Категорія
Картина дня
Дата

Завод Дерипаски, Brocard, пʼять обленерго. Держава конфіскує активи росіян в Україні. Яким компаніям це може загрожувати

Магазин косметики та парфюмерії Brocard в Києві у вересні 2019 року.

Магазин косметики та парфюмерії Brocard в Києві у вересні 2019 року.

Уряд має намір конфіскувати все майно, цінні папери, вклади в банках та підприємства, якщо вони певним чином повʼязані з Росією та перебувають на території України. Списки налічують сотні обʼєктів, а процес конфіскації розпочнеться вже найближчим часом

Що допомагає українському бізнесу відштовхнутися від дна? 22 березня на «Саміті експортерів» від Forbes топкомпанії поділяться інструментами та прогнозами з розвитку експорту. Спікери з «Метінвест», Kernel, Nemiroff, «Біосфери» та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Верховна Рада ухвалила закон про конфіскацію майна та активів на території України, які безпосередньо або через афілійованих осіб належать Росії або її резидентам.

Депутати проголосували за закон щодо спрощеної процедури. Уряд ще має сформувати фінальні списки, до яких увійдуть представники великого та середнього бізнесу.

«Це сотні компаній. Ми не будемо розбиратися у величині бізнесу, – каже депутат від партії «Голос» та співавтор законопроєкту Юлія Ковальчук. – Агресія йде з боку Росії, і громадяни цієї країни солідарні із вбивствами мирного населення та дітей в Україні».

До списку можуть увійти майно та вклади російських олігархів. Наприклад, Миколаївський глиноземний завод, який належить російському мільярдеру Олегу Дерипаску, каже радник комітету з питань економіки Верховної Ради Владислав Давидов. «Всі ці роки підприємство не чіпали, але зараз інша ситуація», — говорить він.

Можлива конфіскація майна банків, пов’язаних з російськими компаніями — «Сбербанк Україна», «Альфа-банк Україна» та ВТБ Банк.

Вирішити питання із вкладами українців у цих банках має Національний банк України (НБУ). «Вклади українців у цих банках мають бути виплачені», – каже Ковальчук. Не виключено, що кредити українських державних підприємств у російських банках буде скасовано, але це має розробити НБУ, каже Ковальчук.

У переліку вказані українські компанії, що мають російських бенефіціарів, які володіють ними прямо чи опосередковано, повністю або частково, а також компанії, які перестали бути такими після початку російсько-української війни у 2014 році, але мають окремі ознаки аффілійованості із зазначеними бенефіціарами. Не всі бенефіціари є номінальними власниками

  • «Альфа-Груп». Ключові активи: Київстар, Альфа-Банк, IDS Borjomi. Бенефіціари: Михайло Фрідман, Герман Хан, Олексій Кузьмічов.
  • Evraz/ВЕБ. Ключові активи: «Запоріжсталь». Бенефіціари: Роман Абрамович та партнери.
  • Sportmaster. Ключові активи: Спортмайстер, OʼSTIN. Бенефіціари: Володимир та Микола Фартушняк.
  • «Русал». Ключові активи: Миколаївський глиноземний завод. Бенефіціари: Олег Дерипаска.
  • Brocard Group. Ключові активи: Brocard-Україна, Hexagone. Бенефіціари: Тетяна Володіна.
  • «Мегаполіс». Ключові активи: «ТЕДІС-Україна». Бенефіціари: Ігор Кесаєв.
  • VS Energy International Україна. Ключові активи: Premier Hotels & Resorts, «Кіровоградобленерго», «Рівнеобленерго», «Житомиробленерго», «Чернівціобленерго», «Херсонобленерго». Бенефіціари: Олександр Бабаков, Євген Гінер, Михайло Воєводін та Сергій Шаповалов.
  • «Російський Стандарт». Ключові активи: Forward Bank. Бенефіціари: Рустам Таріко.
  • *примітка: через санкції проти Росії не всі зазначені бенефіціари є номінальними власниками.

Сформовані Кабміном списки передадуть на погодження РНБО. Надалі їх можна буде доповнити. «Все відбуватиметься за аналогією до списку санкцій», – каже Давидов.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні