Категорія
Інновації
Дата

Forbes Digital

Амбітні хіміки. Фармгіганти Pfizer, Novo Nordisk та інші розробляють ліки за допомогою української ШІ-платформи Receptor.AI. На що здатен ШІ у неповороткій індустрії

4 хв читання

Розробка ліків за допомогою ШІ, Receptor.AI, ШІ, стартап /колаж Анастасія Решетнік

Заснований українцями стартап Receptor.AI розробляє ліки за допомогою штучного інтелекту. Фото колаж Анастасія Решетнік

Український стартап Receptor.AI, що розробляє ліки за допомогою ШІ, навчився продавати власні рішення великим фармкомпаніям. На четвертий рік роботи компанія вийшла на виторг €2,5 млн за дев'ять місяців 2024-го. Як їй вдається зростати у зарегульованій сфері?

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Доктор комп’ютерних наук із фокусом на обчислювальній хімії та біології Алан Нафієв, 28, мріяв створити стартап, що лікуватиме людей завдяки перепрограмуванню ДНК. Ідея провалилася у 2019-му на етапі пошуку інвестицій. «Ніхто не дав $10 млн», – каже він. 

Стартап Receptor.AI, який за допомогою штучного інтелекту розробляє ліки, – більш успішна спроба. Платформою користуються гіганти фарміндустрії: американські Pfizer та Lubrizol, данська Novo Nordisk та японська Ono Pharma. У чому секрет?

Аналітики McKinsey Global Institute підрахували, що економічна вигода для фарміндустрії від використання ШІ в розробці ліків – $60–110 млрд на рік, ідеться у звіті за січень 2024-го. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд