Вікторія Тігіпко, засновниця і керуючий партнер венчурного фонду TA Ventures. /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

TA Ventures Вікторії Тігіпко запускає новий фонд на $50 млн. Деталі

Вікторія Тігіпко, засновниця і керуючий партнер венчурного фонду TA Ventures. Фото з особистого архіву

Інвестиційна компанія Вікторії Тігіпко TA Ventures оголосила про активацію нового фонду з цільовим розміром у $50 млн. Його формування почалося на початку 2021-го, за три місяці команда зібрала половину зобов'язань. Фінальне закриття заплановано на осінь, повідомили Forbes в компанії

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Раніше Forbes вже писав про плани Тігіпко взяти під управління сторонні гроші. Влітку 2020 року підприємниця розповідала, що планує закрити фонд обсягом до $50 млн – але готова знизити цільову суму до $20 млн через вплив коронавирусу. Побоювання не виправдалися, венчурна індустрія на підйомі. У першому кварталі 2021 року інвестори вклали у технологічні компанії рекордні $125 млрд. Заразом прибутковість венчурних фондів випереджає індекс NASDAQ на 6,0% і 4,5% на рік на одно- і трирічних горизонтах, цитують у фонді дані Cambridge Associates.

TA Ventures вже приступила до інвестицій і зробила 10 операцій з нового фонду. Ще сім вкладень знаходяться на стадії перевірки. Всього на 2021–2022 заплановано 40–50 інвестицій.Фокус, як і раніше, зберігається на європейських і американських компаніях. Але будуть і українські інвестиції. «Думаю, варто очікувати підвищення їх середнього чека, наприклад, до $1 млн і більше», – коментує Віталій Горовий з Insoft Partners. Проінвестувати весь фонд мають намір за два роки, а після трьох-пʼяти років почати повернення інвестицій. Це швидше за стандартні показники – зазвичай «життєвий цикл» фонду триває від восьми до 12 років, пише Pitchbook.

Інвестори (LP) нового фонду – власники бізнесів і топменеджери з великих і середніх українських компаній з фінансового сектору, IT, агроиндустрии, фармацевтики, а також європейські підприємці, говориться у повідомленні TA Ventures. Імена LP не розкриваються.

Матеріали по темі

Чому вони вклалися? Крім венчурного буму, у фонду є інший аргумент – історичні показники (так званий трек-рекорд) TA Ventures за останні 10 років.

Портфель TA Ventures в цифрах:

  • Понад 150 інвестицій;
  • 55 екзитів із середньорічною прибутковістю (IRR) у 33% і інвестиційним періодом у три-чотири роки;
  • Пʼять компаній, які вийшли на IPO. Ще два розміщення очікуються в цьому році;
  • Один єдиноріг (компанія з оцінкою понад $1 млрд) і 17 стартапів з оцінкою понад $100 млн;
  • Розгалужена мережа професійних контактів і інвестиції з найбільшими ангелами (Пітер Тіль, Наваль Равікант), фондами США і Європи.

Інвестиції як продукт – що чекає на клуб ICLUB

TA Ventures Вікторії Тігіпко запускає новий фонд на $50 млн. Деталі /Фото 1

При TA Ventures також працює венчурний клуб ICLUB, що нараховує близько 180 учасників з шести країн. Вони можуть інвестувати спільно з фондом і вже профінансували понад 30 стартапів. У планах команди – запустити онлайн-платформу для інвестицій і знизити поріг входу з $25 000 до $10 000 в одній угоді.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні