Генеральний директор мережі аптек АНЦ Микола Щербина /з особистого архіву
Категорія
Картина дня
Дата

«Попит вдвічі більший, це велике навантаження на аптеки». Інтервʼю з гендиректором мережі АНЦ Миколою Щербиною про виклики під час війни для аптек

Генеральний директор мережі аптек АНЦ Микола Щербина Фото з особистого архіву

Генеральний директор аптечного холдингу АНЦ Микола Щербина про закриття аптек, нестачу товарів та перемовини з дистрибʼюторами

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Вранці, 27 лютого, генеральний директор холдингу АНЦ Микола Щербина повідомив про безоплатну передачу медикаментів військовим. Про це він написав на своїй Facebook-сторінці. Їх передадуть з більше 200 аптек, які не відкрилися через відсутність персоналу. «Це абсурд, коли у військових є потреба, а товар в аптеці, яка закрита», – каже Forbes Щербина. В його холдинг входить понад 1000 аптек по всій країні, які розвиваються під брендами «АНЦ», «Копійка», «ШАР@», «Благодія», «Медпрепарати».

Проблема з персоналом не лише в АНЦ, а у всього ринку, зауважив Щербина. Також в аптечних мереж закінчується товар. Але, щоб уникнути пустих полиць, мережі ведуть перемовини з дистрибʼюторами щодо закупівлі медикаментів.

Ми розпитали генерального директора аптечного холдингу Миколу Щербину про закриття аптек, нестачу товарів та перемовини з дистрибʼюторами.

Ви не відкрили частину аптек. Чому?

Зараз близько 200 аптек не відкрилося через відсутність персоналу, внаслідок евакуації або бойових дій в містах. Ми спілкуємось з нашими конкурентами і розуміємо, що це проблема всього ринку. Ми не можемо примусити працювати людей, коли їм загрожує небезпека.

Але ми закликаємо своїх працівників у містах, де немає безпосередньої загрози, продовжувати працювати в звичайному режимі. Також додатково мотивуємо їх преміями, бо зараз всі працюють з надмірним навантаженням. І це дає результат – кожного дня на роботу виходить більше людей. Решта магазинів відкривається з мінімальною кількістю працівників. Але ситуація дуже швидко змінюється, бо працівникам психологічно важко. Люди можуть вийти зранку в аптеку, але їм важко – вони можуть сказати, що нерви здали і більше не можуть. Але головне, що вони працюють, бо якщо відкрита хоч одна каса, то вже можна відпускати товар.

Понад десять аптек відкрили спільно з територіальною обороною. Як це відбувається? Вони забирають наших працівників, які живуть неподалік блок-постів, їдуть разом з ними відкривати аптеку, і ми віддаємо товар на потреби військових. Зачиняємо аптеку і відвозимо. Це абсурд, коли у військових є потреба, а товар в аптеці, яка закрита.

Товару вистачає?

В аптеках закінчується товар найбільш затребуваний зараз армією та населенням. З початку війни жодної пачки ліків аптечним мережам дистрибʼютори не привезли. Вони обіцяють постачання ліків лише з понеділка. Зараз обговорюємо з ним умови розрахунків. Банки інкасують аптеки не так стабільно, як раніше, тож ми отримуємо на рахунки менше коштів і це теж буде заважати закупити товар в достатній кількості. Але головне, маємо надію що вони возитимуть, бо в нас просто немає товару. І намагаємося відкривати аптеки, незважаючи на відсутність працівників.

А дистрибʼютори, можливо, можуть поки в борг постачати препарати?

Ми обʼєдналися з пʼятьма найбільшими мережами, а також з Аптечною професійною асоціацією України в перемовинах з дистрибʼюторами щодо закупівлі товару.

Взагалі, ми з перших днів обмінюємося даними з іншими аптечнимим мережами, бо розуміємо, що підвищений попит – проблема всього ринку. В когось товару більше, а в когось менше. У нас зараз страждають Суми, Генічеськ, Сєвєродонецьк, Мелітополь, Херсон, але вчора мені казали, що Херсон вже частково працює.

Яких ліків недостатньо?

У нас викупили всі групи, які повʼязані з чотирма-пʼятьма категоріями. Це ті, що зупиняють кровотечу, обезболюючі, жарознижуючі, антибіотики та антисептичні засоби, перевязка, бінти та марля, джгути.

Попит дуже великий. Він в середньому вдвічі більший, і це велике навантаження на аптеки. Саме високий попит на вузьку категорію товару і привів до того, що медтовари розкупили. І зараз, коли звертається тероборона або лікарні, ми не можемо допомогти, бо не все є в наявності.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні