Категорія
Компанії
Дата

Комітет з міжнародних відносин Сенату США визнав РФ державою – спонсором тероризму. Чому це важливо для України

23 червня 2022 року Російська Федерація стала на крок ближче до отримання офіційного статусу держави – спонсора тероризму.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Комітет з міжнародних відносин Сенату США ухвалив резолюцію із закликом до Державного департаменту США визнати Росію державою – спонсором тероризму. При цьому ухвалення Комітетом резолюції не означає безпосереднє визнання РФ державою – спонсором тероризму, однак є важливим рішенням, оскільки дозволяє поставити це питання на голосування у Сенаті. Після схвалення резолюції Сенатом остаточне рішення приймає адміністрація Білого Дому.

З огляду на активну підтримку України у протистоянні агресору та заяву найвищих посадовців США, найближчим часом ми очікуємо схвалення відповідної резолюції Сенатом і її остаточного затвердження.

Чому це важливо для України

Враховуючи офіційні пояснення Держдепартаменту США, держави вважаються такими, що спонсорують тероризм, якщо вони неодноразово надавали підтримку актам міжнародного тероризму, визначеним у таких законах: розділ 1754(c) закону про дозвіл на національну оборону, розділ 40 закону про контроль за експортом озброєнь та розділ 620A закону про іноземну допомогу 1961 року.

На сьогодні офіційно визнані США країни, що підпадають під вищезазначені критерії: Куба, КНДР (Північна Корея), Іран та Сирія.

При цьому до таких держав застосовуються у сукупності чотири основні категорії санкцій, зокрема, обмеження на іноземну допомогу США; заборона на експорт і продаж оборонної продукції; повний контроль за експортом товарів подвійного використання; а також різні фінансові й інші обмеження.

У результаті визнання держави спонсором тероризму така держава, відповідно до закону про імунітет іноземних суверенів (Foreign Sovereign Immunities Act), не має імунітету від юрисдикції судів США у справах про відшкодування шкоди, завданої протиправними (терористичними) діями такої держави. Аналогічно держава – спонсор тероризму не має імунітету від виконання на території США відповідного рішення про відшкодування шкоди, винесеного проти неї.

Визнання Російської Федерації спонсором тероризму може позбавити її можливості використовувати судовий імунітет у США та на формальних підставах уникнути відповідальності за позовами про відшкодування шкоди, завданої постраждалим унаслідок збройної агресії.

Сподіваємося, що юридичний процес у США з визнання Російської Федерації спонсором тероризму завершиться найближчим часом, що зробить юрисдикцію судів Сполучених Штатів Америки відкритим судовим форумом для відповідних судових і виконавчих проваджень проти Російської Федерації.

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні