Категорія
Новини
Дата

Центробанк РФ запропонував заборонити криптовалюти у Росії. Bloomberg пише, що ідею лобіює ФСБ

Центральний банк РФ пропонує заборонити випуск, обмін та обіг криптовалют у Росії «для захисту приватних інвесторів». За даними Bloomberg, заборону лобіює ФСБ

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • ЦБ Росії хоче заборонити випуск, майнінг та обіг криптовалют, а також ввести відповідальність для російських фізичних та юридичних осіб за порушення заборони на використання криптовалюти в якості платежу.
  • Володіння криптовалютами у російській юрисдикції регулятор забороняти не збирається.
  • Банк Росії нібито турбують ризики криптовалют для приватних інвесторів, повʼязані з можливістю повної втрати вкладень у криптовалюти. «Зростання ринку криптовалют багато в чому відображає формування бульбашки на ринку», – сказано у доповіді.
  • Регулятор не пропонує забороняти володіння криптовалютою та інвестування у неї через іноземні юрисдикції, але хоче обмежити використання російської фінансової інфраструктури, уточнила директорка департаменту фінансової стабільності ЦБ Єлизавета Данілова, пише The Bell.
  • ФСБ Росії переконала очільницю російського ЦБ Ельвіру Набіулліну підтримати повну заборону на операції з криптовалютами у Росії, повідомили джерела Bloomberg. Російські спецслужби лобіювали заборону, оскільки платежі в криптовалютах все частіше використовуються для пожертвувань на користь «небажаних організацій».

Контекст

Після того, як у Китаї заборонили майнінг, китайські майнери почали розглядати можливість переїзду до інших країн. Зокрема, в Казахстан – через «лояльність влади та дешевизну електроенергії».

Казахстан посідає друге місце у світі за обсягом майнингу криптовалюти. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у листопаді 2021 року заявив про необхідність посилення контролю над криптоактивами. Крім того, з 2022 року майнери сплачують компенсаційний тариф на електроенергію – 1 тенге за кВт. Піти на ці заходи довелося, зокрема, через дефіцит енергії – попит на неї зріс у 2021 році на 8%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні