Еміль Соловйов, СЕО компанії «НЕСТ»
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

«Ми віримо в Україну та впевнені в її процвітанні у майбутньому», – Еміль Соловйов, CEO НЕСТ

Еміль Соловйов, СЕО компанії «НЕСТ»

У серпні одну з найвідоміших девелоперських компаній України «НЕСТ» очолив новий СЕО – Еміль Соловйов. В інтерв’ю Еміль Анатолійович розповів про рішення очолити компанію, нові проєкти та створення середовища, яке допоможе розвʼязати проблеми внутрішньо переміщених осіб.

Україна та українці змінюються – через російську агресію сотні тисяч людей втратили своє житло, мільйони вимушені залишити свої домівки та переїхати в інші регіони країни. Уряд і бізнес багато працюють над майбутнім відновленням країни після перемоги. Цим питанням переймається й один із найвідоміших девелоперів столиці – компанія «НЕСТ», що відома своїми унікальними проєктами.

Нещодавно компанію очолив Еміль Соловйов, один із найдосвідченіших управлінців у сфері девелопменту, за плечима якого не один знаковий для Києва проєкт. Що спонукало його приєднатися до команди «НЕСТ», над якими проєктами зараз працює компанія та як на новій посаді планує допомагати українцям, які втратили житло, Еміль Анатолійович розповів в інтерв’ю. 

Ви очолили одну з найвідоміших девелоперських компаній України – «НЕСТ». Чому прийняли таке рішення?

Я вже багато років працюю у сфері девелопменту і добре розуміюся на цьому бізнесі. «НЕСТ» – відома компанія з історією та великим портфелем проєктів, що вже стали окрасою Києва. Взяти, наприклад, бізнес-центри «Ренесанс», HILLFORT Business Mansion або житловий комплекс «Покровський Посад» – кожен з них є досить самобутнім.  

«Ми віримо в Україну та впевнені в її процвітанні у майбутньому», – Еміль Соловйов, CEO НЕСТ /Фото 1

Бізнес-центр HILLFORT Business Mansion

Очолити таку компанію – доволі амбітний виклик, адже моє бачення розвитку столичної архітектури співпадає з цінностями компанії. Нас об’єднує любов до Києва, ми хочемо створювати проєкти поза часом, що займуть гідне місце в історії Києва та будуть захоплювати ще не одне покоління українців. Для цього є всі можливості, адже компанія має майданчики в знакових історичних локаціях, що відповідають нашим цілям.

До речі, ми вже активно включились у роботу та працюємо над створенням нового бізнес-центру класу «А» REITER HALL, що на вулиці Рейтарській, а також над житлово-громадським комплексом на вулиці Інститутській.

Компанія «НЕСТ» оновила свою Наглядову раду. Розкажіть про зміни у компанії.

Ми трансформуємось і підсилюємо нашу команду професіоналами, які на практиці знають, як досягати високих результатів. Експерти, які приєдналися до нас – саме такі: з великим досвідом і здобутками, ми вже зараз разом працюємо над тим, щоб вдосконалити процеси всередині компанії та реалізувати амбітну стратегію сталого розвитку навіть в умовах війни.

За більш ніж 25-річну історію «НЕСТ» реалізував багато відомих проєктів. Яке ваше бачення розвитку компанії у найближчому майбутньому?

Ми продовжуватимемо реалізацію знакових проєктів в історичному центрі Києва, при будівництві яких будуть використані передові технічні рішення. Також до нових проєктів ми залучатимемо відомих міжнародних партнерів, зокрема, над архітектурно-проєктними рішеннями бізнес-центру REITER HALL з нами працює шведське архітектурне бюро Semren&Mansson. Наша мета – створювати проєкти, аналогів яким ще не було в Україні. Наприклад, саме таким є наш проєкт на вулиці Інститутській, до реалізації якого ми залучаємо архітектурні бюро з міжнародним ім’ям. 

У своїй роботі ми керуємось європейськими вимогами стандартів якості, зеленої сертифікації, адже усі майбутні проєкти нашої компанії будуть передусім людиноцентричними. В кожному з них мають бути враховані найменші деталі для комфорту користувачів, від, наприклад, зручності транспортних потоків і закінчуючи технічними рішеннями, що будуть позитивно впливати на фізичний і ментальний стан кожного нашого клієнта. 

«Ми віримо в Україну та впевнені в її процвітанні у майбутньому», – Еміль Соловйов, CEO НЕСТ /Фото 2

Еміль Соловйов, СЕО компанії «НЕСТ»

Після російського вторгнення Україна зіткнулася із величезною проблемою – масовою міграцією населення. За даними ООН, близько 6,9 млн осіб стали внутрішньо переміщеними особами, багато хто залишився без даху над головою. Скільки житла потрібно збудувати в Україні і як це можна зробити швидко?

На сьогодні в Україні зруйновано понад 131 000 будинків, понад мільйон сімей втратили житло, а збитки вже оцінюються у розмірі більш як $50 млрд. Зараз важко назвати чіткі строки відновлення, за найбільш оптимістичним сценарієм, відновлення такого обсягу зруйнованого житла займе не менше 10 років. В ці непрості часи ми як компанія з великим досвідом та експертизою прагнемо допомогти країні максимально пришвидшити процес відновлення та взяти участь у відбудові знищеного житла й інфраструктури України.

«Ми віримо в Україну та впевнені в її процвітанні у майбутньому», – Еміль Соловйов, CEO НЕСТ /Фото 3

Генеральний план містечка для переселенців, розроблений «НЕСТ»

«Ми віримо в Україну та впевнені в її процвітанні у майбутньому», – Еміль Соловйов, CEO НЕСТ /Фото 4

Концепт містечка для переселенців, розроблений «НЕСТ»

«Ми віримо в Україну та впевнені в її процвітанні у майбутньому», – Еміль Соловйов, CEO НЕСТ /Фото 5

Концепт містечка для переселенців, розроблений «НЕСТ»

«Ми віримо в Україну та впевнені в її процвітанні у майбутньому», – Еміль Соловйов, CEO НЕСТ /Фото 6

Концепт містечка для переселенців, розроблений «НЕСТ»

«Ми віримо в Україну та впевнені в її процвітанні у майбутньому», – Еміль Соловйов, CEO НЕСТ /Фото 7

Концепт Концепт містечка для переселенців, розроблений «НЕСТ» для переселенців, розроблений «НЕСТ»

Попередній слайд
Наступний слайд

Яким, на вашу думку, має бути житло для внутрішньо переміщених осіб?

Як відповідальний українській бізнес, що розуміє всю складність ситуації, ми прагнемо, щоб таке житло було одночасно комфортним, якісним і недорогим. Враховуючи страждання, які внаслідок війни пережили люди в багатьох містах України, ми прагнемо не переселяти їх у бараки та гуртожитки, а створити нове комфортне середовище, проживання в якому хоча б частково компенсувало ті жахи, які вони пережили.

На думку нашої команди, оптимальним рішенням є будівництво нових містечок відповідно до європейських зразків, що матимуть власну інфраструктуру, сертифікацію житла згідно зі стандартами BREEAM/LEED або їх аналогів і будуть здаватись вже з готовим ремонтом.

Якими можуть бути джерела фінансування таких проєктів?

Ми розуміємо, що нашій державі буде важко фінансувати такі проєкти через величезні збитки внаслідок російської агресії. Тому прагнемо залучити інвестиції міжнародних інвесторів, представників бізнесу та різних фондів. Разом із партнерами НЕСТ розробила детальну архітектурну концепцію майбутнього містечка для внутрішньо переміщених осіб та планує презентувати її на масштабних виставках і форумах, серед яких, наприклад EXPO REAL, що відбувся на початку жовтня у Мюнхені. Наша мета – привернути більше уваги іноземного експертного середовища до проблеми знищеної інфраструктури України та допомогти державі залучити міжнародні інвестиції для фінансування програм відновлення.  

У всьому світі – культ України. Зірки першої величини підіймають українські прапори на своїх концертах, до нашої країни приїжджають відомі бізнесмени. А чи є інтерес з боку іноземних інвесторів до України?

Так, безумовно. Ми відкриті до співпраці та взаємодії зі світом. Кращі ідеї, експертизи та інвестиції допоможуть написати нову історію успіху нашої країни. І бути дотичним до цього процесу – престижно. Тож тим, хто досі не в Києві, варто поспішити (посміхається). 

Саме зараз наступає історичний момент відбудови України – і це можливість для міжнародного бізнесу взяти участь у реалізації великих і надважливих проєктів. Успішні та великі компанії розуміють, наскільки це важливо, та підтримуватимуть Україну на шляху до її процвітання. Адже ми зараз захищаємо європейські цінності усієї Європи. 

Чому їм вигідно вкладати кошти в економіку нашої країни?

В усьому світі говорять про Україну, в першу чергу – про захист демократичних цінностей і перспектив, які відкриваються перед нашою країною. Багато політичних лідерів, зірок першої величини відвідують Київ та інші міста України. Взяти участь у відбудові нашої країни – унікальна історична можливість бути причетним до «Українського Ренесансу», яка, окрім морального аспекту, допоможе іноземному бізнесу після нашої перемоги максимально капіталізувати такі інвестиції, адже цінність України у світі, безсумнівно, зросте ще більше.

Україна воює за своє майбутнє. Яким ви бачите внесок «НЕСТ» у відновлення нашої країни?

Наша велика команда щодня продовжує сумлінно працювати, кожен на своєму місці привносячи щось своє для збереження і покращення нашого улюбленого міста, як бізнес ми продовжуємо стимулювання економіки, сплачуючи податки. Безумовно, важливим напрямом нашої діяльності з першого дня війни є робота над відновленням зруйнованого житла та інфраструктури України, зараз це питання в пріоритеті. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні