Криптовалюти обвалилися після атаки регуляторів по всьому світу. Що чекає на індустрію далі /Shutterstock
Категорія
Картина дня
Дата

Криптовалюти обвалилися після атаки регуляторів по всьому світу. Що чекає на індустрію далі

2 хв читання

Shutterstock

Bitcoin втратив 25% з початку року і 40% — від пікового значення початку листопада 2021-го. Ethereum у 2022-му подешевшала на 35%. Тільки за добу 21 січня Bitcoin втратив 11% від своєї вартості, Ethereum — 13%. Що спричинило обвал на ринку криптовалют?

Тяжкий початок року для криптоінвесторів по всьому світу пов'язаний із практично синхронним посиленням тиску з боку регуляторів низки ключових для індустрії країн. З ініціативою посилити правила купівлі криптоактивів для недосвідчених інвесторів виступила влада Великобританії, Іспанії, Сінгапуру та Росії.

Останній приклад гонінь на крипторинок — розгромна доповідь російського центробанку, який прямо заявив, що криптовалюти мають ознаки фінансової піраміди, використовуються в нелегальній діяльності та несуть ризики для фінансової стабільності. За планом місцевого регулятора, росіяни зможуть володіти криптовалютою, але тільки в іноземних юрисдикціях. Це означає, що операції із криптоактивами в Росії будуть нелегальними.

Чому це важливо? Росія входить до трійки світових лідерів з видобутку Bitcoin після США та Казахстану, пише CNBC. Станом на середину 2021-го РФ займала 11,2% світового хешрейту.

Протести на початку року в Казахстані, де, за словами СЕО української криптобіржі KUNA Михайла Чобаняна, розташована приблизно шоста частина світової індустрії майнінгу, також сприяли січневому обвалу Bitcoin.

Фактичний бан центробанку РФ може серйозно вдарити по криптокомпаніям та майнерам, що працюють на російському ринку.

За даними ресурсу Coin Metrics, заборона майнінгу та операцій з криптовалютами в Китаї призвела до міграції цього бізнесу до інших країн, насамперед США. До прикладу, якщо на початку 2021 року частка ринку найбільшої в південно-східній Азії криптобіржі Huobi становила 15% , то менш ніж за рік показник скоротився втричі. Паралельно наростили частку американські майданчики FTX і Coinbase: з 1% до 10% і з 9% до 14% відповідно.

Криптобіржа Binance вже заявила, що готова співпрацювати з владою РФ, щоб допомагати їй виявляти операції з криптовалютами, які використовуються для відмивання грошей.

Наслідки для крипторинку

Жест російської влади може спровокувати міграцію гравців крипторинку в країни з лояльним регулюванням індустрії, припускає радник практики безпеки бізнесу юркомпанії Juscutum Станіслав Борис. До них, пише видання Forklog, може увійти і Україна .

Зіткнення криптоіндусрії з регуляторами – не єдина причина обвалу вартості криптовалют. З початку року на неї негативно впливають побоювання ринків щодо посилення грошово-кредитної політики ФРС США, що може статися вже у березні. Розпродаж на крипторинку збігається з просіданням фондового ринку США з тієї ж причини.

«Ми бачимо серйозну кореляцію між фондовим ринком та крипторинком, — каже кофаундер криптовалютної біржі Kyrrex Михайло Романенко. — Крипта зараз — це мільярдний ринок, куди зайшли ті самі люди, які працюють на фондовому ринку».

Просадка ціни біткойн нижче рівня $42 500, написав у Twitter криптотрейдер Майкл Ван Де Поппе, означає ризик подальшого занепаду.

«Є передумови для початку нового циклу, — каже фундатор криптопроекту Allbridge Андрій Великий. – Історично кінець грудня та початок січня – це ведмежий ринок». Він не чекає біткоїна по $1000, але допускає падіння до $10 000.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд