Категорія
Компанії
Дата

Гучні банкрутства і пандемія змінили ландшафт найбагатшого ринку житла. Хто тепер контролює девелопмент в Києві?

2 хв читання

На прохання Forbes дослідницька компанія M4U підрахувала обсяги і вартість житла, виставленого в Києві на продаж. /Ярослав Дебелий

На прохання Forbes дослідницька компанія M4U підрахувала обсяги і вартість житла, виставленого в Києві на продаж. Фото Ярослав Дебелий

На прохання Forbes дослідницька компанія M4U підрахувала обсяги і вартість житла, виставленого в Києві на продаж. Раніше дані про це не публікувалися

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Як зʼясувалося, на кінець квітня 2021 року в Києві продається житло в новобудовах на 120 млрд грн. Ринок дуже конкурентний, у жодної з будівельних компаній немає навіть близько того, що можна вважати монопольним становищем. 47% нового житла в Києві продають компанії, які не увійшли до першої десятки забудовників.

У лідера ринку, муніципального «Київміськбуду», трохи більше 13%, другий за обсягом – «Інтергал-Буд» Володимира Зубика з 10% (97-й номер у списку найбагатших, статки – $135 млн). На третьому місці – Perfect Group Дмитра Ісаєнка 6%.

«Київміськбуд» залишається найбільшим будівельником уже не перший рік. Близько третини того, що нині пропонує компанія, – квартири в будинках, які починав будувати «Укрбуд», що збанкрутував.

До 2009 року «Інтергал-Буд» будував у Західній Україні – у Львові, Чернівцях, Рівному. На столичний ринок компанія вийшла із масштабним проєктом – житловим комплексом «Паркові озера» на лівому березі Києва. Квартири пропонувалися з ремонтом, що й нині часто є унікальною торговою пропозицією. У багатьох забудовників готове для заселення житло – опція, яку може обрати покупець. «Інтергал-Буд» здає будинки, в яких, за словами Зубика, 60% квартир уже з типовим ремонтом.

Інфографіка Леонід Лукашенко

Інфографіка Леонід Лукашенко

Спочатку компанія орієнтувалася на масового покупця. «Щоб динамічніше продавати, ми багато експериментували, – говорить Зубик. – Коли у нас була ставка за іпотекою 3–4%, черги до відділу продажів стояли, як свого часу в Мавзолей».

Нині Зубик продає у Києві 290 000 кв. м житла. У чому відмінність його компанії від великих забудовників, які зазнали краху за останні роки, – «Укрбуду» й «Аркади»?

«Вони не стали повторювати їхніх помилок, – каже про «Інтергал-Буд» комерційний директор Saga Development Володимир Даниленко. – Не допускали касових розривів, не перекидали стрімголов прибуток із поточного будівництва на нову ділянку». Завдяки цьому компанія здавала обʼєкти вчасно і зберегла довіру покупців.

Схожих принципів дотримуються й інші лідери ринку. «Ми не женемося за кількістю, наш підхід – створювати нове середовище, житло, в якому захочеться жити, а не перепродувати його, – говорить власник компанії «КАН Девелопмент» Ігор Ніконов. – До того ж ми здаємо все вчасно, жодного разу навіть на день не спізнилися». У КАН виставлено на продаж 104 000 кв. м на 5,1 млрд грн.

Інфографіка Леонід Лукашенко

Інфографіка Леонід Лукашенко

Закріпившись на ринку житла економ-класу, Зубик тепер фокусується на більш забезпечених клієнтів. У 2022 році його компанія планує добудувати «Інтергал-Сіті» на Печерську – це 704 квартири елітного класу у пʼяти будинках футуристичного дизайну. «У такому сегменті набагато вища маржинальність – близько $500 на кв. м, а не $120–150 як в економ-класі», – каже Зубик. У цьому сегменті він продає житла на 4,2 млрд грн. На другому місці після «Інтергал-Буду» – Perfect Group (2,5 млрд грн), на третьому – Taryan Group Артура Мхітаряна (2,2 млрд грн).

Ситуація на ринку грає на руку забудовникам. Житла здається мало, і при стабільному попиті це веде до зростання цін. Подорожчанню квартир сприяв і карантин. «Люди залишаються в Україні, менше витрачають на подорожі, і хтось на гроші, що звільнилися, купує житло, – говорить Даниленко із Saga Development. – Скорочується й цикл покупки – клієнтові, який прийняв рішення купити квартиру, потрібно менше часу на операцію».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд