Вікторія Тігіпко, засновниця і керуючий партнер венчурного фонду TA Ventures. /з особистого архіву
Категорія
Інновації
Дата

TA Ventures Вікторії Тігіпко запускає новий фонд на $50 млн. Деталі

Вікторія Тігіпко, засновниця і керуючий партнер венчурного фонду TA Ventures. Фото з особистого архіву

Інвестиційна компанія Вікторії Тігіпко TA Ventures оголосила про активацію нового фонду з цільовим розміром у $50 млн. Його формування почалося на початку 2021-го, за три місяці команда зібрала половину зобов'язань. Фінальне закриття заплановано на осінь, повідомили Forbes в компанії

Раніше Forbes вже писав про плани Тігіпко взяти під управління сторонні гроші. Влітку 2020 року підприємниця розповідала, що планує закрити фонд обсягом до $50 млн – але готова знизити цільову суму до $20 млн через вплив коронавирусу. Побоювання не виправдалися, венчурна індустрія на підйомі. У першому кварталі 2021 року інвестори вклали у технологічні компанії рекордні $125 млрд. Заразом прибутковість венчурних фондів випереджає індекс NASDAQ на 6,0% і 4,5% на рік на одно- і трирічних горизонтах, цитують у фонді дані Cambridge Associates.

TA Ventures вже приступила до інвестицій і зробила 10 операцій з нового фонду. Ще сім вкладень знаходяться на стадії перевірки. Всього на 2021–2022 заплановано 40–50 інвестицій.Фокус, як і раніше, зберігається на європейських і американських компаніях. Але будуть і українські інвестиції. «Думаю, варто очікувати підвищення їх середнього чека, наприклад, до $1 млн і більше», – коментує Віталій Горовий з Insoft Partners. Проінвестувати весь фонд мають намір за два роки, а після трьох-пʼяти років почати повернення інвестицій. Це швидше за стандартні показники – зазвичай «життєвий цикл» фонду триває від восьми до 12 років, пише Pitchbook.

Інвестори (LP) нового фонду – власники бізнесів і топменеджери з великих і середніх українських компаній з фінансового сектору, IT, агроиндустрии, фармацевтики, а також європейські підприємці, говориться у повідомленні TA Ventures. Імена LP не розкриваються.

Матеріали по темі

Чому вони вклалися? Крім венчурного буму, у фонду є інший аргумент – історичні показники (так званий трек-рекорд) TA Ventures за останні 10 років.

Портфель TA Ventures в цифрах:

  • Понад 150 інвестицій;
  • 55 екзитів із середньорічною прибутковістю (IRR) у 33% і інвестиційним періодом у три-чотири роки;
  • Пʼять компаній, які вийшли на IPO. Ще два розміщення очікуються в цьому році;
  • Один єдиноріг (компанія з оцінкою понад $1 млрд) і 17 стартапів з оцінкою понад $100 млн;
  • Розгалужена мережа професійних контактів і інвестиції з найбільшими ангелами (Пітер Тіль, Наваль Равікант), фондами США і Європи.

Інвестиції як продукт – що чекає на клуб ICLUB

TA Ventures Вікторії Тігіпко запускає новий фонд на $50 млн. Деталі /Фото 1

При TA Ventures також працює венчурний клуб ICLUB, що нараховує близько 180 учасників з шести країн. Вони можуть інвестувати спільно з фондом і вже профінансували понад 30 стартапів. У планах команди – запустити онлайн-платформу для інвестицій і знизити поріг входу з $25 000 до $10 000 в одній угоді.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні