«Водіїв небагато, але вони є». Як сервіс таксі Uklon працює під час війни. Інтерв'ю із співвласником /Shutterstock
Категорія
Картина дня
Дата

«Водіїв небагато, але вони є». Як сервіс таксі Uklon працює під час війни. Інтерв'ю із співвласником

Shutterstock

Сервіс із виклику авто Uklon продовжує працювати, незважаючи на війну – у Києві та ще 26 українських містах. Мета: допомогти звичайним громадянам, військовим, територіальній обороні та лікарням. Як працює водії Uklon розповідає співвласник Сергій Смусь

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Це скорочена та відредагована для зрозумілості версія інтерв'ю.

Як сервіс Uklon працює під час війни?

Ми організували кол-центр та приймаємо заявки від територіальної оборони, лікарень, організації «Повернись живим». Плануємо підключити Збройні сили України та обласні адміністрації. Збираємо від них запити, яка потрібна допомога.

Uklon організував спецштаб у Києві та співпрацює з іншим бізнесом, наприклад, передаємо продукти. Багато тих, хто бажає допомогти. Ми передали за день близько 600 пайків у територіальну оборону та лікарні. У нас є список лікарень і є чіткий запит на тип допомоги. Ми розвозимо пайки до Охматдиту, Феофанії та лікарні на Лівому березі. Хочемо робити це постійно.

Співпрацюємо з Liki24 і розвозимо ліки, кому вони потрібні. Бажаємо налагодити роботу у всіх регіонах, де працює сервіс.

Ми зараз об'єднуємо довкола себе бізнес, який хоче допомагати.

Чи можна зараз просто замовити машину через програму?

Так, сервіс працює. Зараз – особливо у гарячих точках – водіїв небагато, але вони є. Наша комісія для водіїв – 0%. Максимально ціна на сервіс може зрости у 2,5 рази. Наприклад, якщо було 100 грн, то максимум буде 250 грн.

Сервіс не працює у комендантську годину.

Швидкого пошуку, звісно, не буде. Потрібно буде зачекати. Далі сервіс працюватиме щодо ситуації в країні та кількості водіїв.

Фото Facebook

Співвласник Uklon Сергій Смусь. Фото Фото Facebook

Наскільки зараз упав попит?

Попит у всій Україні впав на 80%. На стільки знизилася кількість водіїв. Багато водіїв задіяні як волонтери, дехто поїхав.

Чи проводить Uklon евакуацію?

Намагаємось допомагати з евакуацією людей за індивідуальними заявками. З такою заявкою можна звернутися до кол-центру та у Facebook. Ми обережно ставимося до цього процесу: у країні зараз багато диверсантів.

Чи є проблеми із паливом?

Ситуація нормальна та контрольована. Ми відправили 1000 літрів палива «Повернися живим» і будемо продовжувати це робити щодня. У «Повернись живим» можуть звернутися за паливом Національна поліція або територіальна оборона.

Для наших водіїв-волонтерів WOG купила палива на 500 000 грн. Наші водії одержують 30 літрів на день, цього вистачає.

Була проблема з каністрами, але люди швидко організувалися та зібрали каністри для понад 1000 літрів. Це звичайні люди, зокрема з гаражних кооперативів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні