Що відомо про хактивістів Killnet /Getty Images
Категорія
Інновації
Дата

Величезне стадо зупинилося. У РФ розпустили одну з найбільших хакерських груп Killnet, яка атакувала виробника HIMARS та аеропорти США. Що сталося з російськими хактивістами

Російське угрупування хактивістів Killnet перестало атакувати українських партнерів і переорієнтувалося на російські майданчики з торгівлі наркотиками Фото Getty Images

Російське угрупування хактивістів Killnet перестало атакувати українських партнерів і переорієнтувалося на російські майданчики з торгівлі наркотиками. А керівник групи відійшов від справ і продає курси з користування даркнетом. Чому впливова хакерська група припинила діяльність? Forbes отримав дослідження про Killnet від американської кібербезпекової компанії Hold Security.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Одна з найвпливовіших проросійських хакерських груп Killnet, на рахунку якої десятки атак на урядові сайти та інфраструктурні обʼєкти в Україні, Європі та США, припинила діяльність, йдеться в презентації із закритого заходу американської кібербезпекової компанії Hold Security, що є в розпорядженні Forbes.

«Вони втратили свою значущість, – каже Forbes засновник Hold Security Алекс Холден. – Величезне стадо зупинилося».

На відміну від державних хакерів на кшталт Sandworm, Killnet було «волонтерським» угрупуванням. Такі групи зазвичай складаються з лояльних урядовій політиці РФ айтівців, здебільшого вони займаються масованими DDoS-атаками. Killnet – одна з найпопулярніших груп хактивістів. Її канал у Telegram налічував понад 100 000 підписників. Для порівняння – в іншого російського угрупування, яке часто зʼявляється в російських пропагандистських медіа, XakNet – 29 000 підписників.

Після понад року активної діяльності Killnet несподівано переорієнтувалося на боротьбу з торгівлею наркотиками. Що сталося?

Forbes наводить ключові факти з презентації Hold Security про долю російських хактивістів. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні