Українські бізнес-клуби з перших днів війни включилися в допомогу країні. Використовуючи свої компетенції та звʼязки, вони намагаються налагодити поставки необхідного – бронежилетів, харчів, медикаментів. Кейси CEO Club Ukraine, Inspira та «МрійДій».
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Один з найбільших в країні CEO Club, який обʼєднує 230 бізнесменів, в першу добу війни зібрав більше мільйона доларів готівкою. «Ми зрозуміли, що в ситуації, коли лягають банки, потрібен кеш, – каже засновник і президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук. – І організували точку збору грошей з охороною».
Менший за масштабами регіональний клуб «МрійДій», до якого входять миколаївські та херсонські підприємці, на своїй краудфандинговій платформі та через особисті контакти зібрали за пару днів більше 2,4 млн грн.
В дніпровському бізнес-клубі Inspira, переважно, зосереджені на виробництві необхідного на потужностях своїх учасників. «Головне, розуміти як це робити, всіх згуртувати, надати можливість», – каже виконавчій директор Валентин Чанглі.
Forbes поговорив з трьома бізнес-клубами про те, як вони менеджерять процес допомоги.
CEO Club Ukraine (Київ)
В перші ж години війни підприємці та топ-менеджери, що входять до CEO Club Ukraine зібралися в чаті в Telegram, де вирішили як будуть допомагати обороні країни.
Роботу розділили на окремі напрямки: фінанси, закупки, логістика, кіберзахист, маркетинг, PR та координаційна група. У кожного підрозділа завдання – один збирає гроші, інший – розповсюджує правдиву інформацію на десяти мовах, ще один, організовує закупки і таке інше. У кожного підрозділа є керівник.
Найбільші успіхи у фінансистів. Окрім зібраної в перший же день готівки в розмірі майже мільйона доларів, команда відкрила рахунки в доларах, євро, гривні і навіть в криптовалюті, щоб отримувати благодійні грошові перекази з-за кордону.
Проте витрати виявилися меншими, ніж очікували. «Багато хто дав їжу і необхідні речі, – каже координатор по закупкам Яна Матвійчук. – Ми витрачаємо менше, ніж розраховували, бо підключилося багато благодійників». Завдяки цьому, щодня бізнес-клуб доставляє теробороні та військовим по 2000-3000 порцій їжі.
Доправляють не тільки до Києва, де знаходиться клуб. Наприклад, 28 лютого, сухпайки відвезли в Житомир. Деякі виробники надали пісок в мішках для укріплення блокпостів, пляшки для коктейлів молотова, а мережа Bonus – продукти, каже Матвійчук. «Зараз закуповуємо їжу, а воду веземо з заводу в Золотоноші, – каже Гайдайчук. – Це постійний процес пошуку, координації та передачі». Також CEO Club закупив для столичної тероборони рації.
Але без проблем не обходиться. «Гроші є, але не вистачає бронежилетів та касок для закупки, ми вишукуємо їх за кордоном», – каже Матвійчук. Все доставити звідти теж непросто. Її команда вже шукає заводи, де можна виготовити бронежилети.
Inspira (Дніпро)
Дніпровський бізнес-клуб, у який входять більше 60-ти бізнесменів, відкрив по місту волонтерські пункти для збору гуманітарної допомоги. Також на потужностях різних підприємств він шиє матраци, подушки, одіяла для пунктів прийому людей. Їх облаштовують в офісних приміщеннях та дитсадках.
У переселенців також не буде проблем з засобами гігієни та ліками, каже член клубу та власник корпорації «Біосфера» Андрій Здесенко. Саме його компанія виробляє засоби гігієни. Ще один член клубу співвласник мережі «Море пива» Олексій Кравець готовий надати снеки, каже виконавчий директор бізнес-клуб Валентин Чанглі. Під опікою підприємців ще й бомбосховища. «Позавчора комусь потрібні були меблі для бомбосховища, а вчора зверталися за одіялами, – каже Чанглі. – Іноді є запит на воздуходувки для обігріву приміщень».
Зараз бізнес-клуб займається закупкою та доставкою обладнання з Ізраїля. «Це великі кошти і великий напрямок, ми також даємо гроші на закупівлю препаратів, але там є і волонтерські», – каже Чанглі.
«МрійДій» (Миколаїв та Херсон)
Основний напрямок роботи «МрійДій» під час війни – допомога теробороні, військовим на блокпостах та в лікарнях.
Бізнес-клуб звернувся до підприємців і зібрав через краудфандинг та напряму більше 2,4 млн грн. На них закуповують товар, який акумулюють в одному з офісів миколаївського підприємця, члена «МрійДій». «Ми фасуємо там товар, а потім машинами розвозимо його в різні точки: в тероборону, на блокпости та в лікарні», – розповідає засновник клубу Максим Бревда. За його словами, протягом доби склад наповнюється та спустошується тричі.
Підприємці постачають теробороні одяг, взуття, білизну, біноклі, тепловізори та медикаменти. А ресторатори, які входять в клуб, доставляють готову їжу на блокпости та в лікарні. Всього у штабі – 20-25 підприємців з Миколаєва та Херсону. Бізнес-клуб також планує співпрацювати з гуманітарними фондами. «Вони самі до нас телефонують, наприклад, до нас зверталися з Румунського фонду щодо постачання медикаментів», – каже Бревда.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.