Генеральний директор мережі аптек АНЦ Микола Щербина /з особистого архіву
Категорія
Картина дня
Дата

«Попит вдвічі більший, це велике навантаження на аптеки». Інтервʼю з гендиректором мережі АНЦ Миколою Щербиною про виклики під час війни для аптек

Генеральний директор мережі аптек АНЦ Микола Щербина Фото з особистого архіву

Генеральний директор аптечного холдингу АНЦ Микола Щербина про закриття аптек, нестачу товарів та перемовини з дистрибʼюторами

Вранці, 27 лютого, генеральний директор холдингу АНЦ Микола Щербина повідомив про безоплатну передачу медикаментів військовим. Про це він написав на своїй Facebook-сторінці. Їх передадуть з більше 200 аптек, які не відкрилися через відсутність персоналу. «Це абсурд, коли у військових є потреба, а товар в аптеці, яка закрита», – каже Forbes Щербина. В його холдинг входить понад 1000 аптек по всій країні, які розвиваються під брендами «АНЦ», «Копійка», «ШАР@», «Благодія», «Медпрепарати».

Проблема з персоналом не лише в АНЦ, а у всього ринку, зауважив Щербина. Також в аптечних мереж закінчується товар. Але, щоб уникнути пустих полиць, мережі ведуть перемовини з дистрибʼюторами щодо закупівлі медикаментів.

Ми розпитали генерального директора аптечного холдингу Миколу Щербину про закриття аптек, нестачу товарів та перемовини з дистрибʼюторами.

Ви не відкрили частину аптек. Чому?

Зараз близько 200 аптек не відкрилося через відсутність персоналу, внаслідок евакуації або бойових дій в містах. Ми спілкуємось з нашими конкурентами і розуміємо, що це проблема всього ринку. Ми не можемо примусити працювати людей, коли їм загрожує небезпека.

Але ми закликаємо своїх працівників у містах, де немає безпосередньої загрози, продовжувати працювати в звичайному режимі. Також додатково мотивуємо їх преміями, бо зараз всі працюють з надмірним навантаженням. І це дає результат – кожного дня на роботу виходить більше людей. Решта магазинів відкривається з мінімальною кількістю працівників. Але ситуація дуже швидко змінюється, бо працівникам психологічно важко. Люди можуть вийти зранку в аптеку, але їм важко – вони можуть сказати, що нерви здали і більше не можуть. Але головне, що вони працюють, бо якщо відкрита хоч одна каса, то вже можна відпускати товар.

Понад десять аптек відкрили спільно з територіальною обороною. Як це відбувається? Вони забирають наших працівників, які живуть неподалік блок-постів, їдуть разом з ними відкривати аптеку, і ми віддаємо товар на потреби військових. Зачиняємо аптеку і відвозимо. Це абсурд, коли у військових є потреба, а товар в аптеці, яка закрита.

Товару вистачає?

В аптеках закінчується товар найбільш затребуваний зараз армією та населенням. З початку війни жодної пачки ліків аптечним мережам дистрибʼютори не привезли. Вони обіцяють постачання ліків лише з понеділка. Зараз обговорюємо з ним умови розрахунків. Банки інкасують аптеки не так стабільно, як раніше, тож ми отримуємо на рахунки менше коштів і це теж буде заважати закупити товар в достатній кількості. Але головне, маємо надію що вони возитимуть, бо в нас просто немає товару. І намагаємося відкривати аптеки, незважаючи на відсутність працівників.

А дистрибʼютори, можливо, можуть поки в борг постачати препарати?

Ми обʼєдналися з пʼятьма найбільшими мережами, а також з Аптечною професійною асоціацією України в перемовинах з дистрибʼюторами щодо закупівлі товару.

Взагалі, ми з перших днів обмінюємося даними з іншими аптечнимим мережами, бо розуміємо, що підвищений попит – проблема всього ринку. В когось товару більше, а в когось менше. У нас зараз страждають Суми, Генічеськ, Сєвєродонецьк, Мелітополь, Херсон, але вчора мені казали, що Херсон вже частково працює.

Яких ліків недостатньо?

У нас викупили всі групи, які повʼязані з чотирма-пʼятьма категоріями. Це ті, що зупиняють кровотечу, обезболюючі, жарознижуючі, антибіотики та антисептичні засоби, перевязка, бінти та марля, джгути.

Попит дуже великий. Він в середньому вдвічі більший, і це велике навантаження на аптеки. Саме високий попит на вузьку категорію товару і привів до того, що медтовари розкупили. І зараз, коли звертається тероборона або лікарні, ми не можемо допомогти, бо не все є в наявності.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні