Категорія
Інновації
Дата

Фонд Horizon Capital інвестував уперше з початку війни. Навіщо йому один із найстаріших аутсорсерів України

Фонд Horizon Capital оголосив про інвестицію у IT-компанію Miratech. Фокус цього аутсорсера, заснованого у 1989 році, – цифрова трансформація та контракти з великим бізнесом.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Учасники не оголошують умови контракту, фінансовим радником Miratech виступила інвестиційна компанія Dragon Capital. За даними Forbes, фонд придбав 15% компанії. Контролючий пакет залишають за собою засновник компанії Микола Роєнко, 65, та генеральний директор Валерій Куций, 47. Horizon Capital зазвичай інвестує щонайменше $5 млн, а оцінка Miratech може сягати приблизно $60 млн, підраховує керуючий партнер інвесткомпанії AVentures Євген Сисоєв.

«Протягом останнього року ми оцінювали низку пропозицій від великих інвесторів з усього світу, – цитують в офіційному релізі Валерія Куцого. – Ми дуже цінуємо бачення та підхід Horizon Capital до нашого майбутнього партнерства».

Компанія нараховує 700 співробітників у 25 країнах та спеціалізується на цифровій інженерії та консалтингу. У 2014 році Forbes оцінював виторг Miratech у $18 млн на рік, тоді вона мала приблизно той же штат і входила до десятки найбільших аутсорсерів країни. Зараз Miratech займає 48-му сходинку у списку 50 найбільших аутсорс-компаній порталу DOU.UA.

Серед клієнтів: «Райффайзен Банк Аваль», «Київстар», ОTP Банк та держустанови на кшталт Міністерства соціальної політики. Виторг української юридичної особи у 2020 році становив 118 млн грн, чистий прибуток – понад 7 млн грн. Проте Україна не займає значної частки у доходах компанії, говорять опитані Forbes експерти. «Ми інвестуємо наш капітал та досвід, щоб підтримати амбітні плани Miratech щодо географічної експансії та подальшого зростання разом із його засновниками-візіонерами», – говорить у релізі Олена Кошарна, засновник і головний виконавчий директор Horizon Capital.

Для Horizon Capital це один із перших прикладів повторного заходу в індустрію. Раніше фонд інвестував у аутсорсера Intellias. Конфлікту інтересів тут немає, пояснює Кошарна: наприклад, у їх портфелі є як e-commerce загального формату (Rozetka), так і профільні проєкти (MakeUP, Liki24). «Те саме з провайдерами глобальних рішень – всі вони мають свою унікальну специфіку – в залежності від вертикальної спеціалізації, технічного досвіду, стратегії, клієнтів та багато іншого», – розповіла Forbes Кошарна.

Купляти великі компанії зараз дорого, прийшов час інвестувати в нішевих гравців, пояснює Forbes близький до угоди співрозмовник. «Для Horizon завжди було проблемою якісно розподілити кошти фонду, в нинішніх економічних умовах цілей залишилось іще менше», – коментує інший гравець ринку, що теж попросив зберегти анонімність.

Роєнко – випускник Московського фізтеху та київського Інституту кібернетики – заснував компанію у 1989 році, почавши із замовлень для швейцарського бізнесу. У 2007 році він уже продавав контролючий пакет Miratech шведській компанії EDB на суму у $4,2–5,9 млн. У 2011 році власники викупили акції назад за $5,89 млн. «Miratech змінила фокус 8 років тому, і протягом цього часу компанія поступово нарощує частку міжнародних клієнтів, тому темпи її зростання — одні з найвищих у регіоні», – переконує Кошарна.

Оновлено: до матеріалу були додані прямі коментарі Horizon Capital

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні