З першого січня 2021 року українська IT-компанія Jooble перейшла на режим роботи remote first. Співробітники можуть працювати з будь-якої зручної локації. Головне — мати якісне з’єднання з інтернетом та побудувати графік за київським часом.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Зараз з понад 500 співробітників Jooble в офіс більш-менш регулярно ходять 100, говорить керівник групи зовнішніх комунікацій Олексій Кравчук. Раніше засновники компанії притримувались думки, що в спільному робочому просторі всі процеси проходять швидше та легше. Карантин показав: команди можуть функціонувати незалежно від того, де вони знаходяться. «Вже під час першого локдауну ми побачили, що плани виконуються і люди продовжують працювати. Отже, співробітникам можна дати більше свободи, адже в них є відповідальність за роботу», — розповідає Кравчук.
У режимі remote first вже почали наймати нових колег — і в Україні, і закордоном. «Ми і раніше наймали людей з інших країн, проте їх було менше. Тепер це наш новий курс, який робить можливим саме такий формат роботи», — пояснює Кравчук. Зараз в компанії Jooble говорять 25 мовами.
Офіс Jooble площею у 2,8 тисячі квадратних метрів розташовано на Подолі у приміщенні колишнього заводу керамічних виробів. Компанія переїхала сюди у вересні 2018 року, коли команда почала стрімко зростати. Ремонт, який тривав 9 місяців, Jooble повністю робили під себе. Бюджет на нього був €1 мільйон.
З переходом на remote first офіс фактично перетворився на коворкінг. Робочі місця людей, які продовжують ходити в офіс, закріплюються за ними. Для тих, хто працює у гібридному режимі або переважно віддалено, реалізовано формат хот-деску. На робочому місці можна залишити таблички It’s taken або It’s free.
З новим режимом роботи в офісі з’явились шафи, де можна залишати речі. «Клеїш наклейку, пишеш ім‘я і залишаєш все необхідне», — розповідає Кравчук. Ключів від шафок немає – в офісі панує цілковита довіра. До карантина в зоні, де зараз знаходяться шафи, були робочі місця.
Коли офіс проєктувався, кожен співробітник міг запропонувати ідею для реалізації в робочому просторі. Таким чином з‘явився бар «Нора» на першому поверсі. Він працює досі. Там проходять вечірки, і кожен співробітник може забронювати його для святкування дня народження. В «Норі» ж відбувались зустрічі книжкового клубу, який функціонував до локдауну.
Jooble ставили за мету створити максимально комфортне середовище для співробітників. Для цього окрім робочого простору в офісі обладнали спортивну залу, кухню, кімнати для сну та лаунж-зону для відпочинку.
Одна зі знакових локацій офісу — живий сад. Двічі на тиждень приходить флорист, який доглядає рослини. «Це особливо цінно взимку», — додає PR-менеджерка Jooble Юлія Антонюк.
Робоча зона – великий опенспейс. Там працює вся команда включно із засновниками Jooble. «Немає жодних перепон для того, щоб порадитись, поспілкуватись або запітчити пропозицію. Це класні умови для циркуляції ідей», — додає Кравчук. Єдиний окремий кабінет – у фінансового відділу, якому особливо потрібна тиша та можливість зосередитись.
В офісі Jooble 16 переговорних кімнат різного розміру. Вони окільцьовують опенспейс. Із початком remote first в компанії скоротили кількість кімнат для відпочинку та обладнали додаткові переговорні зони.
Амфітеатр – локація на 150 людей, де раніше проходили презентації результатів та планів. Зараз це відбувається онлайн — події в амфітеатрі трапляються рідко та з лімітованою кількістю людей.
У спортзалі офісу проходять тренування з кікбоксингу та йоги — із remote first вони не зупинились. Можна грати в командний спорт або займатись самостійно. Співробітники Jooble можуть створити ініціативну групу, запросити тренера з будь-якої дисципліни та проводити заняття в спортзалі. Компанія компенсує 50% витрат на тренера.
Кухня Jooble — одне з місць циркуляції ідей. Щоб підтримати цю функцію, в приміщенні встановили довгі обідні столи на противагу маленьким. Так команда більше мотивована до комунікації поза опенспейсом.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.