АТБ, Rozetka, McDonald’s. Як український бізнес працює далі попри війну /Shutterstock
Категорія
Картина дня
Дата

АТБ, Rozetka, McDonald’s. Як український бізнес працює далі попри війну

Shutterstock

Український бізнес працює попри війну. Підприємці розробляють антикризові плани, дбають про співробітників і залишаються в Україні. Forbes запитав, що вони збираються робити через вторгнення Росії

Технологічні компанії

IT-компания MacPaw продовжує обслуговувати клієнтів, хоч і була вимушена перевезти частину команди з Києва в Івано-Франківськ. Цей персонал критичний для підтримки продуктів MacPaw (додатки CleanMyMac, ClearVPN, Gemini, магазин SetApp). «Інші працюють у гібридному режимі», – каже пресслужба компанії. 

Холдинг NetPeak продовжує працювати, але дозволяє співробітникам узяти вихідний. Деякі працівники також скористались можливістю переїхати до Болгарії й продовжити працювати звідти. Керівники 12 бізнесів NetPeak залишаються в Україні, говорить засновник холдингу Артем Бородатюк. 

Getmancar, навпаки, завантажує співробітників роботою. «Люди мають бути спокійні, вони мають щось робити», – каже CEO компанії Тарас Гетьманський. Але компанія дозволила поїхати чи залишитись вдома тим, хто хотів.  

Агрегатор Tickets.ua зняли збори й націнки з квитків на автобуси, поїзди і літаки, розповів Forbes CEO Андрій Інгульський. Компанія розселяє працівників, які приїжджають із Центральної та Східної України, вони також виплатили їм аванси. 

Маркетингова агенція Promodo розгорнула в офісі штаб і збирає заявки працівників, які хочуть виїхати. «Я зараз в офісі з усіма, організовуємо авансові виплати зарплати», – каже CEO Олександр Колб.

Реальний сектор

«Сільпо». 25 лютого будуть зачинені магазини в місцях бойових дій, — повідомляє прес-служба компанії. Графік роботи магазинів змінюється в залежності від ситуації, тому можливі затримки з відкриттям зранку. Ввечері магазини раніше зачиняються через комендантську годину. В компанії зазначають, що можна розрахуватися картою у будь-якому відкритому магазині мережі по всій країні. У супермаркетах, де є укриття: доступ вільний, усі двері відчинені.

Rozetka працює, хоч із доставкою товарів є проблеми. «На сьогодні ми не все і не всюди можемо доставити, але будемо за це боротися», – написав у Facebook засновник компанії Владислав Чечоткін. 

Магазини АТБ продовжують працювати. Проблем із доставкою продуктів немає, достатньо запасів на складах. У разі небезпеки магазини компанії будуть закриті, а співробітників евакуюють. 

АТБ моніторить ситуацію по регіонах кожну годину та інформує регіональних директорів, особливо в північних та південних регіонах, каже керівник пресслужби АТБ Сергій Демченко. 

«Молочний альянс» продовжує працювати, повідомив співвласник компанії Олександр Деркач у Facebook. «Яготинське» на полицях буде, – написав він. – Я і мої партнери по бізнесу в Києві». 

McDonald’s закрив свої ресторани в Україні, повідомила компанія в Instagram. «Метінвест» на сім діб заморожує частину обладнання на Маріупольському металургічному комбінаті імені Ільїча та «Азовсталі» у Маріуполі, написала пресслужба. 

Магазини Comfy зараз не працюють, але компанія не припинила роботу. «Ключові співробітники в офісі, антикризовий штаб, а також офісні працівники у віддаленому форматі», – повідомив прессекретар Антон Одарук. 

«ТЕДІС Україна» перевела своїх працівників у дистанційний режим, каже прессекретар компанії Євген Бузикін. У компанії створили Антикризовий штаб: у разі необхідності компанія готова евакуювати співробітників та їхні родини. «Компанія гарантує збереження всіх робочих місць і вчасну виплату заробітної плати у повному обсязі всім працівникам», – повідомила пресслужба. 

Київський забудовник KAN Delelopment не припиняв будівництво, обʼєкти компанії не постраждали через авіаудари. На будівництвах посилили режим безпеки, повідомила прессекретар компанії Анна Попруга. «Топменеджмент і всі, хто керує компанією, вийшли на роботу, – каже вона. – Решта працюють віддалено».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні