Категорія
Картина дня
Дата

П’ять санкцій, які потрібно ввести, щоб зупинити військову машину Кремля. Аналітика KSE

Повне відключення від SWIFT, закриття портів, тотальні санкції проти оточення Путіна та інші заборони, які можуть ввести міжнародні партнери для зупинення війни в Україні.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Після вторгнення Росії в Україну міжнародне співтовариство швидко ввело жорсткі санкцій проти Росії та режиму Путіна. Але цього недостатньо, РФ продовжує отримувати доходи.

Щоб відрізати доступ до грошей, які живлять військову машину Кремля, варто запровадити план із пʼяти пунктів, що розширить санкції.

Відключити російські та білоруські банки від SWIFT

Усі російські та білоруські банки мають бути негайно відключені від мережі SWIFT. Таке відключення від системи фінансових переказів змусить банки мати справу безпосередньо один з одним, що затримуватиме транзакції, збільшуватиме витрати та зменшуватиме доходи уряду Путіна.

Поки що з мережі SWIFT були вилучені лише кілька банків. Показово, але у списку відсутні основні банки, які обслуговують російські нафтогазові операції, такі як найбільший банк країни Сбербанк чи Газпромбанк. Без повної заборони відключені російські банки можуть використовувати ті російські банки, які все ще мають доступ до SWIFT, як посередники.

Заборона на експорт до Росії критично важливої продукції, яка підтримує військову машину Путіна

Необхідно запровадити всесвітню універсальну заборону на експорт, спрямовану на те, щоб відрізати Росію від критичних технологій і предметів подвійного використання, необхідних для підтримки її армії та економіки. 

Припинення прямого технологічного експорту іноземної продукції, як-от напівпровідників, комп’ютерів, лазерів і телекомунікаційного обладнання, має вирішальне значення для згортання російських галузей, зокрема, оборонної, аерокосмічної та судноплавної та заморожування російських технологічних запасів.

Ембарго на експорт енергії повного спектру

Ми вимагаємо негайного ембарго на весь експорт російської нафти, а також агресивних, виразних планів щодо зменшення залежності від російського газу. Якщо міжнародне співтовариство серйозно ставиться до покарання Росії за її напад на Україну, ключовою санкцією має бути повне ембарго на експорт енергоносіїв. 

Щодня тільки через Босфор Росія транспортує близько 600 тисяч тонн своєї нафти. 600 тисяч тонн російської нафти коштують близько $68 млн, що еквівалентно вартості 60 російських крилатих ракет «Калібр», які знищують українські міста.

Закриття портів 

Країни повинні заборонити вхід до портів усім суднам, які належать Росії, керуються, контролюються, зафрахтовані нею, зареєстровані в Росії чи йдуть під російським прапором. 

РФ напала на три іноземні комерційні судна – під прапорами Панами, Бангладеша та Молдови – поблизу українських портів, а також потопила естонське вантажне судно поблизу Одеси. Росія також захопила два українські кораблі з цивільними екіпажами в румунських територіальних водах.

Після заборон на повітряне сполучення посилення морських обмежень є кроком, який ще більше перешкоджатиме комерційним перевезенням Росії.

Персональні санкції проти осіб, повʼязаних з Путіним

Націлювання на конкретних представників найближчого кола Путіна, безпекового істеблішменту та олігархів обмежить їхню здатність пожинати переваги самозбагачення, які надає режим Путіна. Це підірве ключову опору Кремля на еліти.

Останніми тижнями до списку санкцій було додано цілу низку осіб, але багато з тих, хто мають вплив, залишаються недоторканими.

Поки що міжнародне співтовариство невпевнено застосовує санкції, спрямовуючи їх лише проти кількох високопоставлених магнатів, сподіваючись вбити клин між мільярдерами та Путіним. 

Міністерство юстиції США в середу запустило робочу групу, відому як KleptoCapture, мета якої – додати напруги у фінансовому питанні для російських олігархів. Ці мільярдери та чиновники, особливо близько найближені до Путіна та Кремля, є привабливими об’єктами для санкцій через свою залученість до російської економіки та своєрідної путінської клептократії. Широкі індивідуальні санкції можуть допомогти посіяти паніку на російських ринках і ще більше знизити довіру до російської економіки. 

Повні санкції проти всіх приближених Путіна не залишать сумнівів у тому, що диктатор тепер є прямою загрозою їхнім власним інтересам.

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні