Наприкінці березня засновник SpaceX та Tesla Ілон Маск став найбільшим зовнішнім акціонером Twitter, викупивши 9,2% акцій. Маска уже прийняли у раду директорів компанії, але якраз перед офіційним призначенням, 9 квітня, він передумав, обваливши акції Twitter. Тепер Маск може продовжувати збільшувати свою частку у компанії. Чому це може бути йому цікаво
Маск прийшов до Twitter в епоху великих змін. Минулого року компанія, під впливом інвестиційної компанії Elliott Management Corp, змінила CEO. Ексцентричний засновник Джек Дорсі поступився посадою колишньому технічному директору, Парагу Агравалу. Тепер у Twitter амбітні плани – збільшити кількість щоденних користувачів до 315 млн, а річний дохід – до $7,5 млрд. Наприкінці 2021-го було 217 млн та $5 млрд. З них майже 90% відсотків приходиться на доходи від реклами.
Зараз компанія коштує $37 млрд – це набагато менше ніж у конкурентів із Facebook чи Snap. Навіщо такий актив Маску?
Він фанат Twitter. Маск з’явився у соцмережі влітку 2010 року та поступово ставав усе активніше. Якщо у 2015 році він надіслав 617 твітів, то у 2021-му – вже 3113. Така активність, нелюбов до традиційних медіа та статус найбагатшої людини у світі принесли Маску понад 81 млн користувачів. У нього восьмий найбільш популярний обліковий запис.
Дії Маска хитають акції соцмережі. Після його початкової інвестиції її акції підскочили на 27%, після відмови від участі у раді директорів просіли на 8%.
Такий вплив на ринковий стан може призвести до нової сутички із SEC, Федеральною комісією із цінних паперів та акцій. Раніше цей регулятор уже примусив Маска піти із позиції CEO Tesla через твіти про намір вивести компанії зі статусу публічної. Маска та Tesla також заплатили по $20 млн штрафу.
Після новини про купівлю акцій Twitter, Маск окреслив свої основні пріоритети – дати більше влади користувачам, зробити платформу децентралізованою та убезпечити свободу слова.
Перша серйозна зміна, яка відбулась з того часу – кнопка редагування твітів. Вона дає 20 секунд на те, щоби скасувати публікацію та з’явилась через день, після того, як Маск провів опитування щодо її необхідності. Також Маск запропонував перетворити штаб-квартиру Twitter у Сан-Франциско на притулок для безхатьків, оскільки «все одно ніхто туди не ходить».
Наступні пропозиції у списку Маска – верифікувати усіх користувачів із платною підпискою Twitter Blue ($3/місяць) та звільнити їх від показу реклами. Впровадити зміни було б легше у статусі члена ради директорів, від якого відмовився Маск. Чому ж він це зробив?
Агравал написав, що відмова Маска входити у раду директорів – «на краще» і що компанія залишається «відкритою до його пропозицій». The New York Times припускає, що пояснення може критись у деталі угоди. За умови приєднання до ради директорів його максимальну частку обмежували у 14,9%. Вийшовши із договору, Маск може скуповувати акції поза цим лімітом. Як показує його заявка до SEC, нинішній пакет він купував понад двох місяців, за цей час ціна коливалась від $32 до $40 за одну акцію.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.