Фонд Horizon Capital оголосив про інвестицію у IT-компанію Miratech. Фокус цього аутсорсера, заснованого у 1989 році, – цифрова трансформація та контракти з великим бізнесом.
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком
Учасники не оголошують умови контракту, фінансовим радником Miratech виступила інвестиційна компанія Dragon Capital. За даними Forbes, фонд придбав 15% компанії. Контролючий пакет залишають за собою засновник компанії Микола Роєнко, 65, та генеральний директор Валерій Куций, 47. Horizon Capital зазвичай інвестує щонайменше $5 млн, а оцінка Miratech може сягати приблизно $60 млн, підраховує керуючий партнер інвесткомпанії AVentures Євген Сисоєв.
«Протягом останнього року ми оцінювали низку пропозицій від великих інвесторів з усього світу, – цитують в офіційному релізі Валерія Куцого. – Ми дуже цінуємо бачення та підхід Horizon Capital до нашого майбутнього партнерства».
Компанія нараховує 700 співробітників у 25 країнах та спеціалізується на цифровій інженерії та консалтингу. У 2014 році Forbes оцінював виторг Miratech у $18 млн на рік, тоді вона мала приблизно той же штат і входила до десятки найбільших аутсорсерів країни. Зараз Miratech займає 48-му сходинку у списку 50 найбільших аутсорс-компаній порталу DOU.UA.
Серед клієнтів: «Райффайзен Банк Аваль», «Київстар», ОTP Банк та держустанови на кшталт Міністерства соціальної політики. Виторг української юридичної особи у 2020 році становив 118 млн грн, чистий прибуток – понад 7 млн грн. Проте Україна не займає значної частки у доходах компанії, говорять опитані Forbes експерти. «Ми інвестуємо наш капітал та досвід, щоб підтримати амбітні плани Miratech щодо географічної експансії та подальшого зростання разом із його засновниками-візіонерами», – говорить у релізі Олена Кошарна, засновник і головний виконавчий директор Horizon Capital.
Для Horizon Capital це один із перших прикладів повторного заходу в індустрію. Раніше фонд інвестував у аутсорсера Intellias. Конфлікту інтересів тут немає, пояснює Кошарна: наприклад, у їх портфелі є як e-commerce загального формату (Rozetka), так і профільні проєкти (MakeUP, Liki24). «Те саме з провайдерами глобальних рішень – всі вони мають свою унікальну специфіку – в залежності від вертикальної спеціалізації, технічного досвіду, стратегії, клієнтів та багато іншого», – розповіла Forbes Кошарна.
Купляти великі компанії зараз дорого, прийшов час інвестувати в нішевих гравців, пояснює Forbes близький до угоди співрозмовник. «Для Horizon завжди було проблемою якісно розподілити кошти фонду, в нинішніх економічних умовах цілей залишилось іще менше», – коментує інший гравець ринку, що теж попросив зберегти анонімність.
Роєнко – випускник Московського фізтеху та київського Інституту кібернетики – заснував компанію у 1989 році, почавши із замовлень для швейцарського бізнесу. У 2007 році він уже продавав контролючий пакет Miratech шведській компанії EDB на суму у $4,2–5,9 млн. У 2011 році власники викупили акції назад за $5,89 млн. «Miratech змінила фокус 8 років тому, і протягом цього часу компанія поступово нарощує частку міжнародних клієнтів, тому темпи її зростання — одні з найвищих у регіоні», – переконує Кошарна.
Оновлено: до матеріалу були додані прямі коментарі Horizon Capital
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.