Українці зможуть приєднатися до мобільної мережі будь-якого оператора, якщо своя «не ловить». Тарифи не зміняться. Коли запрацює та як увімкнути
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Коли увімкнуть національний роумінг
Національний роумінг дозволяє вручну підключатися до мережі будь-якого мобільного оператора на території України. Якщо основний оператор абонента не має покриття, можна обрати ту мережу, яка працює, і залишатися на зв’язку. Національний роумінг діятиме для голосових дзвінків та SMS. Наразі послугу запустили у тестовому режимі. Її розгортають у кілька «етапів».
На першому можливість користуватися будь-яким оператором отримали контрактні абоненти у зоні активних бойових дій у Харківській, Херсонській, Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Кіровоградській та Миколаївській областях. Згодом – на Черкащині, Житомирщині, Чернігівщині та по всій країні.
Переважна більшість українців користуються передплаченим зв’язком. Лише 10% з 26 млн абонентів найбільшого оператора «Київстар» станом на травень 2021 року користувалися контрактними пакетами.
Підключити припейд-користувачів до національного роумінгу планують на другому етапі. Точні терміни оператори не називають. Це відбудеться за кілька днів, повідомила Forbes спеціаліст зі звʼязків із громадськістю «Київстару» Ірина Леліченко.
Як приєднатися до «чужої» мережі, якщо зникла «своя»
Використання національного роумінгу не вплине на вартість послуг. Але підключитись до іншого оператора можна лише вручну.
Для цього потрібно:
1. Відключити автоматичний вибір мережі у налаштуваннях телефону
Для Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор
Для iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі
2. Знайти та вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR, life:) чи LIFECELL
3. Якщо зареєструватися не вдалось, спробувати ще раз або вибрати іншу мережу
4. Перевірити роботу дзвінків та SMS
Оператори зазначають, що через підключення національного роумінгу зросте навантаження на мережі, тому деякі послуги можуть працювати з перебоями.
Як «велика трійка» підтримує клієнтів під час війни
«Київстар» – 26,2 млн абонентів
Дзвінки в мережі доступні всім абонентам передплати незалежно від того, чи оплатили вони пакет послуг за тарифом.
Скасовані комісії за послугу Екстра гроші.
Збільшені кредитні ліміти для контрактних абонентів.
Безкоштовно надає послугу домашнього інтернету всім клієнтам, які не можуть вчасно її оплатити.
Нараховані бонуси для абонентів у роумінгу, що виїхали до Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини та Молдови. Також у роумінгу не списуються мегабайти у 10 додатках, в тому числі Viber, Facebook, Messenger, Telegram та WhatsApp.
Vodafone Україна – 19 млн абонентів
Нараховує безкоштовні хвилини та мегабайти мобільного інтернету абонентам, які не могли вчасно оплатити пакет послуг.
Встановив відтермінування платежів та кредитний ліміт у 90 днів для контрактних клієнтів. Сплата рахунків для корпоративних клієнтів відтермінована до 30 березня 2022 року.
Нараховує безкоштовні хвилини та мегабайти у роумінгу у Польщі, Молдові, Угорщині, Румунії, Німеччині та Чехії.
lifecell – 8,9 млн абонентів
Безкоштовно нарахував всім абонентам додаткові хвилини та трафік мобільного інтернету.
Скасував комісії для послуги «Додаткові гроші».
Нараховує безкоштовні хвилини та мегабайти у роумінгу абонентам, що виїхали за кордон. Станом на 7 березні у списку країн: Австрія, Чехія, Хорватія, Естонія, Німеччина, Греція, Угорщина, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Румунія, Словаччина, Швеція, Нідерланди, Італія.
- Категорія
- Новини
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.