allegro сервісів для виведення коштів: Payoneer, PingPong, LianLian Global або WorldFirst.

Співвласниця українського онлайн-магазину спортивних товарів для дітей Kid-Sport Катерина Нікітіна має досвід роботи з іноземними маркетплейсами Wish та Ebay, а нещодавно почала співпрацювати з Allegro і відправляє замовлення до Польщі з України. За її словами, схема роботи з платіжними системами доволі проста: клієнт робить замовлення на маркетплейсі та оплачує його, платформа фіксує кошти; далі продавець виконує замовлення, а покупець – його отримує. Після зарахування коштів на один із сервісів – їх можна вивести на рахунок українського банку.

Швидкість зарахування коштів залежить від того, наскільки активний та перевірений продавець. «Поки ти не заробив рейтинг, можна чекати на зарахування коштів місяць, іноді більше. З підвищенням рейтингу продавця пришвидшується строк виплат», – відмічає Нікітіна.

Умови співпраці з Allegro та реклама на маркетплейсі

На Allegro можна розмістити свої товари безкоштовно за виключенням деяких категорій («мистецтво та антикваріат», «автозапчастини», «квитки»), для яких знімається базовий збір за розміщення в каталозі. Комісію продавець оплачує за продаж товару, та для різних категорій – різний відсоток.

Якщо, наприклад, ви продаєте ноутбуки – комісія маркетплейсу становитиме 2,46%, побутова техніка – 9%, спортивні товари та подорожі – 10%, а розмір комісії може змінюватися залежно від вартості продукції. З розміром комісії можна ознайомитися за посиланням.

Для просування товарів на платформі є можливість замовити платну рекламу за допомогою Allegro Ads. Є три види реклами, доступні продавцям: банерна реклама, ремаркетинг у Facebook та просування в каталозі самого маркетплейсу.

Співзасновники Rebellis діляться: чим більше хороших відгуків у продавця, тим простіше продавати без реклами. Allegro дружній до перевірених продавців, тож за доброї репутації майданчик сам просуватиме ваші товари. Щоб стати перевіреним продавцем, зі слів продавців та Михайленко, потрібно досягнути таких показників:

 • отримати статус «суперпродавця» (це 100 позитивних відгуків від покупців);
 • користуватися доставкою Allegro Smart;
 • отримати 95% оцінок від покупців не нижче 4 балів;
 • швидко відправляти замовлення (день у день або наступного дня);
 • встановити бота, щоб максимально оперативно відповідатиме на запити клієнтів.
Засновники бренду одягу Rebellis Володимир Черевко та Ірина Пашко

Засновники бренду одягу Rebellis Володимир Черевко та Ірина Пашко пів року реєстрували аккаунт на Allegro

Відправлення з України та польського складу: в чому різниця 

Якщо ви ведете продаж товарів із Польщі з власного складу або зі складу маркетплейсу – вірогідність того, що клієнт придбає товар саме у вас, більша, розповідає Владислав Михайленко. Все тому, що так час доставлення становитиме 24–48 годин. Тож головна перевага продажу товарів із Польщі – час та обсяг замовлень, що пов’язані зі швидкою доставкою.

Продавати з України також можна, та поки показники не є такими високими. Але, за словами директорки департаменту міжнародних операцій «Укрпошти» Юлії Павленко, співпраця між українською стороною та маркетплейсом Allegro стає дедалі міцнішою. 

Вартість доставки Укрпоштою, згідно з даними на офіційному сайті, залежить від ваги відправлення та способу доставки: 

 • до 1 кг: від $6;
 • до 10 кг: від $8,85;
 • до 20 кг: від $12.

Розрахувати точну вартість можна за посиланням

Тарифи «Нової пошти» на відправлення у Польщу:

 • Документи до 1 кг – 250 грн;
 • Мала посилка (до 2 кг) – 300 грн;
 • Середня посилка (до 10 кг) – 450 грн;
 • Велика посилка (до 30 кг) – 600 грн.

Максимальна вага відправлення в Польщу «Новою Поштою» для отримувачів юридичних осіб становить 1000 кг, габарити – до 300/170/170 см. Розрахувати точну вартість можна на офіційному сайті за посиланням

Allegro post /Shutterstock

Allegro smart box Фото Shutterstock

Основна перевага продажу товарів з України полягає у тому, що не потрібно окремо відкривати компанію у Польщі, вести бухгалтерію та займатися імпортом товарів, але саме доставлення товарів займатиме 7–10 днів, розповідає Михайленко.

Всі товари, що їдуть з України до Польщі, потрібно замитнювати. Якщо вартість товару перевищує €44, то покупець сплатить ПДВ, базова ставка якого в Польщі становить 23%. Для доставки покупцеві в Allegro є перелік перевірених постачальників послуг, що займаються логістикою маркетплейса. Ці компанії зберігають, упаковують, доставляють та займаються питаннями повернення товарів.

Зі слів Михайленко поляки не люблять забирати замовлення з поштових відділень, а надають перевагу поштоматам. Тож враховуючи ці запити, Allegro пропонує своїм продавцям такі способи доставки:

 • Allegro One (One Box, One Punkt). Це доставлення в посилковий автомат або пункт видачі. Дозволено для відправлень до 20 кг, з габаритами 64/41/38 см.
 • Поштомати Allegro InPost (Allegro Paczkomaty InPost). За допомогою цього способу більшість замовлень доставляють до кінця наступного дня, а покупець може забрати посилку у будь-який час доби та відстежити її. Допустимі габарити – до 25 кг, з габаритами 64/41/38 см.
 • Кур’єр DPD або UPS (Dynamic Parcel Distribution або United Parcel Service) – доставка покупцеві додому.
 • Allegro One Curier. Ці способи доставки в Allegro з’явилися нещодавно: доставка сьогодні або завтра. Кур’єр забирає посилку у продавця і доставляє у руки покупцеві. Допустимі габарити – до 31,5 кг, 120/76/76 см.
 • Пункт видачі Allegro DPD. За умовами, покупець може забрати посилку у поштоматі, кур’єра або у пункті самовивезення. Допустимі габарити – до 20 кг, з максимальною довжиною однієї зі сторін 100 см.
Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні