«Строй Сіті Development Group» – компанія, що створює інноваційні проєкти на ринку нерухомості України з 2010 року. Девелопер є одним з лідерів-забудовників у Харкові, де реалізовано більш як 10 об’єктів.
Окрім житлової нерухомості сегменту комфорт та преміум, забудовник займається важливими інфраструктурними об’єктами. Одним з таких є IT Park Manufactura – інноваційний офіс-хаб і житловий комплекс у центрі Харкова, побудований на місці старовинної борошномельної фабрики.
Фактично, сама будівля млина є серцем проєкту, де з 1886 року функціонував перший на Слобожанщині паровий млин. Зараз компанія активно розвиває нові проєкти у Києві під філіалом «Строй Сіті Capital».
«Нашою метою був вихід на ринок Києва. У 2018 році ми реалізовували тут невеликий об’єкт, але цього було недостатньо, щоб закріпитись. Зрозуміли, що потрібен масштабний проєкт і велика ділянка, а не одинична забудова», – пояснює Єгор Масленніков, засновник «Строй Сіті Development Group».
Криза «Укрбуду»: як інвестори рятували свої вкладення
2019 року ринок сам дав компанії шанс спробувати свої сили в Києві. Через системну кризу в роботі київського забудовника «Укрбуд», зупинилось будівництво 26 об’єктів, залишивши 13 тисяч покупців нерухомості в підвішеному стані. Інвестори почали шукати партнерів, які готові були б взяти відповідальність за новобудови.
«Добудовувати обʼєкти «Укрбуду» хотіли різні компанії. Фонд фінансування надав нам дані для проведення аудиту, – пояснює Єгор Масленніков. – Ми запропонували їм економічно вигідну модель завершення обʼєктів й отримали дозвіл». На відновлення «Строй Сіті» припало два ЖК: «Голосіївська Долина» (раніше – «Паркова Долина») на вул. Кайсарова та Crystal Residence на вул. Жилянській, а також бізнес-центр LEVEL на вул. Лабораторній.
Ірина Стрепетова, одна з інвесторів у ЖК «Голосіївська Долина», пригадує ситуацію з своєї перспективи: «З серпня 2019 року почалися необґрунтовані затримки з будівництвом, а в листопаді процес зупинився остаточно».
Після узгодження низки вимог девелопер таки уклав угоду з Фондом фінансування у травні 2020 року. За словами Єгора Масленнікова, однією з умов було збереження всіх параметрів обʼєктів, щоб інвестори отримали саме те, за що платили.
«Лише через пів року очікування стало відомо, що є забудовник, який зможе добудувати обʼєкти, ним виявилася компанія «Строй Сіті», – продовжує Ірина. – Вони були новими гравцями на столичному ринку, але замовник будівництва нас заспокоїв: якщо протягом пів року немає обіцяного результату – ми прощаємося».
Нові ризики та рішення: що запропонували інвесторам нові забудовники
Покупцям житла запропонували шість місяців будівництва коштом компанії, а вже потім збір оплати за розтермінуванням. За словами Єгора Масленнікова, на відбудову протягом перших пів року витратили близько 300 млн грн.
За словами Ірини, зараз усе за графіком, який коригувався через пандемію коронавірусу та перехідний етап: «Забудовник йде на контакт, на локації є відеокамери, а менеджери з відділу продажів можуть показати й саме будівництво».
Засновник «Строй Сіті Development Group» пояснює, що затримки спричинив саме перехідний період та врегулювання ситуації.
Зараз будівельні роботи йдуть за графіком: «В жовтні планується зведення коробки, а вже влітку 2022 року — введення в експлуатацію ЖК Crystal Residence на Жилянській. Влітку цього року введена в експлуатацію перша черга ЖК Голосіївська Долина, а це три секції. Ще плануємо здати перед Новим роком другу чергу. Замість другого будинку нам дісталось поле, а зараз там вже 19 збудованих поверхів в чотирьох секціях, пʼяту будуємо з нуля», – додає Єгор Масленніков.
З добудовою БЦ LEVEL усе було складніше: проєкт потребував перепланування, тому запуск центру в експлуатацію планується у 2023 році.
Головне завдання компанії на новому ринку – будівництво функціональних обʼєктів, що органічно вписуються в міський ландшафт. Окрім цього, забудовники роблять ставку на відповідальний підхід до будівництва: використання енергоефективних вентильованих фасадів, екоматеріалів; встановлення велопарковок та заправних станцій для електроавтомобілів, а також вуличного освітлення від сонячних батарей.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.