Фото: ДСНС України.
Категорія
Картина дня
Дата

Дві ракети у Київську телевежу. Навіщо Росія атакує українські вежі й чому з цього нічого не вийде

1 хв читання

Фото: ДСНС України.

Міноборони Росії вдень 1 березня повідомило, що боротиметься з українськими інформаційними атаками, а за три години РФ вдарила двома ракетами по телевежі у Києві.

Вибух на телевежі вбив пʼятьох співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій і поранив ще пʼятьох людей.

Що з телемовленням? Воно тимчасово обірвалось у Сумській, Вінницькій та Київській областях. Звичайно, це повʼязано, упевнений медіаексперт Андрій Соломаха. «Сигнал зник одночасно з атакою на київську телевежу», – каже він. Цифрове мовлення – це 52 канали.

Так Росія намагається деморалізувати населення України та відключити його від обʼєктивних джерел інформації, каже медіаексперт Олександр Глущенко. Зараз у Бучі, Ворзелі, Гостомелі та інших містах, де велися запеклі бої, є проблеми з доступом до інтернету через урвища на лініях. «Телебачення для них було єдиним джерелом інформації», – каже Глущенко.

Якщо окупантам вдасться взяти контроль над телевежею, вони зможуть переорієнтувати її на роботу російських каналів. Аналогічна ситуація була на Донбасі та у Криму. Наразі на трьох супутниках Росія підняла сигнал своїх телеканалів, каже Глущенко.

«Раніше мультиплекс «Росія-1» був закодований, а зараз у відкритому доступі, – каже він. – Це мультиплекс із найотруйнішими телеканалами, включно з «Перший», «Росія», НТВ та «Росія-24».

Протягом кількох годин після вибуху на телевежі вісім каналів вже відновили сигнал:

  • «UA Перший»
  • «Рада»
  • «1+1»
  • «Україна»
  • ICTV
  • «СТБ»
  • «Інтер»
  • «Україна 24»

Для того, щоб відновити сигнал після такої події, за словами Соломахи, зазвичай потрібно дві-три години.

Але цифрове телебачення – не єдиний спосіб дивитися українські канали, і не найпопулярніший. 4,5 млн людей дивляться ТБ із супутника і приблизно стільки ж – з кабельного телебачення. Цифрове лише на третьому місці, каже СЕО «24 Каналу» Роман Андрійко.

Трансляцію українських каналів також можна безкоштовно дивитися на YouTube та ОТТ-платформах, наприклад, Megogo. «Як і інші плани Росії, цей буде зруйнований», – каже Андрійко.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд